Автор: Юрій Горліс-Горський

Шановні Читачі, пропонуємо Вашій увазі уваги історико-документальний роман українського військового і громадського діяча, письменника, старшини Армії УНР Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр»  -  твір виняткової сили, прочитавши який, людина навряд чи зможе залишитися тією самою.
Холодний Яр - це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.
На жаль, по цей бік межі мало хто знає, що після того, коли московська червона орда захопила Україну, над Дніпром існувала своєрідна «республіка», яка під українським національним прапором провадила запеклу збройну боротьбу аж до 1922 року. То були села в околицях Холодного Яру на Чигиринщині.
Книга розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України – або смерть!»
Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.        
Прочитати можна тут:

Коментарі