Жовтень та початок листопада 2024 року – архіважливий період для України. Що на нас чекає
Війна РФ проти України |
«Росія продовжує тиск, несучи колосальні втрати, отримуючи контроль над руїнами наших міст та отруєною на десятиліття землею»
За ситуації на фронті, як і раніше, рекомендую читати фахівців, уникати віщунів та «експертів» широкого профілю. Квінтесенція думок, яким я довіряю: нам варто бути готовим до поганих новин, але вірно оцінювати їх масштаб. Це те, що багато разів говорилося.
Росія продовжує тиск, несучи колосальні втрати, отримуючи контроль над руїнами наших міст та отруєною на десятиліття землею. Масштаб тимчасово окупованої росіянами з початку року території можна порівняти з тим, що наші контролюють у Курській області.
За ситуації на фронті, як і раніше, рекомендую читати фахівців, уникати віщунів та «експертів» широкого профілю. Квінтесенція думок, яким я довіряю: нам варто бути готовим до поганих новин, але вірно оцінювати їх масштаб. Це те, що багато разів говорилося.
Росія продовжує тиск, несучи колосальні втрати, отримуючи контроль над руїнами наших міст та отруєною на десятиліття землею. Масштаб тимчасово окупованої росіянами з початку року території можна порівняти з тим, що наші контролюють у Курській області.
Детальніше...
Окупанти втратили ще більше 1200 осіб і 15 танків за останню добу
Російська армія за останню добу втратила 1230 військових. З початку повномасштабної війни втрати становлять 657 тисяч 940 осіб.
Про це повідомляє Генштаб. Уже незабаром Україна відзначить День вчителя і привітає викладачів
Щорічно практично на самому початку навчального року українці вшановують вчителів - людей, від яких залежить майбутнє нації. День вчителя 2024 Україна, як завжди, відзначить на початку жовтня.
Коли День учителя у 2024 році в Україні День працівників освіти (офіційно) або День учителя в Україні відзначають у першу неділю жовтня. У 2024 році датою торжества буде 6 жовтня. Свято засновано за указом Президента 1994 року. Український легіон розпочав набір добровольців, які мешкають за кордоном
Міністерство оборони відкрило у Польщі перший рекрутинговий центр у рамках програми Український легіон, спрямованої на набір до ЗСУ українців, які мешкають за кордоном.
Перший такий центр відкрили у польському Любліні на базі українського консульства. Консультуватимуть громадян понад півтора десятка співробітників-офіцерів ЗСУ, відряджених з України. «На базі центру працює військово-лікарська комісія (ВЛК), до складу якої входять лікарі та медичний персонал з усім необхідним обладнанням для проведення обстежень та видачі висновків про придатність до служби. Після оформлення підготовка добровольців проходитиме на полігоні, розгорнутому польською стороною», – розповіли у Міноборони. Україна нарощує виробництво озброєння, але потребує значної західної допомоги – aналітики інституту вивчення війни (ISW)
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Україна нарощує виробництво зброї, військової техніки і дронів, проте все ще потребує значної західної допомоги у протистоянні російській агресії.
Україна продовжує докладати зусиль для нарощування внутрішнього виробництва значної кількості військової техніки та збереження переваги над Росією у сфері безпілотників. Президент України Володимир Зеленський заявив, що українські компанії наразі можуть виробляти чотири мільйони безпілотників на рік, і що Україна вже уклала контракти на виробництво 1,5 мільйона безпілотників (імовірно, у 2024 році). З Вугледара вивели українські підрозділи
Вище командування надало дозвіл на виведення українських підрозділів з Вугледара.
Рішення ухвалили з метою збереження життя військових та бойової техніки, зайняття положення для ведення подальших дій. Про це повідомило ОСУВ "Хортиця" у Telegram. "Зазнавши чисельних втрат унаслідок тривалих боїв, противник не полишив спроб захопити Вугледар. В намаганні за будь-яку ціну взяти місто під контроль зумів спрямувати резерви для проведення флангових ударів, які виснажили оборону підрозділів Збройних Сил України. В результаті дій противника виникла загроза оточення міста". 1 жовтня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
1 жовтня за новим церковним календарем (14 жовтня за старим) відзначають велике свято - Покрова Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, про яке ми розповідали раніше. Також сьогодні - день пам'яті ікони Божої Матері "Ласкава Станіславська". Ікона чудотворної Матері Божої "Лагідна Станіславська" XVII-XVIII століття - чудотворний образ, що впродовж 200 років зберігався в місті Станіславі (нині Івано-Франківськ) та був його покровителькою. Уперше образ "темнолиці" Богоматері з немовлям на руках як чудотворний проявив себе в серпні 1742 року - ікона заплакала. Відтоді вона стала відома багатьма зціленнями та чудесами. Оригінал ікони 1946 року було вивезено до Польщі. Зараз в Івано-Франківську перебуває освячена копія ікони - у церкві Іоанна Хрестителя. Список ікони також шанують як чудотворний - після молитви перед цією іконою відомі випадки зцілення навіть від онкологічних і психологічних захворювань. яку також шанують як чудотворну. "Укрпошта" почала розсилати повістки у Херсонській області
У Херсонській області почали розсилати через пошту повістки з вимогою з'явитися до ТЦК.
Джерело: Херсонська обласна військова адміністрація у соцмережах Деталі: Заступниця начальника Херсонської ОВА Ольга Малярчук провела нараду з заступником начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександром Самотеєм й директором з розвитку мережі Миколаївського та Херсонського регіонів АТ "Укрпошта" Володимиром Очеретнюком. |