ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
ЖОВТЕНЬ 
02- Всесвітній день архітектора

У 2017-му відзначаємо такі знаменні дати:
25 років з часу передачі повноважень від УНР сучасній Україні (22.08.1992)

15 років з часу створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (30.11.2002)
100 років з часу початку Української революції та створення Української Центральної Ради (17.03.1917)
100 років з часу початку роботи Всеукраїнського Національного конгресу, першого представницького форуму українського руху (19-21.04.1917)
100 років з часу ухвалення І Універсалу Української Центральної Ради (23.06.1917)
100 років з часу створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради – першого українського уряду (28.06.1917)
100 років з часу проголошення Української Народної Республіки ІІІ Універсалом Української Центральної Ради (20.11.1917)
100 років з часу проведення першого  Курултаю кримськотатарського  народу (9.12.1917)
100 років з часу створення Генерального Суду Української Народної Республіки (правонаступник – Верховний Суд України) (15.12.1917)
100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії (17.12.1917)
100 років з часу створення Головної скарбниці Української Народної Республіки (тепер – Державна казначейська служба України) та Українського державного банку (тепер – Національний банк України (22.12.1917)
80 років з часу заснування Донецького національного університету імені В.Стуса (1937)
75 років з початку формування Української повстанської армії (1942)
50 років з часу заснування Світового Конґресу Українців (1967)
PostHeaderIcon Історія

22 січня - 96-та річниця проголошення Незалежності України (УНР) IV-м Універсалом

Сьогодні не лише День Соборності
Акт Злуки був прийнятий 95 років тому, 22 січня 1919 року. Але роком раніше сталася історична подія, без якої не відбулася б Злука Східних і Західних земель в єдину Українську державу.
22 січня 1918 року Малою Радою Центральної Ради було затверджено IV Універсал, котрий проголошував, що " ...однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу..."
 

Святом Соборності влада "перекриває" згадку про проголошену IV-м Універсалом незалежність України

22 січня – День не лише Соборності, а й Незалежності України
"Короткий курс" політичного бандитзму
Суспільство складається з різних людей: класів, прошарків, релігійних угрупувань, геніїв, підприємців, благородних проповідників, кримінальних елементів, шахраїв,бандитів і т.д.  
Щоб якось вижити, люди змушені домовлятись про правила співжиття.
Правила бувають різні – справедливі і не дуже. За кожним з них криється власний інтерес.
 

Державному Гімну України сьогодні 22 роки, а вперше у запису він прозвучав ще у 1916-му (ВІДЕО)

Державний Гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і Гербом. Державним Гі́мном є перший куплет та приспів пісні "Ще не вмерла України і Слава, і Воля", слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його "Музичну редакцію" ухвалила Верховна рада України 15 січня 1992 року; слова Гімну затверджено "Законом про Гімн України" 6 березня 2003 року.
 

Маловідомі факти сексуальної наруги над жінками під час Другої світової війни

Сексуальне насильство у добу Другої світової: про що мовчали жінки
Дослідники піднімають маловідомі сторінки історії: сексуальна наруга над жінками під час Другої світової війни була масштабним явищем. Однак донині про це воліли не говорити, пише DW.DE.
Війна – це синонім насильства, зокрема і сексуального. Друга світова війна не була тут винятком. До сексуальної наруги вдавалися як нацистські солдати, так і червоноармійці, кажуть дослідники.
 

27 грудня - 380-річчя смерті автора першого підручника з мови - Мелетія Смотрицького

Понад двісті років йому не було рівних у слов'янській філології
Мелетій Смотрицький написав перший підручник із мови. Щодня ми маємо справу з мовними нормами, хай то правопис чи відмінювання, а проте рідко замислюємося, як саме постали ці правила, коли й хто їх вперше "узаконив". Мало хто знає, що саме Мелетій Смотрицький ще в ХVII столітті став одним із перших, хто втілив у життя створення "Граматики", де й систематизував такі звичні для нас тепер речі.
 

23 листопада - 80-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні

Запали свічку пам’яті
У суботу, 23 листопада, Україна і світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932—1933 років. В усіх обласних центрах України, у селах та містечках та в 32-х країнах світу в цю суботу українці прийдуть до пам’ятних знаків жертвам геноциду та запалять свічки в пам’ять мільйонів вбитих голодом.
Це безпрецедентний злочин у світовій історії: понад 4 мільйони загиблих, понад 6 мільйонів ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу. Немислимий масштаб цієї трагедії. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — Геноцид.
 

Сьогодні 95 річниця з дня народження Михайла Воскобійника, Голови "Української Національної Ради" в екзилі

Людина, яка присвятила Україні кожен свій подих, кожен свій помисел
Михайло Григорович Воскобійник (21.11 1918, Україна - 11.09 2001, США) - український вчений-історик, доктор наук, журналіст, публіцист, політичний діяч, основоположник УРДП, член уряду УНР у вигнанні, Голова "Української Національної Ради" і дійсний член УВАН та НТШ. У 1946-54 - редагував газету "Українські вісті" (Новий Ульм, Німеччина). У 1958-64 - співробітник радіостанції "Визволення" (згодом "Свобода"). До кінця свого життя видатний політик працював на консолідацію української нації, єднання її, незалежно від кордонів та континентів.
Велич такої державної постаті, такого політичного і громадського діяча, такого вченого, знаменитого професора Гейдельбергського, Сіракузського та Пенсільванського університетів ще недостатньо оцінена нашою державою.
 

У квітні відбудеться міжнародна конференція "Геноцид України в ХХ столітті. Україна під окупаційними режимами"

4-5 квітня 2014 року в Національному Університеті “Львівська Політехніка” відбудеться міжнародна науково-практична конференція "Геноцид України у ХХ столітті. Україна під окупаційними режимами: історичні реалії та постколоніальний синдром", яка присвячена проблемі злочинного нищення української нації.
У програмі конференції пріоритетне значення надається доповідям і повідомленням на теми, у яких розкриваються конкретні факти репресій і терору окупантів проти українців у різних сферах життя на всіх українських етнічних землях і висвітлюється героїчна боротьба за волю і незалежність України та антиукраїнських дій в сучасних умовах.
Оргкомітет запрошує науковців і всіх небайдужих дослідників національної історії, фахівців гуманітарних наук з усвідомленою активною громадянською позицією взяти участь в конференції.
 

Саакашвілі: історія епохи президентства - за 6 хвилин (ВІДЕО)

Екс-президент Грузії на згадку про себе зняв кліп з Тимошенко, Ющенком та Бушем
Адміністрація тепер уже екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі розповсюдила відеокліп, змонтований з моментів його президентства. У кліпі показують інавгурацію Саакашвілі, його зустрічі з громадянами, спільний виступ на площі Свободи в Тбілісі з екс-президентом США Джорджем Бушем.
 

7 листопада виповнюється 125 років з дня народження Нестора Махна

Тільки його смерть перешкодила спільному з Петлюрою звільненню України від більшовиків
Нестор Іванович Махно (прізвисько - батько Махно) народився 07.11(за старим стилем - 26.10) 1888, с.Гуляйполе, Україна. Помер 25.07 (за іншими даними 06.07) 1934, Париж, Франція — командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років. Мав українське козацьке походження, православного віросповідання; анархіст, політв'язень, державний, військовий та політичний діяч, видатний тактик ведення партизанської війни, винахідник легендарної тачанки.
 

Портал "Воля народу" популярний у 203 країнах світу

free counters

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2400
mod_vvisit_counterВчора10194
mod_vvisit_counterЦього тижня28442
mod_vvisit_counterМинулого тижня32435
mod_vvisit_counterЦього місяця80829
mod_vvisit_counterМинулого місяця132913
mod_vvisit_counterЗа весь час11040444