ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Історія

Україна має повернути викрадене Московією своє прадавнє ім’я Русь

Використання Росією та спотворення назви Української держави – Русі призвело до виникнення, можливо, одного з найбільших міфів у світовій історії
В українських мас-медіа неодноразово порушувалося питання про необхідність повернути нашій державі її предковічну назву й іменувати її Руссю. Проти цього рішуче виступають російські політики, історики та публіцисти, заперечуючи той достовірний факт, що свою назву Росія викрала в Русі-України.
 

Українки виділялися витонченою красою з-поміж інших жінок світу ще 100 років тому, - французький дослідник

Росіянкам пощастило менше
"У друга в бібліотеці відшукав рідкісне видання "Жінки Всього Світу". Надруковане в Московії на початку ХХ сторіччя (1907 р.)", - написав на своїй сторінці у Facebook поет, музикант, а тепер ще й народний депутат Євген Рибчинський.  - "Автор книги, що знаменно, француз (А. Віньон - Ред.). Щоб зрозуміти, чим українка відрізняється від росіянки, треба лише проштудіювати кілька рядків. Читаємо і чур не посміхатися :))":
 

Страна-фейк Московия. Все краденое: имя, история, территория, герои, слава...

Однажды окажется, что Россия была самой большой и долговременной фальшивкой в мире
Страна-аппликация
Американский подход "сделай себя сам" и рядом не валялся с московитским подходом – обмани всех, покажи, что ты из себя что-то представляешь. Удивительно, огромное количество людей живет в персональном зазеркалье столетия! И ничего, довольны. Вачовски просто пацаны со своей матрицей.
 

Деякі історичні факти, які не подобаються "великоросам" (ВІДЕО)

1. В Україні Острозька академія заснована 1576-го року, а Львівський університет - 1661 року.
Російська академія наук була заснована у 1724-му році, а Моковський університет - у 1755-му році (відповідно - на століття і на десятиліття пізніше, ніж в Україні).
2. Друкований буквар в Україні вперше вийшов 1574-го року у Львові. В Московії це відбулося на 60 років пізніше - у 1634-му році.
 

Як Московія вкрала історію Руси-України, - доповідь доктора історичних наук

Ярослав Дашкевич: Люди повинні знати правду
Створюючи свою українську державу, українці повинні переглянути й уточнити свою історію, грунтуючись на правді, достовірних фактах та історичних подіях. Перебуваючи протягом століть під владою завойовників, українці фактично були позбавлені можливості впливу на формування національної свідомості і розвиток історії, в результаті чого історія України написана переважно на догоду цим завойовникам. Особливо не з'ясованим є питання про претензії і домагання Московії, а в подальшому Росії, на історичну спадщину Київської Русі.
Доповідь доктора історичних наук Ярослава Дашкевича
Спеціально для наших постійних читачів з Російської Федерації подаємо доповідь російською мовою - Ред.)
 

Ніякої Переяславської угоди між Україною й Росією не було, - експерт

Угода 1654 року була між Українською гетьманською державою і  Московським царством
Петро 1 украв історію Руси-України! З 1713 року він наказав писати, що Московія відтоді не Московія, а Русія (Russia), але через поголовну неграмотність тодішніх московських писарів назву країни “Русія” написали неправильно, тому й вийшла назва “Росія” - вкрадена і дещо видозмінена назва Русі. Назва Росії англійською мовою (Russia) не зазнала змін, вона лиш підтверджує історію цієї цинічної крадіжки.
 

21 серпня - 46 років з дня вторгнення радянських військ у Чехословаччину (ФОТО)

Шокуюче дежавю: Росія продовжує радянські традиції окупації інших країн
О другій годині ночі 21 серпня 1968 радянський пасажирський літак Ан-24 запросив аварійну посадку в празькому аеропорту Рузине. Диспетчери дали добро, літак приземлився, з нього висадилися військовослужбовці 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії, дислокованої в Каунасі. Десантники під загрозою застосування зброї захопили всі об'єкти аеродрому і почали прийом транспортних літак Ан-12 з підрозділами десантників і військовою технікою.
 

Сьогодні - 15 років правління Путіна. Шлях терактів, катастроф і воєн

9 серпня, виповнюється рівно 15 років з моменту початку правління Володимира Путіна в РФ
Уперше Росія почула про нього в далекому 1999 році, коли Борис Єльцин призначив його своїм наступником. До цього чинний президент Росії керував ФСБ, але прості росіяни про нього нічого не знали. Однак, опинившись на політичному Олімпі 15 років тому, Володимир Володимирович більше його не залишав. При цьому, рейтинг Путіна весь час ріс, як на дріжджах.
 

500 років тому Україна перемогла Московію в історичній битві під Оршею

АТО ХVІ століття буде відтворено на картині
Із написання історичного полотна в онлайн-режимі на Рівненщині розпочинається низка заходів, присвячених 500-річчю переможної битви під Оршею.
"У нас щороку відзначають річницю битви під Берестечком. І це, звісно, правильно. Але ця битва була програшною. Тим часом в історії України були перемоги. І про це також потрібно пам’ятати, відзначати, пишатися. По суті, те, що відбувалося під Оршею, це АТО ХVІ століття. І цілком можна провести паралелі з тим, що відбувається зараз", – вважає історик, мистецтвознавець Микола Бендюк.
 

Сучасна тактика путінської Росії щодо України – копія тактики більшовиків у боротьбі з УНР за збереження імперії

Про історичні аналогії, або Чи мав рацію Гегель?, - Олег Романчук
Історія має дивовижну здатність повторюватись. Приміром, сучасна тактика путінської Росії стосовно України – це майже точна копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії під кримінальним лого (погонялом) "совєтської".
Коли починаєш шукати у володіннях Кліо всіляких аналогій, історичних паралелей, то обов’язково знайдеш їх на новому витку діалектичної спіралі. Досить лише внести поправку на час і можна майже безпомильно спрогнозувати ситуації, зробити прогноз, уникнути грубих помилок у плануванні майбутнього.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3322
mod_vvisit_counterВчора8768
mod_vvisit_counterЦього тижня18655
mod_vvisit_counterМинулого тижня44151
mod_vvisit_counterЦього місяця139945
mod_vvisit_counterМинулого місяця204395
mod_vvisit_counterЗа весь час12967779