ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)PostHeaderIcon Історія

Гімн України уперше був надрукований з нотами 149 років тому

Українці святкують 149-річчя Гімну України
Гімн "Ще не вмерла Україна" вперше надрукований у 1863 році, а з нотами — у 1865-му.
Сьогодні у Львові кілька сотень студентів разом виконали Гімн України. Про це повідомляє кореспондент "Вголосу".
Такий флеш-моб відбувся на площі Ринок перед міською ратушею. Одні студенти принесли величезний прапор України, а інші – піднімали догори сині та жовті папірці, які утворили Державний Герб.
 

У 1931-му році українців у СРСР було більше, ніж росіян. За 6 років зникло 55 мільйонів

Така цифра вказана у книзі “На велікой стройкє”, виданій 1931 року в Ленінграді
Такі ж дані подані у першій радянській енциклопедії 1926 року. Ні цієї енциклопедії, ні книги немає в жодній бібліотеці в Україні. Книгу “На великой стройке” вдалося відшукати у Москві. Нам надіслали копії, на яких добре видно цифри 81 мільйон. Слід зазначити, що сюди не ввійшли українці Галичини, яка перебувала у складі Польщі.
 

29 січня - День пам'яті Героїв Крут

"Майдан – це наші Крути"
96 років тоиу, 29 січня 1918 року, студентський курінь Армії Української Народної Республіки під станцією Крути (під Києвом) прийняв бій з більшовицьким військом на чолі з Миколою Муравйовим. Майже всі бійці куреня – переважно студенти та гімназисти - загинули в бою, або були закатовані більшовиками після взяття в полон.
 

27 січня - 175-річчя Павла Чубинського, автора Гімну "Ще не вмерла..."

Слова Державного Гімну України вистраждані багатьма поколіннями борців за її волю
Варто нагадати, що восени минулого року віршу "Ще не вмерла Україна", котрий згодом став національним, а потім і Державним Гімном, виповнилося 150 років.
Написаний Павлом Платоновичем Чубинським (27.01.1839 - 29.01.1884) у 1862-му, вірш, що покладено на музику Михайла Вербицького, вперше набув статусу Гімну 1917 року й став офіційною національною атрибутикою Української Народної Республіки. 1939 року гімн змінює свою географію й стає офіційним у Карпатській Україні.
 

22 січня - 96-та річниця проголошення Незалежності України (УНР) IV-м Універсалом

Сьогодні не лише День Соборності
Акт Злуки був прийнятий 95 років тому, 22 січня 1919 року. Але роком раніше сталася історична подія, без якої не відбулася б Злука Східних і Західних земель в єдину Українську державу.
22 січня 1918 року Малою Радою Центральної Ради було затверджено IV Універсал, котрий проголошував, що " ...однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу..."
 

Святом Соборності влада "перекриває" згадку про проголошену IV-м Універсалом незалежність України

22 січня – День не лише Соборності, а й Незалежності України
"Короткий курс" політичного бандитзму
Суспільство складається з різних людей: класів, прошарків, релігійних угрупувань, геніїв, підприємців, благородних проповідників, кримінальних елементів, шахраїв,бандитів і т.д.  
Щоб якось вижити, люди змушені домовлятись про правила співжиття.
Правила бувають різні – справедливі і не дуже. За кожним з них криється власний інтерес.
 

Державному Гімну України сьогодні 22 роки, а вперше у запису він прозвучав ще у 1916-му (ВІДЕО)

Державний Гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і Гербом. Державним Гі́мном є перший куплет та приспів пісні "Ще не вмерла України і Слава, і Воля", слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його "Музичну редакцію" ухвалила Верховна рада України 15 січня 1992 року; слова Гімну затверджено "Законом про Гімн України" 6 березня 2003 року.
 

Маловідомі факти сексуальної наруги над жінками під час Другої світової війни

Сексуальне насильство у добу Другої світової: про що мовчали жінки
Дослідники піднімають маловідомі сторінки історії: сексуальна наруга над жінками під час Другої світової війни була масштабним явищем. Однак донині про це воліли не говорити, пише DW.DE.
Війна – це синонім насильства, зокрема і сексуального. Друга світова війна не була тут винятком. До сексуальної наруги вдавалися як нацистські солдати, так і червоноармійці, кажуть дослідники.
 

27 грудня - 380-річчя смерті автора першого підручника з мови - Мелетія Смотрицького

Понад двісті років йому не було рівних у слов'янській філології
Мелетій Смотрицький написав перший підручник із мови. Щодня ми маємо справу з мовними нормами, хай то правопис чи відмінювання, а проте рідко замислюємося, як саме постали ці правила, коли й хто їх вперше "узаконив". Мало хто знає, що саме Мелетій Смотрицький ще в ХVII столітті став одним із перших, хто втілив у життя створення "Граматики", де й систематизував такі звичні для нас тепер речі.
 

23 листопада - 80-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні

Запали свічку пам’яті
У суботу, 23 листопада, Україна і світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932—1933 років. В усіх обласних центрах України, у селах та містечках та в 32-х країнах світу в цю суботу українці прийдуть до пам’ятних знаків жертвам геноциду та запалять свічки в пам’ять мільйонів вбитих голодом.
Це безпрецедентний злочин у світовій історії: понад 4 мільйони загиблих, понад 6 мільйонів ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу. Немислимий масштаб цієї трагедії. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — Геноцид.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні797
mod_vvisit_counterВчора5072
mod_vvisit_counterЦього тижня18889
mod_vvisit_counterМинулого тижня21047
mod_vvisit_counterЦього місяця65325
mod_vvisit_counterМинулого місяця120156
mod_vvisit_counterЗа весь час11278754