ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Історія

500 років тому Україна перемогла Московію в історичній битві під Оршею

АТО ХVІ століття буде відтворено на картині
Із написання історичного полотна в онлайн-режимі на Рівненщині розпочинається низка заходів, присвячених 500-річчю переможної битви під Оршею.
"У нас щороку відзначають річницю битви під Берестечком. І це, звісно, правильно. Але ця битва була програшною. Тим часом в історії України були перемоги. І про це також потрібно пам’ятати, відзначати, пишатися. По суті, те, що відбувалося під Оршею, це АТО ХVІ століття. І цілком можна провести паралелі з тим, що відбувається зараз", – вважає історик, мистецтвознавець Микола Бендюк.
 

Сучасна тактика путінської Росії щодо України – копія тактики більшовиків у боротьбі з УНР за збереження імперії

Про історичні аналогії, або Чи мав рацію Гегель?, - Олег Романчук
Історія має дивовижну здатність повторюватись. Приміром, сучасна тактика путінської Росії стосовно України – це майже точна копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії під кримінальним лого (погонялом) "совєтської".
Коли починаєш шукати у володіннях Кліо всіляких аналогій, історичних паралелей, то обов’язково знайдеш їх на новому витку діалектичної спіралі. Досить лише внести поправку на час і можна майже безпомильно спрогнозувати ситуації, зробити прогноз, уникнути грубих помилок у плануванні майбутнього.
 

Сучасна тактика путінської Росії щодо України – копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії

Про історичні аналогії, або Чи мав рацію Гегель?, - Олег Романчук
Історія має дивовижну здатність повторюватись. Приміром, сучасна тактика путінської Росії стосовно України – це майже точна копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії під кримінальним лого (погонялом) "совєтської".
Коли починаєш шукати у володіннях Кліо всіляких аналогій, історичних паралелей, то обов’язково знайдеш їх на новому витку діалектичної спіралі. Досить лише внести поправку на час і можна майже безпомильно спрогнозувати ситуації, зробити прогноз, уникнути грубих помилок у плануванні майбутнього.
 

16-го липня, 24 роки тому, була проголошена Декларація про державний суверенітет України (ВІДЕО)

Суверенітет України доводиться захищати і сьогодні
16 липня - 24-та річниця ухвалення  Декларації про державний суверенітет України. Президент України Петро Порошенко привітав Український народ з нагоди 24-ї річниці проголошення цього документа. Звернення розміщене на офіційному Інтернет-представництві глави держави.
"Ухвалення цього документа стало потужним поштовхом до відродження української незалежності, засвідчило наше споконвічне прагнення бути господарями на своїй землі
 

На картах 17 ст. Україна - це Ukraina, Галичина - Russia, а Росії нема - є Moskovia

Україна-Русь і Московія - це зовсім різні держави. Московія украла назву Росія
Коли французький інженер Гійом Боплан перебував в Україні, він написав книгу "Опис України" і створив кілька карт. Його книга "Опис України" - це записки мандрівника по селах і містах України в 1630-40-х роках.
У цій книзі багато відповідей на актуальні питання, чому у нас все так відбувається.
 

Як НКВДисти розстрілювали людей у 37-му (ВІДЕО)

Для любителів Сталіна-Путіна
Звичайно, документальних відеокадрів кривавої розправи над мирними людьми практично не збереглось. Але є художні фільми, зняті на основі історичних фактів. Фактично, вони повністю відтворюють шокуючу правду тих жорстоких часів. Дивитися на це не легко. Але знати про це мають усі, щоб такі злочини більше ніколи не повторилися. Люди, будьте пильними!
ВІДЕО
 

Росія віками нищила і розграбовувала Крим, - дослідник історії

За всі часи московської окупації на півострові знищено сотні тисячолітніх пам’яток історії
Сьогодні властителями Землі є деструктивні сили, які правлять світом за допомогою адміністраторів-ставлеників та недуже переймаються долею людства. Про цей час попереджали наші волхви: як забудемо віру свою, то залишать нас на 1000 років під владою ворогів людства. Але цей час ще не минув! Наші вороги ще добре себе почувають, маючи владу, гроші, армії.
 

Архів СБУ оприлюднив документи про жорстокість та нелюдське поводження з в'язнями в СРСР

Архів СБУ показав матеріали слідства та особисті документи працівників НКВД, що на початках були організаторами і виконавцями операцій "Великого терору", а згодом самі стали його жертвами. Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.
Згідно з повідомленням, до дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Служби безпеки України підготував і оприлюднив архівні матеріали про добу Великого терору 1937-1938 років.
 

Звідки взялась "георгіївська стрічка" і що вона символізує (ВІДЕО)

Рік 1943. Командування Вермахту ухвалює рішення сформувати антирадянські підрозділи з числа поневолених народів. У Брянську з'являється Російська визвольна національна армія Броніслава Камінського. На Кавказі та Приазов'ї - козацькй корпус СС отамана Краснова. Генерал Власов з числа полонених набирає російську визвольну армію (РВА). Лік добровольців іде на сотні тисяч, переважно етнічні росіяни. У російських підрозділів свої однострої. Нагороди теж свої - імперські російські: георгіївський хрест і георгіївська стрічка, - йдеться в сюжеті 5 каналу:
 

Як Московія привласнила історію Київської Русі, - доктор історичних наук

Московія як князівство виникло у 1277 р. за наказом татаро-монгольського хана Менгу-Тімура і було звичайним улусом Золотої Орди
Уперше цю працю надруковано у збірці Ярослава Дашкевича "Учи неложними устами сказати правду"    (К.: Темпора, 2011. – 828 с.).
Створюючи свою українську державу, українці повинні переглянути й уточнити свою історію, базуючись на правді, достовірних фактах і історичних подіях. Перебуваючи упродовж століть під владою завойовників, українці фактично були позбавлені можливості впливу на формування національної свідомості і розвиток своєї історії, в результаті чого історія України написана переважно на догоду цим завойовникам. Особливо не виясненим є питання про претензії і домагання Московїї, а в подальшому Росії, на історичну спадщину Київської Русі.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні129
mod_vvisit_counterВчора3472
mod_vvisit_counterЦього тижня11308
mod_vvisit_counterМинулого тижня23887
mod_vvisit_counterЦього місяця66296
mod_vvisit_counterМинулого місяця126695
mod_vvisit_counterЗа весь час11892896