ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Історія

Росія віками нищила і розграбовувала Крим, - дослідник історії

За всі часи московської окупації на півострові знищено сотні тисячолітніх пам’яток історії
Сьогодні властителями Землі є деструктивні сили, які правлять світом за допомогою адміністраторів-ставлеників та недуже переймаються долею людства. Про цей час попереджали наші волхви: як забудемо віру свою, то залишать нас на 1000 років під владою ворогів людства. Але цей час ще не минув! Наші вороги ще добре себе почувають, маючи владу, гроші, армії.
 

Архів СБУ оприлюднив документи про жорстокість та нелюдське поводження з в'язнями в СРСР

Архів СБУ показав матеріали слідства та особисті документи працівників НКВД, що на початках були організаторами і виконавцями операцій "Великого терору", а згодом самі стали його жертвами. Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.
Згідно з повідомленням, до дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Служби безпеки України підготував і оприлюднив архівні матеріали про добу Великого терору 1937-1938 років.
 

Звідки взялась "георгіївська стрічка" і що вона символізує (ВІДЕО)

Рік 1943. Командування Вермахту ухвалює рішення сформувати антирадянські підрозділи з числа поневолених народів. У Брянську з'являється Російська визвольна національна армія Броніслава Камінського. На Кавказі та Приазов'ї - козацькй корпус СС отамана Краснова. Генерал Власов з числа полонених набирає російську визвольну армію (РВА). Лік добровольців іде на сотні тисяч, переважно етнічні росіяни. У російських підрозділів свої однострої. Нагороди теж свої - імперські російські: георгіївський хрест і георгіївська стрічка, - йдеться в сюжеті 5 каналу:
 

Як Московія привласнила історію Київської Русі, - доктор історичних наук

Московія як князівство виникло у 1277 р. за наказом татаро-монгольського хана Менгу-Тімура і було звичайним улусом Золотої Орди
Уперше цю працю надруковано у збірці Ярослава Дашкевича "Учи неложними устами сказати правду"    (К.: Темпора, 2011. – 828 с.).
Створюючи свою українську державу, українці повинні переглянути й уточнити свою історію, базуючись на правді, достовірних фактах і історичних подіях. Перебуваючи упродовж століть під владою завойовників, українці фактично були позбавлені можливості впливу на формування національної свідомості і розвиток своєї історії, в результаті чого історія України написана переважно на догоду цим завойовникам. Особливо не виясненим є питання про претензії і домагання Московїї, а в подальшому Росії, на історичну спадщину Київської Русі.
 

Один сумнозвісний диктатор відроджував імперію і воював проти всього світу (ВІДЕО)

Гітлер понад усе хотів відродження величної імперії у масштабах Європи
Один народ. Один рейх. Один Фюрер... Чоловік, винний у смерті мільйонів людей. Диктатор, який розв'язав найжахливішу війну в історії - Другу світову. Політик, для якого бажання влади не обмежувалося однією країною - він хотів прибрати до рук увесь світ. Гітлер розпочав захоплення чужих територій з анексії Австрії (яку він вважав невід'ємною частиною Німеччини), потім - Судетів (Чехія), далі - Польщі. Адольфа Гітлера вважають одним із найкривавіших диктаторів у світовій історії. Адже як по-іншому можна ставитися до людини, яка була готова пожертвувати народом заради власної величі? Деталі - у відеосюжеті:
 

17 квітня минає 120 років з дня народження Микити Хрущова (+ВІДЕО)

Крим, Гагарін, "хрущовки"...
Микита Хрущов народився в шахтарській сім'ї 17 квітня 1894 року. Рідним селом Хрущова є Калинівка Курської губернії. Микита Хрущов навчався в церковно-приходській школі. Після навчання працював слюсарем і чистильником котлів.
Під час громадянської війни Хрущов воював за більшовиків, а в 1918 році його прийняли до лав комуністичної партії.
У 1922 році Микита Хрущов почав навчатися на робітфаку Донтехнікуму. В результаті він очолив партійну організацію технікуму, а в 1925 році його призначили лідером партійної організації одного з повітів Сталінської губернії.
 

9 квітня - 135-річчя з дня народження Андрія Лівицького - Президента УНР в екзилі

Після вбивства Петлюри Лівицький очолив Державний центр УНР в екзилі
Андрій Миколайович Лівицький (09.04.1879-17.01.1954) - український громадсько-політичний діяч, Президент УНР в екзилі (1926–1954). Українська політична еміграція і у 20-ті, і у 40-і роки ХХ століття мала на меті зберегти структури, які б легітимізували тяглість української державної традиції, власне, ті емігранти мали на меті постійно нагадувати світові – існує така от Україна, окупована більшовицькою Росією. Одним із тих, хто зробив найбільший внесок у збереження державницької традиції на еміграції, був Андрій Лівицький.
 

17 березня - 140-річчя з дня народження Августина Волошина - Президента Карпатської України

Августин Іванович Волошин (17 березня 1874 — 19 липня 1945) — український політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, греко-католицький священик, 1938 прем'єр-міністр автономного уряду Карпатської України, у 1939 став президентом цієї держави, Герой України (посмертно)
До 140 річчя… Інтерв'ю Президента Карпатської України Авґустина Волошина газеті DAY (із америцької ґазети “День” 1923 р., ч. 47.)
Ци могла Підкарпатська Русь і Американські русини при данних обстоятельствах зділати лучший вибір, як соєдинитися в образі автономного штата з Чехословацькою Республікою?

- Мій коротенький отвіт такий: “Не могла!”
 

13 березня - 130-річчя з дня народження Степана Витвицького - Президента УНР в екзилі

60 років тому Степан Витвицький Витвицький був обраний Президентом УНР в екзилі
Степан Порфирович (13.03.1884, с. Угорники, тепер Коломийського р-ну Івано-Франківської обл. — 09.10.1965, м. Нью-Йорк, США) — державний, громадський і політичний діяч, дипломат, правник. Президент УНР в екзилі.
Степан Витвицький народився в учительській родині. Середню школу закінчив у м. Станіслав (тепер Івано-Франківськ). Навчався у Львівському, а потім — у Віденському університетах, здобув науковий ступінь доктора права, відкрив у Львові адвокатську практику, але з початком Першої світової війни вступив до лав Українських січових стрільців.
 

Гімн України уперше був надрукований з нотами 149 років тому

Українці святкують 149-річчя Гімну України
Гімн "Ще не вмерла Україна" вперше надрукований у 1863 році, а з нотами — у 1865-му.
Сьогодні у Львові кілька сотень студентів разом виконали Гімн України. Про це повідомляє кореспондент "Вголосу".
Такий флеш-моб відбувся на площі Ринок перед міською ратушею. Одні студенти принесли величезний прапор України, а інші – піднімали догори сині та жовті папірці, які утворили Державний Герб.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2056
mod_vvisit_counterВчора4742
mod_vvisit_counterЦього тижня6798
mod_vvisit_counterМинулого тижня32237
mod_vvisit_counterЦього місяця97331
mod_vvisit_counterМинулого місяця135438
mod_vvisit_counterЗа весь час11668941