ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Історія

Як Московія вкрала історію Руси-України, - доповідь доктора історичних наук

Ярослав Дашкевич: Люди повинні знати правду
Створюючи свою українську державу, українці повинні переглянути й уточнити свою історію, грунтуючись на правді, достовірних фактах та історичних подіях. Перебуваючи протягом століть під владою завойовників, українці фактично були позбавлені можливості впливу на формування національної свідомості і розвиток історії, в результаті чого історія України написана переважно на догоду цим завойовникам. Особливо не з'ясованим є питання про претензії і домагання Московії, а в подальшому Росії, на історичну спадщину Київської Русі.
Доповідь доктора історичних наук Ярослава Дашкевича
Спеціально для наших постійних читачів з Російської Федерації подаємо доповідь російською мовою - Ред.)
 

Ніякої Переяславської угоди між Україною й Росією не було, - експерт

Угода 1654 року була між Українською гетьманською державою і  Московським царством
Петро 1 украв історію Руси-України! З 1713 року він наказав писати, що Московія відтоді не Московія, а Русія (Russia), але через поголовну неграмотність тодішніх московських писарів назву країни “Русія” написали неправильно, тому й вийшла назва “Росія” - вкрадена і дещо видозмінена назва Русі. Назва Росії англійською мовою (Russia) не зазнала змін, вона лиш підтверджує історію цієї цинічної крадіжки.
 

21 серпня - 46 років з дня вторгнення радянських військ у Чехословаччину (ФОТО)

Шокуюче дежавю: Росія продовжує радянські традиції окупації інших країн
О другій годині ночі 21 серпня 1968 радянський пасажирський літак Ан-24 запросив аварійну посадку в празькому аеропорту Рузине. Диспетчери дали добро, літак приземлився, з нього висадилися військовослужбовці 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії, дислокованої в Каунасі. Десантники під загрозою застосування зброї захопили всі об'єкти аеродрому і почали прийом транспортних літак Ан-12 з підрозділами десантників і військовою технікою.
 

Сьогодні - 15 років правління Путіна. Шлях терактів, катастроф і воєн

9 серпня, виповнюється рівно 15 років з моменту початку правління Володимира Путіна в РФ
Уперше Росія почула про нього в далекому 1999 році, коли Борис Єльцин призначив його своїм наступником. До цього чинний президент Росії керував ФСБ, але прості росіяни про нього нічого не знали. Однак, опинившись на політичному Олімпі 15 років тому, Володимир Володимирович більше його не залишав. При цьому, рейтинг Путіна весь час ріс, як на дріжджах.
 

500 років тому Україна перемогла Московію в історичній битві під Оршею

АТО ХVІ століття буде відтворено на картині
Із написання історичного полотна в онлайн-режимі на Рівненщині розпочинається низка заходів, присвячених 500-річчю переможної битви під Оршею.
"У нас щороку відзначають річницю битви під Берестечком. І це, звісно, правильно. Але ця битва була програшною. Тим часом в історії України були перемоги. І про це також потрібно пам’ятати, відзначати, пишатися. По суті, те, що відбувалося під Оршею, це АТО ХVІ століття. І цілком можна провести паралелі з тим, що відбувається зараз", – вважає історик, мистецтвознавець Микола Бендюк.
 

Сучасна тактика путінської Росії щодо України – копія тактики більшовиків у боротьбі з УНР за збереження імперії

Про історичні аналогії, або Чи мав рацію Гегель?, - Олег Романчук
Історія має дивовижну здатність повторюватись. Приміром, сучасна тактика путінської Росії стосовно України – це майже точна копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії під кримінальним лого (погонялом) "совєтської".
Коли починаєш шукати у володіннях Кліо всіляких аналогій, історичних паралелей, то обов’язково знайдеш їх на новому витку діалектичної спіралі. Досить лише внести поправку на час і можна майже безпомильно спрогнозувати ситуації, зробити прогноз, уникнути грубих помилок у плануванні майбутнього.
 

Сучасна тактика путінської Росії щодо України – копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії

Про історичні аналогії, або Чи мав рацію Гегель?, - Олег Романчук
Історія має дивовижну здатність повторюватись. Приміром, сучасна тактика путінської Росії стосовно України – це майже точна копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії під кримінальним лого (погонялом) "совєтської".
Коли починаєш шукати у володіннях Кліо всіляких аналогій, історичних паралелей, то обов’язково знайдеш їх на новому витку діалектичної спіралі. Досить лише внести поправку на час і можна майже безпомильно спрогнозувати ситуації, зробити прогноз, уникнути грубих помилок у плануванні майбутнього.
 

16-го липня, 24 роки тому, була проголошена Декларація про державний суверенітет України (ВІДЕО)

Суверенітет України доводиться захищати і сьогодні
16 липня - 24-та річниця ухвалення  Декларації про державний суверенітет України. Президент України Петро Порошенко привітав Український народ з нагоди 24-ї річниці проголошення цього документа. Звернення розміщене на офіційному Інтернет-представництві глави держави.
"Ухвалення цього документа стало потужним поштовхом до відродження української незалежності, засвідчило наше споконвічне прагнення бути господарями на своїй землі
 

На картах 17 ст. Україна - це Ukraina, Галичина - Russia, а Росії нема - є Moskovia

Україна-Русь і Московія - це зовсім різні держави. Московія украла назву Росія
Коли французький інженер Гійом Боплан перебував в Україні, він написав книгу "Опис України" і створив кілька карт. Його книга "Опис України" - це записки мандрівника по селах і містах України в 1630-40-х роках.
У цій книзі багато відповідей на актуальні питання, чому у нас все так відбувається.
 

Як НКВДисти розстрілювали людей у 37-му (ВІДЕО)

Для любителів Сталіна-Путіна
Звичайно, документальних відеокадрів кривавої розправи над мирними людьми практично не збереглось. Але є художні фільми, зняті на основі історичних фактів. Фактично, вони повністю відтворюють шокуючу правду тих жорстоких часів. Дивитися на це не легко. Але знати про це мають усі, щоб такі злочини більше ніколи не повторилися. Люди, будьте пильними!
ВІДЕО
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2055
mod_vvisit_counterВчора4742
mod_vvisit_counterЦього тижня6797
mod_vvisit_counterМинулого тижня32237
mod_vvisit_counterЦього місяця97330
mod_vvisit_counterМинулого місяця135438
mod_vvisit_counterЗа весь час11668940