ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Історія
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
ЖОВТЕНЬ 
02- Всесвітній день архітектора

У 2017-му відзначаємо такі знаменні дати:
25 років з часу передачі повноважень від УНР сучасній Україні (22.08.1992)

15 років з часу створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (30.11.2002)
100 років з часу початку Української революції та створення Української Центральної Ради (17.03.1917)
100 років з часу початку роботи Всеукраїнського Національного конгресу, першого представницького форуму українського руху (19-21.04.1917)
100 років з часу ухвалення І Універсалу Української Центральної Ради (23.06.1917)
100 років з часу створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради – першого українського уряду (28.06.1917)
100 років з часу проголошення Української Народної Республіки ІІІ Універсалом Української Центральної Ради (20.11.1917)
100 років з часу проведення першого  Курултаю кримськотатарського  народу (9.12.1917)
100 років з часу створення Генерального Суду Української Народної Республіки (правонаступник – Верховний Суд України) (15.12.1917)
100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії (17.12.1917)
100 років з часу створення Головної скарбниці Української Народної Республіки (тепер – Державна казначейська служба України) та Українського державного банку (тепер – Національний банк України (22.12.1917)
80 років з часу заснування Донецького національного університету імені В.Стуса (1937)
75 років з початку формування Української повстанської армії (1942)
50 років з часу заснування Світового Конґресу Українців (1967)
PostHeaderIcon Історія

Сьогодні - 15 років правління Путіна. Шлях терактів, катастроф і воєн

9 серпня, виповнюється рівно 15 років з моменту початку правління Володимира Путіна в РФ
Уперше Росія почула про нього в далекому 1999 році, коли Борис Єльцин призначив його своїм наступником. До цього чинний президент Росії керував ФСБ, але прості росіяни про нього нічого не знали. Однак, опинившись на політичному Олімпі 15 років тому, Володимир Володимирович більше його не залишав. При цьому, рейтинг Путіна весь час ріс, як на дріжджах.
 

500 років тому Україна перемогла Московію в історичній битві під Оршею

АТО ХVІ століття буде відтворено на картині
Із написання історичного полотна в онлайн-режимі на Рівненщині розпочинається низка заходів, присвячених 500-річчю переможної битви під Оршею.
"У нас щороку відзначають річницю битви під Берестечком. І це, звісно, правильно. Але ця битва була програшною. Тим часом в історії України були перемоги. І про це також потрібно пам’ятати, відзначати, пишатися. По суті, те, що відбувалося під Оршею, це АТО ХVІ століття. І цілком можна провести паралелі з тим, що відбувається зараз", – вважає історик, мистецтвознавець Микола Бендюк.
 

Сучасна тактика путінської Росії щодо України – копія тактики більшовиків у боротьбі з УНР за збереження імперії

Про історичні аналогії, або Чи мав рацію Гегель?, - Олег Романчук
Історія має дивовижну здатність повторюватись. Приміром, сучасна тактика путінської Росії стосовно України – це майже точна копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії під кримінальним лого (погонялом) "совєтської".
Коли починаєш шукати у володіннях Кліо всіляких аналогій, історичних паралелей, то обов’язково знайдеш їх на новому витку діалектичної спіралі. Досить лише внести поправку на час і можна майже безпомильно спрогнозувати ситуації, зробити прогноз, уникнути грубих помилок у плануванні майбутнього.
 

Сучасна тактика путінської Росії щодо України – копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії

Про історичні аналогії, або Чи мав рацію Гегель?, - Олег Романчук
Історія має дивовижну здатність повторюватись. Приміром, сучасна тактика путінської Росії стосовно України – це майже точна копія тактики большевиків у боротьбі з УНР за збереження імперії під кримінальним лого (погонялом) "совєтської".
Коли починаєш шукати у володіннях Кліо всіляких аналогій, історичних паралелей, то обов’язково знайдеш їх на новому витку діалектичної спіралі. Досить лише внести поправку на час і можна майже безпомильно спрогнозувати ситуації, зробити прогноз, уникнути грубих помилок у плануванні майбутнього.
 

16-го липня, 24 роки тому, була проголошена Декларація про державний суверенітет України (ВІДЕО)

Суверенітет України доводиться захищати і сьогодні
16 липня - 24-та річниця ухвалення  Декларації про державний суверенітет України. Президент України Петро Порошенко привітав Український народ з нагоди 24-ї річниці проголошення цього документа. Звернення розміщене на офіційному Інтернет-представництві глави держави.
"Ухвалення цього документа стало потужним поштовхом до відродження української незалежності, засвідчило наше споконвічне прагнення бути господарями на своїй землі
 

На картах 17 ст. Україна - це Ukraina, Галичина - Russia, а Росії нема - є Moskovia

Україна-Русь і Московія - це зовсім різні держави. Московія украла назву Росія
Коли французький інженер Гійом Боплан перебував в Україні, він написав книгу "Опис України" і створив кілька карт. Його книга "Опис України" - це записки мандрівника по селах і містах України в 1630-40-х роках.
У цій книзі багато відповідей на актуальні питання, чому у нас все так відбувається.
 

Як НКВДисти розстрілювали людей у 37-му (ВІДЕО)

Для любителів Сталіна-Путіна
Звичайно, документальних відеокадрів кривавої розправи над мирними людьми практично не збереглось. Але є художні фільми, зняті на основі історичних фактів. Фактично, вони повністю відтворюють шокуючу правду тих жорстоких часів. Дивитися на це не легко. Але знати про це мають усі, щоб такі злочини більше ніколи не повторилися. Люди, будьте пильними!
ВІДЕО
 

Росія віками нищила і розграбовувала Крим, - дослідник історії

За всі часи московської окупації на півострові знищено сотні тисячолітніх пам’яток історії
Сьогодні властителями Землі є деструктивні сили, які правлять світом за допомогою адміністраторів-ставлеників та недуже переймаються долею людства. Про цей час попереджали наші волхви: як забудемо віру свою, то залишать нас на 1000 років під владою ворогів людства. Але цей час ще не минув! Наші вороги ще добре себе почувають, маючи владу, гроші, армії.
 

Архів СБУ оприлюднив документи про жорстокість та нелюдське поводження з в'язнями в СРСР

Архів СБУ показав матеріали слідства та особисті документи працівників НКВД, що на початках були організаторами і виконавцями операцій "Великого терору", а згодом самі стали його жертвами. Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.
Згідно з повідомленням, до дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Служби безпеки України підготував і оприлюднив архівні матеріали про добу Великого терору 1937-1938 років.
 

Звідки взялась "георгіївська стрічка" і що вона символізує (ВІДЕО)

Рік 1943. Командування Вермахту ухвалює рішення сформувати антирадянські підрозділи з числа поневолених народів. У Брянську з'являється Російська визвольна національна армія Броніслава Камінського. На Кавказі та Приазов'ї - козацькй корпус СС отамана Краснова. Генерал Власов з числа полонених набирає російську визвольну армію (РВА). Лік добровольців іде на сотні тисяч, переважно етнічні росіяни. У російських підрозділів свої однострої. Нагороди теж свої - імперські російські: георгіївський хрест і георгіївська стрічка, - йдеться в сюжеті 5 каналу:
 

Портал "Воля народу" популярний у 203 країнах світу

free counters

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2414
mod_vvisit_counterВчора10194
mod_vvisit_counterЦього тижня28456
mod_vvisit_counterМинулого тижня32435
mod_vvisit_counterЦього місяця80843
mod_vvisit_counterМинулого місяця132913
mod_vvisit_counterЗа весь час11040458