3 січня у Станіславі (тепер Івано-Франківськ) Українська Національна Рада (орган народовладдя ЗУНР) прийняла постанову про злиття ЗУНР і УНР в єдину державу. Ця постанова стала підгрунтям для проголошення 22 січня 1919 року в Києві Акту Соборності (Злуки) українських земель в єдину державу.
У Львові 18 жовтня 1918 р. у малому залі Народного дому постала Українська Національна Рада.
А 19 жовтня у великому зал Народного дому відбулася Конституанта (проголошення конституційних законів) Української Нацональної Ради, на якій затверджувалася резолюція, вироблена напередодні. На всй території Східної Галичини проголошувалася Українська держава, водночас було вирішено домагатися визнання цієї резолюції австрйським урядом. Щодо Української Народної Республіки, то головною метою було досягнення державного об'єднання. Це розглядалося, по-перше, як втілення в життя віковічного прагнення українського народу до державно єдності, по-друге, як засіб об'єднати сили в боротьбі проти експансії Росії та Польщі  на укранській землі.
1 грудня 1918 р. у Фастові повноважні представники Державного секретаріату ЗУНР уклали попередній (передвступний) договір з Директорією про державну єдність України. А 3 січня 1919 р. Українська Національна Рада проголосила у Станіславі постанову про державне об'єднання ЗУНР  та УНР.
Акт Злуки 22 січня проголосив у Києві Соборність укранських земель і став важливим у міжнародно-правовому і морально-політичному аспектах.
У вйськовому аспекті Акт Злуки забезпечив ЗУНР і УНР певну координацію зусиль на фронті та на міжнародній арені.

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити