Народний комітет захисту України (НКЗУ) 9 серпня виступив із заявою у зв'язку з підписанням президентом "мовного закону" Ківалова-Колесніченка. У ній, зокрема, говориться:
"Януковичу і його московським покровителям чужа Шевченкова думка про те, що «В своїй хаті – своя правда і сила, і воля». На руїнах України він готовий будувати ще одну московську державу, як це робить у Білорусі диктатор Лукашенко.
Ідеологія режиму Януковича – це потворний гібрид московського шовінізму, олігархічного капіталізму й тюремного совєтського комунізму.
Комітет народного захисту України закликає всіх мислячих українців, студентську молодь, усі опозиційні сили до об’єднання. Ми вважаємо за необхідне негайно створити штаб підготовки до Майдану. Сьогорічне святкування нашої Незалежності ми повинні провести як систему мітингів проти влади Віктора Януковича.
Україну ніхто, крім самого українського народу, не врятує від політичної загибелі, спланованої промосковською клікою".


Повний текст заяви:

                                                         
ЗАЯВА
                    НАРОДНОГО КОМІТЕТУ ЗАХИСТУ УКРАЇНИ
                    У ЗВ’ЯЗКУ З ПІДПИСАННЯМ ПРЕЗИДЕНТОМ
               "МОВНОГО" ЗАКОНУ КІВАЛОВА-КОЛЕСНІЧЕНКА


8 серпня 2012 р. президент Янукович підписав схвалений (всупереч Регламенту Верховної Ради України) депутатами-регіоналами, комуністами та литвинівцями мовний закон Ківалова – Колесніченка. Російська мова, яку в Україні ніхто не забороняв, не принижував і яка не потребувала жодного захисту, відтепер в силу цього закону буде фактично другою державною не тільки в регіонах, де іншомовна група становить 10 відсотків населення, а й по всій території України. Цей закон спрямований не на консолідацію суспільства, а на розкол будь-якої територіальної громади і всього народу України на україномовних та російськомовних громадян.
Ініціатором прийняття цього закону є президент Янукович, узурпатор державної влади, прислужник кремлівських вождів, який віддав Росії частину української території в Криму, доручив росіянам керувати найважливішими міністерствами, а в гуманітарній сфері проводить промосковську політику з метою включення України у так званий «Русский мир».  
Янукович уже проявив себе як державний злочинець, узурпувавши державну владу. Одним з перших його злочинів стало й публічне заперечення голодомору 1932–1933 років як геноциду українського народу. Як злочинець повівся він і цього разу з мовним законом. Окрім того, він не захотів вислухати аргументи делегації української інтелігенції, прихильної до нього, й наважився плюнути в обличчя не тільки сумирних візитерів, а й всій європейській та українській Україні. Що добре для Москви і для московського шовінізму в Україні, те добре й для Януковича.
Янукович вдає проєвропейського політика, але насправді він – слуга двох панів – московського імперіалізму та космополітичного олігархічного капіталу. Януковича не цікавлять проблеми корупції та боротьби зі злиднями, спад виробництва, будівництва і сфери послуг, скажені ціни на житло, безконтрольне ціноутворення, диктат державних і приватних монополій, несправедливе оподаткування, масове безробіття, епідемії, цілковитий занепад села, освіти, культури, охорони здоров’я, правосуддя, армії, майнове розшарування в суспільстві, низька ціна праці, доля пенсіонерів та інвалідів, тих заробітчан, що й далі виїжджають з України, молоді, яка не може себе реалізувати, надзвичайно серйозні екологічні проблеми.
Для Януковича неприйнятні європейські стандарти толерантних стосунків з політичною опозицією. Януковичу і його московським покровителям чужа Шевченкова думка про те, що «В своїй хаті – своя правда і сила, і воля». На руїнах України він готовий будувати ще одну московську державу, як це робить у Білорусі диктатор Лукашенко.
Ідеологія режиму Януковича – це потворний гібрид московського шовінізму, олігархічного капіталізму й тюремного совєтського комунізму.
Комітет народного захисту України закликає всіх мислячих українців, студентську молодь, усі опозиційні сили до об’єднання. Ми вважаємо за необхідне негайно створити штаб підготовки до Майдану.
Сьогорічне святкування нашої Незалежності ми повинні провести як систему мітингів проти влади Віктора Януковича.
Україну ніхто, крім самого українського народу, не врятує від політичної загибелі, спланованої промосковською клікою.
Ми знаємо, що на жовтневих виборах до парламенту режим Януковича застосує всі вже добре засвоєні засоби фальшування. В державі, де панує диктатор, якому служать усі правоохоронні, військові та воєнізовані структури, опозиційні сили приречені на поразку. Тільки могутній виступ народу – новий Майдан – може змусити армію та міліцію стати на бік непокірного народу!
В історії незалежної України ще не було такого тяжкого часу,  як друга половина 2012 року. В минулі століття українській нації доводилось боротися проти прибулих окупантів, а тепер ми повинні перемогти внутрішніх окупантів – змосковщених хахлів. Задля цього нам треба діяти солідарно й пам’ятати, що передбачене Конституцією право на непослух владі дає нам її жорстока антинародна, антиукраїнська поведінка, її ненависть до нашої свободи і навіть до нашої мови, що зберегла нас як народ упродовж віків неволі.
З того дня, як Янукович підписав мовний закон, ми вже не на свободі, ми в таборі для полонених. Або вирвемось, або помремо! Разом – на волю!

Слава Україні!

Дмитро ПАВЛИЧКО – координатор Народного комітету захисту України
Віктор БАРАНОВ
В’ячеслав БРЮХОВЕЦЬКИЙ
Лариса БРЮХОВЕЦЬКА
Володимир ВАСИЛЕНКО
Євген ГІРНИК
Богдан ГОРИНЬ
Іван ДЗЮБА
Олесь ДОНІЙ
Юрій ДОРОШЕНКО
Роман ІВАНИЧУК
Мирослав ЛЕВИЦЬКИЙ
Михайло ЛІВІНСЬКИЙ
Роман ЛУБКІВСЬКИЙ
Левко ЛУК’ЯНЕНКО
Андрій МОХНИК
Юрій МУШКЕТИК
Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО
Наталія ОСЬМАК
Микола ПЕТРЕНКО
Дмитро ПИЛИПЧУК
Мирослав ПОПОВИЧ
Олександр СКІПАЛЬСЬКИЙ
Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ
Олег ЧОРНОГУЗ
Валерій ШЕВЧУК
Василь ШКЛЯР
Юрій ЩЕРБАК

09.08.2012, м. Київ

Інф. Прес-служба НКЗУ

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #7 яна дімітращук 20.08.2012 02:23
обовязково треба щось робити, далі так не можна, ні при одній владі не було такого(безпреде ла)який є на даний момент, то ж шановні українці єднаймосґ проти цієї бандитської ......
Цитувати
 
 
+1 #6 Shkapa 16.08.2012 21:24
Воно все наче і добра справа але народ з однієї сторони не вірить в волю організаторів стояти до кінця, а з другої сторони не вірить в ефективність нового Майдану у відстоюванні своїх інтересів. На тлі цієї недовіри звуження боротьби до відстоювання мови не виглядає переконливим. Таким чином, організатори марно спалюють "порох" розпорошуючи енергію активних членів суспільства. Тим самим граючи на руку влади.
Цитувати
 
 
+5 #5 ВD 16.08.2012 21:16
В Украине появилась новая нация каклокацапы - смесь совка, урки и люмпена. Действует и живет по условным рефлексам подобно до собаки Павлова.
Цитувати
 
 
-4 #4 lghg 16.08.2012 21:15
пшли вы на х е р с вашим майдауном,идите
лучше работайте бумагомаратели
Цитувати
 
 
+5 #3 Borman 16.08.2012 21:05
Так давно пора скинуть этих донецких УБЛЮДКОВ
Цитувати
 
 
+3 #2 Орест А. 16.08.2012 14:40
Другий етап Майдану буде обов'язково!
Цитувати
 
 
+1 #1 Bujhm 16.08.2012 14:30
Не ужели Вы считаете,что,кт о-то Вам поверит в очередной раз и прийдет на Майдан.Был один ,померанчивый ,что стало -видим,был налоговый,и что.Оппозиция уже один раз за мову собрала и свалила первая.Так что Вы еще хотите.Это уже людям или большие деньги надо платить или самим подписантам стать на Майдане,всем без исключения ,простоять недельки две,никуда не уходя,может Вам кто-то и поверит.А сейчас-нет ВЕРЫ вашим призывам
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити