Чому шарикови засіли в парламенті і прикидаються депутатами? Чому силові міністерства в руках людей, які без году неділя громадяни України? Чому державні інституції здійснюють антидержавну політику? Чому така зневажена, окрадена і залежна на 21-му році Незалежності? Де поділися люди, було ж 52 мільйони! Чому тривалість життя менша, ніж у Гондурасі? Чому молодь полишає Україну?
Це за таку Україну ви гинули, поети й герої?! Чи, може, нація спить і їй під ранок сняться кошмари? То розбудіть її з темних небес, щоб не було так, як попереджав Шевченко: "І в огні її, окраденую, збудять". Бо тоді вже буде запізно.  


 Ліна КОСТЕНКО, для газети "День"
Ніч державності

Півстоліття тому Євген Маланюк означив стан України в історії як "Ніч бездержавності". Бо таки ніч, то українці й поснули. І наснилася їм держава. Молода, незалежна, демократична. Зі своїм прапором, і гербом, і державною мовою. Всі її люблять, всі поважають. Земля родить, економіка розвивається. Президент обраний всенародно, депутати чесні, суди справедливі. Ані тіні корупції. Культура в розквіті. І все це дісталося задарма, просто вломилося від розпаденого Союзу.

Тільки хто ж це там співає вночі: "Не спи, моя рідна земля, прокинься, моя Україно"? А, це ж той гурт "Мандри", Хома невсипущий, постукайте йому в батарею, людей побудить. Але від нього вже не залежить, — коли пісня гарна, то вже й сама в душі відлунює: "Це дивляться з темних небес загиблі поети й герої".

І що ж вони бачать з тих темних небес?

А бачать вони велику й прекрасну країну, найбільшу в Європі — понад шістсот тисяч квадратних кілометрів (Франція — до п’ятисот з половиною тисяч, Німеччина й того менше). А клімат, а земля! А природні ресурси! А "лани широкополі, і Дніпро, і кручі"! А "село, і серце одпочине"! А "хрущі над вишнями гудуть"! А "грає синє море"! І "на оновленій землі" "врага" немає, "супостата", а люди вільні, совісні й роботящі!

Так, це та земля, це та країна, за яку ви боролися і за яку ви загинули. У повстаннях і війнах, у в’язницях і депортаціях, у Сибіру, на Колимі, на Соловках, у Сандармосі. Скрізь, де зарівняні ваші могили.

Це Україна, яка була вам дорожча від вашого життя.

Тільки чому ж вона тепер така занехаяна? Чому така зневажена, окрадена і залежна на 21-му році Незалежності?

Де поділися люди, було ж 52 мільйони!

Чому тривалість життя менша, ніж у Гондурасі?

Чому молодь полишає Україну?

Вам там з небес видно покинуті села, по стріхи у бур’янах. Отруєну Чорнобильську зону. Наші забуті і сплюндровані святині. Безпам’ятні русифіковані міста, привласнені ліси й угіддя. Береги, забудовані елітними котеджами, брутально відняті у людей. Колись був "глитай, або ж павук", а це що за нові павуки — "олігархи"? Яким правом вони опосіли цю землю і висотують її надра?!

І що це за нова каста — "мажори", що цинічно й безкарно чавлять людей?!

Коли це було в Україні, щоб безпритульні діти тинялися по вокзалах, ночували у підвалах і каналізаціях? Щоб розцвітала наркоманія і проституція, торгівля людьми та їхніми органами?

Чому правоохоронці рекрутуються у бандити?

Чому вбивають журналістів? Чому й досі не покарані вбивці Гонгадзе?!

Чому шарикови засіли в парламенті і прикидаються депутатами? Чому силові міністерства в руках людей, які без году неділя громадяни України? Чому державні інституції здійснюють антидержавну політику?

Хто пускає під укіс нашу культуру, освіту, наш рух до Європи?

Чому опозиційні політики опинилися за гратами? Чому по наших вулицях крокує той самий Ленін? Чому так густо Героїв України, коли Україна в такому занепаді?!

Це за таку Україну ви гинули, поети й герої?!

Чи, може, нація спить і їй під ранок сняться кошмари?

То розбудіть її з темних небес, щоб не було так, як попереджав Шевченко: «І в огні її, окраденую, збудять». Бо тоді вже буде запізно.

Отож Маланюк написав "Ніч бездержавності", коли не було держави. А виявляється, що і з державності теж можна зробити ніч. То чи не час вже писати "Ніч державності"?

Втім, у нас буває і день — щороку День Незалежності. І щоразу до цього дня влада робить якийсь подарунок. То авіа-шоу над Скнилівським аеродромом, то Ново-Богданівські феєрверки, то аварію на шахті ім. Засядька. Цього року подарувала закон "Про засади державної мовної політики". Провела його так віртуозно, в такий шулерський спосіб, розвівши опозицію "как котят", аж сама замилувалася: "оцените красоту игры".

Що ж, оцінили. Найвищий імперський бал. Цей закон увійде в історію як ганебна тріада — Валуєвський циркуляр, Емський указ і Закон гамадрилів, підписаний президентом. До речі, саме в ці дні наступного року — 150-літній ювілей Валуєвського циркуляра.

Свою лепту внесли й комуністи: до Дня Прапора пропонують скасувати державний прапор і герб. Теж непоганий подарунок до Дня Незалежності.

Також до цього дня по амністії дарують свободу кримінальним злочинцям. Однак лідерів опозиції не відпустять. Один соціально небезпечний — навіть у тюрмі книжки читає. А друга то взагалі жах — б’є вікна, розламує ѓрати, дарма що мініатюрна, троє здоровенних мужиків не могли скрутити. Тюремщика так побила, третій місяць в синцях ходить.

Ви там погляньте з темного неба, — чи не літає десь у піднебессі надувне серце? Це опозиція так відзначила річницю ув’язнення свого лідера — запустила в повітря біло-червоні кульки. Дуже ефективний спосіб. Хай сидить у в’язниці, а ми тут будемо бульки, вибачте, кульки пускати.

А заразом вже й подивіться — десь там літає і серпантин липучки, на яку в Мухоловці, чи то пак, у Мухолатці налипла інтелігенція, що прибула до президента уклінно просити, аби не підписував єзуїтський закон.

А це вже персонально для вас, загиблі поети й герої. Той, хто у нас замість віртуального мера, теж підготував подарунок — пообіцяв відкрити "Парк пам’яті борців за свободу і Незалежність України". Щоправда, той парк заклали давно, ще до Десятої річниці, одинадцять років тому. Боюсь, що там уже й металеві літери покрали.

Раніше День Незалежності відзначали військовим парадом. А ниньки буде Парад вишиванок. Надзвичайно яскраве дійство, особливо з огляду на становище країни і атмосферу в суспільстві. Очолить парад, очевидно, колона кровосісів з борцем з папєрєднікамі у вишиванках принципово партійного синього кольору.

Також відбудеться Всеукраїнський фестиваль морозива, "Перегони на офісних стільцях" і "Ярмарок інтелектуального капіталу". Видно, за 21 рік Незалежності так надбали інтелекту, що пора вже ярмаркувати. А щоб хто не здумав протестувати біля Українського дому, — на Європейській площі розмістять величезний квітник, ніде ногою ступити. Якщо ж, все-таки, з’являться якісь порушники спокою, то на це є спецпризначенці, "Беркути" й "автозаки", — оцініть красоту терміну. Вас возили у воронках, гнали по етапу, тепер в Україні вдосконалений транспорт — авто для заключенных. Навіть не ув’язнених, а відверто, без церемоній, на перспективу, — заключенных. Йдеться ж бо до спільного економічного простору, митного, культурного й некультурного. Дезінформаційний простір і так уже спільний.

Так що "Не спи, моя рідна земля, прокинься, моя Україно!", якщо не хочеш, щоб тебе й надалі кошмарило.

19 серпня 2012 року   Інф. та фото газети "День"

     

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #9 Василь 05.09.2012 19:16
Східні та південні області, АРК перебувають під прямим інформаційним впливом Росії. Цей вплив за роки незалежності України не тільки не зменшився, а з кожним роком все більше, і більше наростає. Чи не пора нам задуматись над Програмою захисту інформаційних кордонів України від негативного впливу на наше населення з боку "старшого брата", інших держав, використавши тут світовий досвід, в тому числі досвід РФ? У цьому ж контексті і питання про державну мову. Якщо державний службовець не знає і не бажає знати мови держави на яку він працює, то згідно з міжнародною практикою такого службовця потрібно негайно звільняти з роботи.
Цитувати
 
 
+3 #8 Володимир Пилипчук 27.08.2012 23:24
1. "Бачили очі кого обирали, тепер їжте, хоч повилазьте".
2.Люди заслуговують того дикого становища в якому опинилися, якщо відмовляються від боротьби щоб позбутися рабства.
3."Бандюки" - це не лише характеристика влади, це - діагноз тих 30% людей України, що відверто заявляють в соціологічних опитуваннях, що й надалі голосуватимуть за ПР і КПу.
Цитувати
 
 
+4 #7 опозиціяВиходь 26.08.2012 16:21
Опозиція, якщо вона дійсно такою є, повинна створити оперативний штаб для МОБІЛІЗАЦІЇ СВІДОМИХ УКРАЇНЦІВ проти антиукраїнської окупації Орди ! Практикувати, час від часу ТРЕНУВАЛЬНИЙ ЗБІР- МІТИНГ - ВІЧЕ на Європлощі, чи в іншому місці, з повідомленням листівками від оргкомітету про подальші кроки..
Цитувати
 
 
+4 #6 андрій 26.08.2012 16:14
Щоб збудувати українську ДЕРЖАВУ(яку вже 20 років розкрадають ) потрібно: Провести люстрацію діючої влади (парламент,АП,С БУ,ГПУ,МВС,уряд ,суди); Гаранту готуватись до імпічменту; Зарплата депутатів ВР мусить залежати від наслідків діяльності (2000 грн); Відновити графу «національність » в паспорті; Заборонити антиукраїнські партії(ПР,КПУ,..); Позбавити громадянства України членів 5-ї колони, тобто - позбавити права голосу, та права займати державну посаду; Відновити фінансування медицини,освіти ; Видати кожному українцю земельний пай, Зупинити лихварську діяльність банків; Повернути сховані бандюками мільярди з офшорних зон; Встановити європейську зарплату українцям; Повернути народу природні багатства країни; Позбавитись наслідків тоталітарного (пам»ятники, назви вулиць,міст) режиму; Дитячі садки треба негайно перевести на українську мову навчання; Школи негайно перевести на українську мову навчання з факультативом мов національних меншин; Російську церкву назвати її справжнім іменем, а не вдавати, ніби вона українська; Вищі навчальні заклади готують фахівців для України і викладання лише українською; Патріарха Кіріла оголосити персоною нон ґрата, а не дозволяти роз’їжджати Україною, як по своїй вотчині; У Верховній Раді категорично заборонити виступи окупаційною мовою;Заборонит и ввезення з Росії українофобських книжок, а на інші російські книжки ввести високий податок; Громадяни інших держав ведуть на телеканалах виступи з перекладачем; Незаконно проголосовані Харківські угоди негайно розірвати, видворити з Криму російський флот; Отже, всі статки , що перевищують мільйон, націоналізувати , спрямувати накрадені гроші мільярдерів-хапуг на освіту, медицину, підвищення зарплат і пенсій до рівня європейських, модернізувати армію;
Цитувати
 
 
+9 #5 галина 25.08.2012 23:48
велика жiнка, розумна, красива,слово гостре й разюче.ДЯКУЮ.S
Цитувати
 
 
+4 #4 Аум 25.08.2012 20:18
Цитую Дебос:
Соромно за уряд, за Верховну Раду, яку ми обрали. Проголосували і вважаємо, що на цьому наша місія у розбудові держави закінчилася. А потім спимо, спимо. Де той півень, який змусить тебе, народе, прокинутися і перехреститися?

Можливо,вихід такий:
http://unr.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=72%3A2012-01-18-15-19-52&catid=14%3A2011-08-06-02-18-27&lang=uk
Цитувати
 
 
+12 #3 Дебос 25.08.2012 20:14
Соромно за уряд, за Верховну Раду, яку ми обрали. Проголосували і вважаємо, що на цьому наша місія у розбудові держави закінчилася. А потім спимо, спимо. Де той півень, який змусить тебе, народе, прокинутися і перехреститися?
Цитувати
 
 
+9 #2 Волелюб 25.08.2012 19:52
Нам усім залишилося прокинутись!
Цитувати
 
 
+14 #1 Алла 25.08.2012 19:43
Браво,Лина!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити