Кримськотатарський народ буде домагатися офіційного використання кримськотатарської мови в Криму, не прив'язуючись до закону про мови. Про це в ході прес-конференції в Києві заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
"Стосовно кримськотатарськоъ мови, такий закон нам не потрібен. Ми вважаємо, що кримськотатарська мова повинна бути однією з офіційних у Криму, виходячи з того, що ми є корінним народом на півострові. Ми, не прив'язуючись до закону про мови, будемо домагатися офіційного функціонування кримськотатарської мови на своїй землі ", - заявив Джемілєв.
На його думку, Верховна Рада Криму поки не приймає жодного рішення в мовному питанні, оскільки поряд з російською мовою в Криму є ще й кримськотатарська, а новий закон про мови спрямований суто на посилення ролі російської мови на території України.
"Питання про те, чи буде функціонувати кримськотатарська мова в якості офіційного, не має вирішуватися в залежності від нашої чисельності. Під час геноциду було знищено 46% населення кримських татар, і ми зараз на півострові складаємо приблизно 13% ... якби знищили трохи більше, і ми складали б 9%, то ми б не мали можливості використовувати свою рідну мову ", - підкреслив Джемільов.
8 серпня Президент України підписав Закон "Про засади державної мовної політики".
Пізніше глава Ради міністрів Криму Анатолій Могильов заявив, що в Криму регіональними стануть російська та кримськотатарська, оскільки тільки ці мовні групи нараховують на півострові не менше 10% населення.  

Інф. Gazeta.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #2 head 19.09.2012 23:43
А балтимора моржового, не?
Цитувати
 
 
+1 #1 Rlll 19.09.2012 23:07
Интересно, если дети крымских татар будут учиться в школе на татарском языке, то каково их будущее? Они будут неконкурентносп особными. Как ни крути, но это малочисленный народ.И татары это понимают. Для чего вносить смуту Джемилеву? Лишь бы плюнут народу Крыма в душу?
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити