Опозиція занепокоєна тим, що демократію в Україні встановлюють за допомогою кийків, "Беркута" та сльозогінного газу. Тож її представники мають наміри розв’язувати проблеми одіозних окружкомів через ЦВК та поки що чинний парламент. Аномалії у підрахунку голосів на деяких округах вбачають і представники влади. Однак вони наголошують, що до цих проблем їхні кандидати стосунку майже не мають. Між тим, у ЦВК вже зараз припускають, що можуть бути повторні вибори, адже результати нинішніх в окремих місцях, ймовірно, буде неможливо встановити. Про це - в публікації на Радіо Свобода.
 
Окремим ОВК загрожують повторні вибори?

Лідери Об’єднаної опозиції заявляють про масові фальсифікації в окружних виборчих комісіях і звертаються з відповідними заявами та постановами до ЦВК і парламенту.
 
За словами одного з лідерів Об’єднаної опозиції Арсенія Яценюка, спотворенням волевиявлення громадян наразі займаються 15 окружних комісій. Їхні члени розривають мішки з бюлетенями, підміняють протоколи та переписують за гроші результати голосування, стверджує він.
 
Тож від прокуратури, СБУ, МВС та всіх органів державної влади опозиція вимагатиме розслідування фактів підкупу, тиску і фальшування виборів за конкретним переліком округів, зауважує опозиціонер. І обіцяє: відповідну постанову буде запропоновано на розгляд парламенту вже у вівторок, 6 листопада.
 
«Це постанова, в якій чітко зазначено прізвища членів окружних виборчих комісій, членів дільничних виборчих комісій, голів обласних державних адміністрацій, представників органів внутрішніх справ, суддів, які, на нашу думку, неправомірно винесли низку рішень, що суперечать законові і Конституції. Ми будемо вимагати притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто знищував волю народу України», – наголошує Арсеній Яценюк.
 
Встановити винних буде легко – Забарський
 
Між тим не задоволений «газово-беркутівською» ситуацією в деяких мажоритарних округах і офіційний представник у ЦВК від Партії регіонів Владислав Забарський. Він каже, що, незалежно від свого статусу чи партійної приналежності, всі винні мають бути обов’язково покарані.
 
Разом з тим він додає, що проблеми з підрахунком голосів притаманні наразі переважно тим окружкомам, де між собою змагаються представники опозиції. Натомість в ОВК, де «традиційно перемогли» мажоритарники-регіонали, підрахунок голосів відбувся «швидко, якісно і без будь-яких надзвичайних подій», наголошує Владислав Забарський.
 
«Зараз лише в двох округах висунуті Партією регіонів кандидати звернулися до суду, і це є законним. Що стосується інших округів, там, де працювали правоохоронці, там, де вони щось вчиняли, буде дуже просто розібратися. Дуже прозоро і чітко буде зрозуміло, хто викликав, хто ухвалював рішення, чи були для цього підстави, чи не були», – говорить він.
 
При цьому Владислав Забарський зауважує, що в кожному випадку має бути проведено відповідне компетентне розслідування.
 
Закон не дозволяє визнати вибори недійсними – Охендовський
 
Між тим у ЦВК уже зараз занепокоєні тим, що в окремих округах результати голосування буде неможливо встановити. Зокрема, член ЦВК Михайло Охендовський припускає, що стосовно деяких із них Центральній виборчій комісії замість підписання протоколів доведеться виносити власні постанови. Водночас він додає: жодна особа, за яку не проголосували виборці у відповідному окрузі, не стане народним депутатом.
 
«Оскільки закон не дає можливості визнати вибори недійсними, немає підстав говорити про те, яке саме рішення повинна буде ухвалити Центральна виборча комісія. На мій особистий погляд, не може йтися про повторне голосування (це не вибори Президента). Єдиний можливий вихід з окремих ситуацій – це проведення повторних виборів», – наголошує член ЦВК.
 
Наразі ж, за словами Михайла Охендовського, ЦВК не може ухвалювати будь-яких юридичних рішень щодо тих проблемних округів, які не надали відповідних документів до Центрвиборчкому, а інформація зі ЗМІ не може слугувати підставою для будь-яких остаточних висновків.
 
Разом з тим Михайло Охендовський закликає органи внутрішніх справ і прокуратуру діяти в межах своєї компетенції і не займати чиїх-небудь політичних позицій.
 
Наразі «проблемними» називають 8 округів, серед них 223-й у Києві та 132-й у Первомайську, що на Миколаївщині.  

Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити