Юрій Бутусов, журналіст: Програш Давида Жванії на виборах в 140-му виборчому окрузі - це одна з найбільш повчальних історій на парламентських виборах
Як розповідають учасники, на виборах Давид Жванія був уповноважений формувати виборчі комісії майже у всіх регіонах України. Скандальна розмова Жванії з Коломойським дуже яскраво це підтверджує. "Смотрящий" за окружкомами - у змові з Центрвиборчкомом. Супервпливова фігура. Офіційно БПП ніпричому - всі репутаційні ризики взяв на себе сам Давид Важаєвич - йому не звикати, у нього репутація людини, готової на все.
Що влаштував Жванія і його колеги - Березенко, Герасимов, Миримський - це просто ганьба. Місця в комісіях тасувалися і перепродувалися. Заміни голів ОВК, системних адміністраторів були масовим явищем. Апофеозом стала ніч перед виборами, коли були проведені заміни сотень членів виборчих комісій по всій Україні. Жванія добре знає, як організовано продаж округів під конкретних кандидатів, у тому числі з "Опозиційного блоку" - колишніх "регіоналів".
Найсмішніше, що Жванія був так сильно зайнятий в Києві, що несерйозно поставився до свого власного округу. На 140-му він поставив все своє керівництво окружкому - і все одно програв. "Епік фейл" (нищівний провал - Ред.), як говориться.
Однак поразка Жванії все одно повинна стати предметом розслідування та відкритого суду. Люди Жванії скоїли численні махінації, зокрема, все керівництво окружкому неодноразово намагалося зірвати вибори, вони ховалися під час підрахунку голосів. Цю схему треба показово покарати і викрити. Ділок, який намагається знову зробити нормою в країні фальсифікацію виборів, повинен сидіти у в'язниці. 140-й округ - це тест на справжню демократію для Порошенка. Лідери України повинні навчитися притягувати до відповідальності своїх друзів.

Інф. із сторінки Юрія Бутусова на Facebook

Коментарі

 

Коментарі  

 
+1 #1 Varnak 03.11.2014 11:57
Нижче декілька штрихів до портрета Давида Жванії зі сторінок книги Дмитра Чобота "Макуха" (http://farysei.narod.ru/makuha/)

"Головним спонсором луценківської «Народної самооборони» виступив мультимільйонер грузинського походження Д. Жванія; про це відкрито говорив Юрій Луценко та хвалився сам Давид Важайович. В інтерв'ю газеті «Високий Замок» від 5 червня 2008 р. Д. Жванія визнав, що у 2007 р. брав участь у фінансуванні виборчої кампанії «Народної самооборони» і витратив на це 90 мільйонів. При цьому Д. Жванія наголосив, що цифра ця обчислюється «не у гривнях».

Цікава ситуація. Грузинський патріот Давид Жванія, який поміняв громадянство Грузії на громадянство Кіпру, а Кіпру — на України, витрачає шалені гроші на українські вибори. Для чого? Подібні акції в Україні — не рідкість, бізнесмени називають їх інвестиціями у політику. А кожна інвестиція має повернутися власнику з належною віддачею. Велика інвестиція в українську політику має принести і великі прибутки. А може шановний Давид Важайович є просто великим благодійником луценківської самооборони? Мабуть, що ні. Благодійність — це передусім безкорисливість , а Д. Жванія із своєї інвестиції вже одержав зиск у вигляді депутатського мандата члена українського парламенту від «Народної самооборони». Д. Жванія вже втретє стає народним депутатом України. Після першої каденції він отримав посаду міністра надзвичайних ситуацій, а тепер добився рекомендації його кандидатури на посаду голови Антимонопольног о комітету України. Я ось дивуюся: навіщо процвітаючому бізнесменові, який крутить сотнями мільйонів доларів, щоденний клопіт державного службовця? Невже йому не вистачає 15 тисяч гривень (місячна зарплата українського міністра) до першого мільярда? Якби ж то він тихо і спокійно заробляв свою щомісячну платню, однак погляньте, що він витворяє.

Дивним чином втершись у довіру до Віктора Ющенка, Давид Важайович навіть став його кумом і майже з ним породичався. Зрозуміло, що й стосунки між ними були довірливими. Так тривало до отруєння кандидата у Президенти України. Після цього випадку, як стверджує сам Д. Жванія, Віктор Ющенко став його уникати. Що ж стало підставою для різкого охолодження колись теплих і приязних стосунків?
...

Безумовно, що Віктор Ющенко теж багато знає, проте і він не все може говорити. Однак, коли 25 липня 2008 р. на щоквартальній прес-конференції Президента запитали, чи причетний до його отруєння Давид Жванія, він відповів чітко: «Думаю, так». І додав, що це «м'яка форма відповіді, аби зберегти рівновагу перед законом, слідчими органами і чесними людьми».

Тут доречно навести і слова Д. Жванії з інтерв'ю газеті «Високий Замок» від 5 червня 2008 року. На запитання, як часто він бачиться із своїм хрещеником, Давид Важайович відповів: «Тепер жодних стосунків з родиною Ющенків у мене немає. Наше спілкування припинилося. Це сталося у 2004 році». Тобто стосунки припинилися відразу ж після отруєння. Виходить, що недовіра закралася ще тоді, а, крім факту отруєння, поважнішої причини просто не могло бути.
...

Серед скандальних атак, спрямованих проти Президента України у дні травнево-червневої кризи у Верховній Раді України, одна відзначалася особливим цинізмом.Її озвучив Д. Жванія: «Історію з отруєнням Ющенка діоксином придумали в його штабі». Ці слова Д. Жванії вся бютівська пропаганда винесла великими аншлагами на шпальти своїх видань і смакувала понад місяць.

Жодного конкретного факту у своїх численних виступах та інтерв'ю щодо нової версії отруєння Президента Д. Жванія не навів. Із його слів хіба що варті уваги такі: «Я був проти того, щоб Віктора Андрійовича вивозили на лікування в австрійський «Рудольфінерхау с».* Свою думку цей різноплановий «фахівець», навіть у галузі медицини, аргументує не тим профілем австрійської клініки. Але це смішно тепер читати. Якби перемогла позиція Д. Жванії і В. Ющенко залишився б в Україні, то не важко здогадатися, що би з ним трапилося. Це перше. І друге: у будь-якому випадку жодна українська лабораторія не виявила б слідів діоксину — у них для цього нічого немає!
...

У зв'язку із заявою Д. Жванії, голова міжнародної групи лікарів, які проводили лабораторну діагностику стану Президента України, керівник клініки дерматології університетсько го шпиталю Женеви, президент Світової ліги дерматологів Жан Сора категорично спростував заяви Д. Жванії і наголосив на прес-конференції у Женеві, що незалежні лабораторні тести, проведені в кількох лабораторіях світу, підтвердили наявність надзвичайно високих концентрацій діоксину в організмі В. Ющенка. «Наявні медичні докази підтверджують пероральний шлях отруєння», — підкреслив пан Сора. Подібні заяви зробили міністр охорони здоров'я України В. Князевич і особистий лікар Президента Р. Валіховський. Як на цьому тлі виглядають чергові інсинуації супроти Президента?"

http://farysei.narod.ru/makuha/book5.html#b5_2
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити