ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Вибори
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Вибори


Ми йдемо в політику, щоб "вибити двері з іншої сторони", - Брати Капранови

alt2 серпня в інформаційній агенції УНІАН пройшла прес-конференція на тему: «Візьмемо політиків за…
Громадські авторитети проти «авторитетів».

У ній взяли участь: Голова партії Українська платформа «Собор» Павло Жебрівський, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко, професор, дипломат Рауль Чілачава, Брати Капранови, кобзар Тарас Компаніченко, історик та політолог Олександр Палій.
У презентації ідеї Павло Жебрівський сказав: «Близько 50% виборців не визначилися за кого голосувати або взагалі не підуть на вибори. Тому ми вирішили сформувати виборчий список партії не з політиків, а з громадських діячів.
 

Сильніші мажоритарники збільшили б шанси Oб’єднаної опозиції на перемогу

Невдоволені своїм місцем у списку бютівці можуть піти на вибори по мажоритарних округах і відбиратимуть голоси в опозиційних кандидатів.
Таку думку в коментарі
ТСН.ua висловив політолог Володимир Фесенко.
Фесенко також прогнозує опозиції значні проблеми через маловідомих кандидатів у мажоритарних округах.
"Кидається в очі слабкість списку кандидатів–мажоритарників. 
 Тому шансів на перемогу у них практично нема.            Це значно зменшує шанси Об'єднаної опозиції на загальну перемогу", - наголосив Фесенко.  
 

Список об'єднаної опозиції: гроші та особисті зв'язки

Сергій ЛЕЩЕНКО, журналіст "Української правди"
Я йшов на з'їзд опозиції зі сподіваннями, що помилки минулого чогось їх навчать. Не можна проводити вибори в 2012 році за канонами 1990-их. Сьогодні інформація поширюється в десятки разів швидше, ніж це було на зорі політичної кар"єри Тимошенко і Турчинова. Це тоді можна було непомітно зробити родича депутатом. Зараз це – неминучий скандал...
Перше. Наприклад, за прохідним округом у Львові опозиція в рамках квоти партії "Фронт змін" висуває молодшого брата екс-віце-прем'єра Іван Васюника.
Друге. Ірина Луценко – дружина Юрія Луценка – отримала 18 номер у списку. Я розумію, що у них родинна драма, але Верховна Рада – це не Палата лордів, тут крісла в спадок не передаються.
Третє. Я не можу зрозуміти, навіщо на прохідну позицію до списку включено Тетяну Донець – екс-дівчину регіонала Василя Горбаля.
Іншого пояснення, крім як гроші та зв'язки, не існує.      Детальніше
 

Реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на відкрите й цинічне спотворення волевиявлення виборців

Федір ВЕНИСЛАВСЬКИЙ, Сергій ГІЗІМЧУК
Прелюдія до виборів: щира благодійність чи відвертий кримінал?
 Згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в державі визнається народ, який через періодичні та вільні вибори наділяє частиною своєї влади державні органи і органи місцевого самоврядування, котрі, відповідно, зобов’язані діяти від імені, а найголовніше — в інтересах народу. Це теоретично. Однак саме рівень збігу конституційної теорії з реальною практикою є основним критерієм визначення рівня демократичності та правового характеру держави.
Проте на практиці реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на істотні проблеми, оскільки влада дедалі частіше сприймає народ не як джерело своєї легітимації, а як об’єкт, волею якого можна успішно маніпулювати задля свого самозбереження та самовідтворення під час різноманітних виборів.
 

Кандидате, не думай про секунди звисока

За передвиборчу рекламу на ТБ доведеться платити 500 гривень за секунду
За секунду ефірного часу в кращий для реклами — вечірній час — планують брати 513 гривень, а найдешевшим буде денний час — по 110 гривень за секунду.
Передвиборна реклама на телебаченні на Першому національному телеканалі обійдеться від 110 гривень до 513 гривень за секунду залежно від часу ефіру.
Перший національний збирається брати за секунду ефірного часу в кращий для реклами час (з 21.00 до 23.00) 513 гривень, а найдешевшим буде денний час (з 11.00 до 17.00) - по 110 гривень за секунду, пише газета "Сегодня".

 

За парламентськими виборами в Україні спостерігатиме міжнародний "світлофор"

У столиці відкрито Міжнародне бюро спостережень за парламентськими виборами в Україні. Офіс відкрито за сприяння Канадсько-Української Фундації та підтримки ряду міжнародних установ та громадських організацій. Місія буде співпрацювати з ОБСЄ, Парламентською Асамблеєю Ради Європи, з ЄС та неурядовими громадськими організаціями, зокрема, з рухом «Чесно».
Бюро раз на два тижні звітуватиме про хід кампанії під зеленими, жовтими чи червоними заголовками новин. Зелений заголовок – процес іде чесно, червоний – недемократично.

 

Все про вибори-2012 до Верховної Ради України

alt                        ВИБОРИ-2012
         Вибори до Верховної Ради України згідно з чинним законодавством повинні відбутися у 2012 році. Голосування проходитиме 28 жовтня цього року на основі Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року.
Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою: 225 депутатів будуть обрані в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а решта 225 — за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах будуть брати тільки політичні партії; участь блоків, які складаються з партій, не передбачена. Офіційна виборча кампанія розпочнеться за 90 днів до дня голосування. Висування кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах почнеться з 30 липня й завершиться 9 серпня. Кандидати в мажоритарних округах можуть висуватися партіями або шляхом самовисування.
 

Головна слабкість програми об’єднаної опозиції – відсутність стратегії

Програма опозиції повинна бути не «манком» для виборця, а реальною Програмою дій
 Інф. та фото Волі народу

12 червня у Києві відбулося чергове засідання круглого столу з громадського обговорення передвиборної програми об’єднаної опозиції. Розглядався розділ програми: «Чесна влада: відповідальність, прозорість, підзвітність».
Багато учасників круглого столу у своїх виступах схвалювали програму, висловлюючи окремі зауваження до її тексту.
Проте, в окремих виступах прозвучала різка критика програми. Так, незалежний політичний експерт Михайло РОЛЬ наголосив, що в програмі об’єднаної опозиції є набір патерналістських гасел і відсутня стратегія зміни системи влади.  
 

Ідеальний кандидат у депутати очима виборців

Інф. Волі народу
Подаємо список із 10 головних вимог до кандидата в депутати Верховної Ради України, сформований на основі аналізу та узагальнення пропозицій відвідувачів порталу «Воля народу». Варто, щоб претенденти на високі посади в законодавчій гілці влади прислухалися до побажань людей.
Критерії для кандидатів у Верховну Раду України

1. Українське громадянство не менше 15 років.

2. Світоглядний патріотизм.

3. Володіння державною українською мовою і знання історії України.

 

На майбутніх парламентських виборах головну роль гратиме Інтернет

altІнтернет буде грати ключову роль на майбутніх парламентських виборах. У цьому переконаний шеф​​-редактор Інтернет-видання «Обозреватель» Михайло Подоляк. В інтерв'ю «Телекритиці» Подоляк заявив, що саме Інтернет буде одним з головних ньюсмейкерів на цих виборах.
«Телебачення стало надмірно попсовим і відіграє допоміжну роль. Воно не генерує новину, а швидше її дограє, причому опускаючи на  максимально низький рівень. Інтернет продукує новину на високому рівні, потім телебачення цю новину максимально спрощує і несе в ширше середовище.ТБ не є сьогодні класичним ньюсмейкером, працює лише ретранслятором чужої новини», - пояснив Подоляк.
Разом з тим, шеф-редактор «Обозревателя» відзначив засилля чорних технологій в Інтернеті.   
Інф.: obozrevatel.com
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні21
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня21863
mod_vvisit_counterМинулого тижня25593
mod_vvisit_counterЦього місяця117407
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24140089