16 серпня, об 11:00 біля пам’ятника Лесі Українці (неподалік від будинку Центральної виборчої комісії) зібралися мистецькі та громадські діячі, які вирішили піти на вибори. Ініціатор ації – Українська платформа «Собор», список якої складають культурні та громадські діячі БЕЗ ПОЛІТИКІВ. Як наголошує Голова УП "Собор" Павло Жебрівський – це явище унікальне для новітньої історії України. Сам очільник «Собору» йде на вибори не за партійним списком, а як кандидат-мажоритарник.
Місце біля пам’ятника Лесі Українці обрано через те, що вона, крім мистецької діяльності, вела величезну громадську роботу.
Саме завдяки Лесі Українці, її матері Олені Пчілці, Михайлові Коцюбинському, Іванові Франку, Миколі Аркасу та іншим діячам культури вдалося зламати Емський указ, перезавантажити український книгодрук та пресу і створити ідеологічну платформу майбутньої української держави – УНР, державні кордони якої в цілому успадкувала нинішня України.

Звітували перед Лесею Українкою та попросили в неї благословення:
Василь Шкляр, письменник; Брати Капранови, письменники; Володимир Огризко, дипломат; Олександр Палій, політолог; Тарас Компаніченко, кобзар; Рауль Чілачава, дипломат, поет; Михайло Кірсенко, історик; сестри Тельнюк, музиканти та інші громадські та культурні діячі, яким небайдужа доля України. Вони виступили з промовами, в яких пояснили, чому митці зараз зобов'язані йти у політику.
Зокрема, письменник Василь Шкляр наголосив: "Коли беззаконня і свавілля стають законом, боротьба стає нашим громадянським обов'язком. Ми його неодмінно виконаємо і переможемо".

На завершення акції представник ЦВК вручив «соборівцям» посвідчення кандидата в депутати Верховної Ради України.     


Інф. та фото Волі народу
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити