altПортал ВОЛЯ НАРОДУ публікує інтерв’ю політиків та
авторитетних представників громадськості на найактуальніші
теми, які є визначальними для стратегії України.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання ВН
Володимира БОГАЙЧУКА, редактора сайту «Слово і діло»
(www.slovoidilo.com), члена Комісії Людських та Громадянських
Прав СКУ, депутата Київради 1990-1993 рр.

1. Яким має бути механізм контролю народу за владою?

- В ідеальному варіанті має існувати три типи механізму контролю: попередній. поточний і заключний контроль. Кожен тип контролю має мати своє завдання та методи (програми) усунення відхилення. Для ефективної роботи механізму контролю необхідно дотримання наступних принципів: адекватність сприйняття (зрозумілість), своєчасність, наочність і тотальність.
В Україні одним з вузьких місць в реалізації механізму контролю народу над владою є практична відсутність контролера: народу. Бо в розрізі поставленого питання декілька сотень українців, що вийшли з плакатами на захист права своїх дітей навчатися українською мовою та чотири українця, що в судах намагаються захистити право на українську мову в Україні – це ще не народ.
Тай інші реалії свідчать, що контролер в Україні ще відсутній.

А разове пробудження зародків контролюючих здібностей 2004 року в основу всіх наступних негараздів поставило питання відповідальності. Фальсифікації виборів у першу чергу здійснюють не «підрахуї», а «підрахуйчики». Ці милі сусіди, родичі, друзі, знайомі і просто «маленькі українці» глибоко переконані, що і після наступних виборів їхні кінцівки, зуби, очі та голови будуть у повній недоторканності навіть у випадку самої нахабної фальсифікації.Тож без пробудження у контролера здорової агресії щодо різного роду наволочі дане питання є риторичним.

2. Які зміни потрібно внести в Конституцію України?

- Можна було б щось доповнити про права корінної нації. Але проблема не в конституції, а в окупації.

3. Як реформувати партійну систему в Україні в інтересах народу?

- Більшість партій в Україні створювалися з метою дискредитації тієї чи іншої ідеології. Десятки тисяч членів різних партій не усвідомлюють, що проводирі-гебісти банально стримують їх дієвий потенціал. РУХ свого часу створили лише з єдиною метою: у зародку задавити національно-визвольну війну українців. Коли я почав це усвідомлювати то мене, заступника голови Ленінградської районної організації у Києва, навіть не повідомили про перевибори. Тож для початку потрібно просто ліквідувати усі партії і десятою дорогою обходити новостворювані партії із старими функціонерами.

4. Яким Ви бачите механізм об’єднання української нації?

- Найбільш потужним націєутворюючим і об’єднавчим чинником є мова. Тому починати слід з відродження спеціально знищеного «Просвітою» Товариства української мови.

5. Як необхідно реформувати виборчу систему і відділити владу від бізнесу?

- Вважаю доцільним повернути змішану систему виборів та скасувати прохідний бар’єр. Це відкриє перспективи яскравим позапартійним особистостям та у повній мірі забезпечить представництво ідеологічних ідеалів громадян.
Відділити владу від бізнесу, якщо мова йде про корупцію, може лише страх реального покарання.

6. Яка ідеологія має бути провідною для України?

- Так щоб коротко, то українців знищують з допомогою суміші шовінізму і нацизму (фашизму). Націоналізм не зміг захистити українців від цих ідеологій упродовж минулого і нинішнього століть. Бо протиставляти потрібно адекватні речі.

7. Які найголовніші здобутки і втрати України за 20 років відновленої державності?

- Відновлення державності? Ознакою здобуття незалежності є втеча окупантів та їх холуїв. Хтось це бачив?

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити