69% українців вважають, що в цілому справи в Україні йдуть у неправильному напрямку
При цьому лише 16% - у правильному. Ще 16% - не змогли визначитися з даного питання. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", повідомляє Главком.
У порівнянні з аналогічними дослідженнями за 2011-2012 роки, оцінки майже не змінилися. Винятком є ​​лише вересень 2012, коли чверть вважали, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, а майже 60% - у неправильному. Це говорить про те, що напередодні парламентських виборів очікування громадян покращилися (додалася емоційна складова), проте вже через півроку зафіксовано аналогічний показник, який був у 2011-2012 роках.

Більшість опитаних вважають, що найважливішими проблемами для України є безробіття (53%), корупція в державних органах (51%) та низький рівень виробництва (45%). Крім того, респонденти відзначили контроль за зростанням цін (26%), соціальний захист бідних (25%), некомпетентність уряду (22%), політичну нестабільність (21%) і злочинність (15%).

У порівнянні з вереснем минулого року найбільш відчутно зросла кількість опитаних, які серед основних проблем країни виділили корупцію в державних органах (з 37 до 51%), низький рівень виробництва (з 40 до 45%), некомпетентність уряду (з 13 до 22% ) і політичну нестабільність (з 16 до 21%).

Серед проблем, які хвилюють громадян особисто, опитані відзначили контроль за цінами (54%), безробіття (50%) і соціальний захист бідних (37%). Також особисто громадян турбують корупція в державних органах (27%), низький рівень виробництва (22%), затримки з виплатою зарплат чи пенсій (21%).

Значно менше сьогодні громадян турбують злочинність (12%), некомпетентність уряду (12%), нестача або ймовірність відключення газу, електроенергії, води (10%), падіння курсу гривні (9%), політична нестабільність (9%), питання права власності на землю (7%).

Безробіття і некомпетентність уряду є більш важливими проблемами для жителів Заходу, контроль за зростанням цін, корупція, відносини з Росією - для жителів Півдня і Сходу; соціальний захист бідних - для жителів Центру країни.

Жінки більш гостро відчувають проблему зростання цін і соціального захисту, чоловіки - корупції, низького рівня виробництва, безробіття та злочинності.

Молодь більше відчуває проблеми корупції, некомпетентності уряду, політичної нестабільності, люди середнього віку - безробіття, низький рівень виробництва, старші - проблеми росту цін і соціального захисту малозабезпечених.

У ході опитування, що проводився 14-28 травня було опитано 1200 респондентів у віці старше 18 років. Статистична похибка для національної вибірки не перевищує 2,8%.

Інф.: hvylya.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити