ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Соціологія


Українці озвучили головні проблеми країни

Майже 58,1% громадян України назвали соціальні питання головними проблемами для України. Ще 49,6% українців вважає, що актуальними також залишаються економічні питання, такі як інфляція, зупинка підприємств та зростання цін. 
Про це свідчить загальнонаціональне опитування Research and Branding Group.
Зокрема, на запитання щодо найактуальніших проблем в Україні, 58,1% опитаних відповіли, що такими є соціальні проблеми (працевлаштування, безробіття, соцвиплати, тощо).
 

Квартиру під Києвом можна придбати за 17 тисяч доларів, - дослідження

Придбати власне житло поблизу столиці можна менш ніж за 20 тисяч доларв.
Щоправда, за ці гроші можна розраховувати тільки на однокімнатну квартиру і, швидше за все, вона буде розташована на цокольному поверсі. Про це повідомляють аналітики Slando.
Одна з найбільш доступних квартир розташована в Калинівці. За житло площею 40 квадратних метрів продавці просять 17 тисяч доларів. Однак, щоб вселитися, покупцеві доведеться витратити ще кілька тисяч на ремонт.
 

Молоді фахівці змушені працювати майже задарма

Твереза оцінка своїх здібностей значною мірою впливає на рівень доходу при прийомі на роботу - це знають молоді люди ще в студентський період, коли повноцінно працювати вони не мають можливості, а гроші потрібні завжди.
Молоді спеціалісти, які щойно закінчили університет і поки не мають досвіду роботи, готові йти працювати на дуже маленькі гроші. Згідно з даними дослідження кадрового порталу HH.ua середня мінімальна зарплата, з якої готові починати працювати молоді українці - 1200 гривень, середня очікувана - 2900 гривень. На великі гроші частіше претендують ті, хто вже встиг попрацювати не менше 1-3 років.
 

Українцям знову урізають зарплати

Розмір середньої зарплати штатного працівника в Україні за вересень зменшився на 43 гривні від рівня серпня (3304 гривні) - до 3261 гривні.
Про це йдеться у даних Державної служби статистики.
Найвищі зарплати у вересні отримували працівники авіатранспорту - 11 тисяч гривень і сфери фінансів і страхування - 6045 гривень.
Найнижчі - листоноші, чия зарплата в середньому становила 1877 гривень.
 

Українцям знову обіцяють перерахунок за неякісні послуги

Мінрегіон розробив новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, - українці зможуть вимагати від ЖЕКів зниження тарифів.
Українці зможуть домогтися зниження квартплати, якщо ЖЕКи надають неякісні послуги або не в повному обсязі. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, який може бути прийнятий на засіданні Кабміну вже в цьому місяці.
 

Чверть українців живуть за межею бідності

Останнім часом розрив у рівні доходів між містом і селом скоротився. Але не тому, що поліпшується життя сільського населення, а тому, що погіршуються показники в містах, у першу чергу - в малих.
25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% - на межі бідності. Причому ці показники найближчим часом можуть погіршитися. Про це повідомила завідувачка відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних дослі­джень НАН України Людмила Черенько.
 

Українці вимирають катастрофічними темпами

Населення в Україні за січень-серпень 2013 зменшилося на 97,43 тисяч осіб, до 45 мільйонів. 461,6 тисячу порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Зокрема, середня чисельність міського населення скоротилася на 65,8 тисяч і склала 31,31 мільйон, а сільського - на 25,6 тисяч до 14,14 мільйонів.
У свою чергу, в Україні смертність переважає над народжуваністю.
Так, коефіцієнт смертності становить 14,5 на 1000 осіб, а народжуваності - 10,9.
 

Хто точно не залишиться безробітним в Україні

В Україні все більше виявляється дефіцит виробничих професій.
У середньому на одну вакансію претендує дві особи: hh.індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) складає від 1,8 до 2,5.
Такі показники дають можливість цьому напрямку знаходитись у топі найбільш затребуваних професійних сфер: на сьогодні виробничі професії посідають 4-5 місце в рейтингу найбільш затребуваних спеціалістів, - повідомляє кадровий портал hh.ua.
 

Метро - найнебезпечніший вид громадського транспорту, - вчені

Виключивши "людський фактор", американські вчені досліджували всі види міського транспорту на предмет небезпеки для організму "користувачів".
Виявилося, що навіть автомобільні вихлопні гази не такі небезпечні для людини, як пил в метро. Автори дослідження стверджують, що в результаті порівняння проб повітря, узятих поблизу завантажених міських автомагістралей, в наземних тунелях і вестибюлях метро, в останніх зразках було виявлено найбільший вміст домішок важких металів, які становлять небезпеку для здоров'я людини. 
 

Українці - одні з найбідніших у світі, - дослідження

Представники швейцарської компанії Сredit Suisse провели дослідження Global Wealth Report, згідно з результатами якого Україна увійшла в трійку найбідніших країн світу. В середньому українець заробляє в рік приблизно п'ять тисяч доларів.
Одним з найбідніших народів світу названі українці. В трійку найбідніших країн світу, крім України, увійшла також Білорусь і Молдова. Однак для порівняння варто відзначити, що за рік в середньому українець заробляє менше 5 тисяч доларів, тоді як білорус і молдаванин - від 5 до 100 тисяч.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3548
mod_vvisit_counterВчора3868
mod_vvisit_counterЦього тижня11247
mod_vvisit_counterМинулого тижня35039
mod_vvisit_counterЦього місяця99280
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24252998