ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Соціологія


Українці змушені витрачати на їжу найбільше грошей серед європейців

У пересічної уераїнської родини на їжу йде більше половини загальних витрат.
Україна опинилася на 40-му місці серед країн в Європі за часткою витрат на їжу: люди витрачають на продукти більше всіх в регіоні. Про це свідчить проведене агентством РІА Рейтинг дослідження. 
Лідерство в списку отримав Люксембург. Видатки на продукти харчування (з урахуванням безалкогольних напоїв) люксембурзької родини за підсумками 2012 року складають лише 8,8% від її споживчих витрат. 
 

44% росіян хочуть виїхати з Росії, але бояться це зробити, - дослідження

44% росіян хочуть виїхати з Росії, але бояться це зробити. Ще 10% вже готуються виїхати з країни. Це з'ясувало опитування, проведене німецькою страховою групою Zurich Insurance спільно з інститутом маркетингових досліджень Gfk в 12 країнах світу.
Росія - лідер цього опитування, далі з суттєвим відривом йдуть Австрія, Італія та Марокко - по 18% відповідно.
Серед основних причин, які змусили їх замислитися про переїзд за кордон, росіяни називають бажання жити більш простим життям в гармонії між роботою та особистим життям і кращого забезпечення у старості - по 30% відповідно.
 

Працівників з легкістю перетворюють на трудоголіків

В Мічиганському університеті з'ясували, коли професійні установки батьків програмують ставлення до роботи їх дітей.
Дослідники з Мічиганського університету спробували пояснити професійні установки людей тією кар'єрною орієнтацією, яку ми успадковуємо від батьків. Вчені виділили три види цієї орієнтації: заробіток - це люди, які своєю працею тільки заробляють на життя, і нічого більше; кар'єру - це ті, для кого на першому плані стоять соціальний статус і престиж; покликання - це люди, які працюють заради самовираження та виходячи з тієї користі, яку вони сподіваються принести світу.
 

Рабство й досі процвітає у світі, - дослідження

Голова 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Джон В. Еш заявив, що сьогодні понад 20 мільйонів людей є жертвами сучасних форм рабства, передає Центр новин ООН. Більшість з них належать до категорії найбільш уразливих і маргіналізованих верств суспільства.
"Щороку сотні тисяч чоловіків, жінок і дітей викрадаються і продаються в рабство. Торгівля людьми є глобальною проблемою і зачіпає практично всі країни світу. Ця нелюдська діяльність продовжує процвітати через величезну економічну нерівність між країнами, зростання потоків робочої сили і товарів через міжнародні кордони, а також через розширення транснаціональних організованих злочинних мереж", - заявив Голова Генеральної Асамблеї ООН.
 

Соціальні мережі впливають на події в Україні

На сторінці Євромайдану у Facebook інформація призначена для інформування людей про поточні протести Мітингувальники українського Євромайдану значно частіше використовують для комунікації з однодумцями соцмережу Facebook, ніж Twitter.
Про це стверджують автори дослідження - співробітники науково-дослідного центру Соціальних Медіа та Політичної Участі Нью-Йоркського університету Пабло Барбера і Меган Метзгер. Згідно дослідження, на сторінці Євромайдану у Facebook інформація публікується українською мовою та призначена для інформування людей про поточні протести, координації дій протестувальників та вирішення організаційних та логістичних питань. 
 

Третина молоді в Україні змушена працювати нелегально

Більше 36% української молоді віком від 15 до 35 років працює без юридичного оформлення. Про це повідомила директор "Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка" Тетяна Бондар, презентуючи результати дослідження економічної активності молоді країни.
"Офіційне оформлення на першому робочому місці в Україні мають майже 64% молодих людей. Відповідно, більше 36% молоді працює без оформлення, практично нелегально", - сказала пані Бондар, додавши, що найчастіше молодь неофіційно працює на малих підприємствах.
 

Українці готові працювати за їжу

Українці готові працювати за їжу. Про це повідомляє прес-служба сайта оголошень Slando.
Так, згідно з інформацією, накривши майстру стіл, можна отримати на свій комп'ютер ОС Windows, або ж замовити розробку сайту.
Наприклад, встановити ОС Windows пропонують за м'ясо або подвійну порцію вегетаріанської їжі, а "розцінки" створення сайту - ковбаса, борщ, ікра.
 

Фахівці пояснили, у кого в Україні великі зарплати

Сфера "Інформаційні технології. Телекомунікації" за підсумками 1-го півріччя 2013 року є лідером за кількістю вакансій. Про це повідомляє Міжнародний кадровий портал hh.uа.
А ось IT-фахівців істотно менше, ніж пропозицій від роботодавців, їх робота вважається найбільш престижною і перспективною, а заодно є найбільш високооплачуваною на ринку праці.
Згідно з результатами аналізу бази резюме та вакансій, проведеного дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу hh.ua середньостатистичний IT-розробник - це чоловік у віці 26-35 років з вищою освітою і більш ніж 3-річним досвідом роботи.
 

Кожен десятий українець перебуває за межею бідності

Близько 10-12% населення України перебуває за межею бідності.
Про це розповіла завідувач відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Людмила Черенько.
"Досить незначний відсоток людей заможних - таких у нас приблизно 5% населення. 10-12% - це люди вкрай бідні. Ще 12-15% - це люди, які перебувають недалеко від межі бідності, не дотягуючи до середніх суспільних стандартів", - зазначила експерт.
 

87% українців змушені працювати понаднормово

87% українців працюють понаднормово.
Згідно з інформацією, більшість офісних співробітників продовжують працювати стандартний восьмигодинний робочий день (52%), кожен п'ятий іноді може собі дозволити змістити рамки своєї присутності в офісі. У такої ж частини офісних співробітників - гнучкий графік роботи. При цьому майже всім респондентам трапляється працювати довше, ніж належить, або працювати у вихідний (87%). Для третини опитаних офісних працівників така ситуація - це норма життя.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні434
mod_vvisit_counterВчора4196
mod_vvisit_counterЦього тижня12697
mod_vvisit_counterМинулого тижня27018
mod_vvisit_counterЦього місяця61768
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24215486