ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Соціологія


Метро - найнебезпечніший вид громадського транспорту, - вчені

Виключивши "людський фактор", американські вчені досліджували всі види міського транспорту на предмет небезпеки для організму "користувачів".
Виявилося, що навіть автомобільні вихлопні гази не такі небезпечні для людини, як пил в метро. Автори дослідження стверджують, що в результаті порівняння проб повітря, узятих поблизу завантажених міських автомагістралей, в наземних тунелях і вестибюлях метро, в останніх зразках було виявлено найбільший вміст домішок важких металів, які становлять небезпеку для здоров'я людини. 
 

Українці - одні з найбідніших у світі, - дослідження

Представники швейцарської компанії Сredit Suisse провели дослідження Global Wealth Report, згідно з результатами якого Україна увійшла в трійку найбідніших країн світу. В середньому українець заробляє в рік приблизно п'ять тисяч доларів.
Одним з найбідніших народів світу названі українці. В трійку найбідніших країн світу, крім України, увійшла також Білорусь і Молдова. Однак для порівняння варто відзначити, що за рік в середньому українець заробляє менше 5 тисяч доларів, тоді як білорус і молдаванин - від 5 до 100 тисяч.
 

Владу ненавидять понад 60% електорату Партії регіонів, - опитування

В українських громадян нинішня влада все частіше викликає не лише байдужість, а й презирство, ненависть і роздратування
Все менше українців відчувають до влади страх, а також бажання допомогти, симпатію і співчуття. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного у серпні компанією GfK Ukraine, - пише "Дзеркало тижня". У 27% українців за останні чотири роки з'явилися такі негативні почуття до влади як ненависть, зневага, роздратування. У східному та південному регіонах України таких понад 60%.
 

Найбільш затребувані професії в Україні

У першому півріччі 2013 року найбільш затребуваними фахівцями в Україні виявилися менеджери з продажу.
На них припадає майже 9% від загальної кількості запитів роботодавців, повідомляє кадровий портал hh.ua.
На другому місці в рейтингу найбільш затребуваних роботодавцями позицій - бухгалтери та головні бухгалтери (по 3%). Четверте місце зайняли менеджери з персоналу (2,4%), обігнавши юристів на одну позицію (1,6%).
До ТОП-10 запитів також потрапили секретар, фінансовий директор, аналітик, менеджер по роботі з клієнтами та комерційний директор.
 

Найкраща країна для пенсіонерів визначена

Кращою країною в світі, де можна зустріти старість, є Швеція.
За нею слідує Норвегія. На третьому місці - Німеччина. Далі - Нідерланди, Канада, Швейцарія, Нова Зеландія, США, Ісландія.
Замикає першу десятку Японія.Такі дані міжнародного рейтингу Global AgeWatch Index 2013.
З республік колишнього Союзу найкраще справи йдуть в Естонії, яка посіла 29-й рядок рейтингу. 
 

До 2050 року українців стане значно менше, - дослідження

До 2050 року населення Землі продовжуватиме зростати - такими є оцінки французького інституту Ined. Лідируватиме за кількістю населення Індія. Для України ж прогноз невтішний, - пише DW.DE.
До 2050 року загальна кількість населення у світі може зрости до 9,7 мільярдів людей, до кінця ж ХХІ століття кількість населення планети може сягнути 11 мільярдів. Такими є висновки нового дослідження французького Інституту демографічних досліджень Ined.
 

Країни, де громадяни забезпечені найкраще

Відповідно до щорічного звіту Global Wealth Report від страхової компанії Allianz SE, Швецария визнана країною з найвищим обсягом чистих фінансових активів на душу населення в 2012 році.
Середній обсяг фінансових активів Швейцарії становить близько 141,89 тисячу євро на людину. Другу сходинку посіли США, в цій країні на кожного громадянина припадає в середньому близько 100,71 тисяч євро. Закриває трійку лідерів Японія з 83,61 тисячами євро на людину.
 

Країни, де краще не жити, - рейтинг

Фонд Миру представив десятку країн, де умови життя найгірші.
Зокрема, 2012 був роком змін для Сомалі. Після погіршення ситуації в 2011 країна втратила позиції в рейтингу Фонду Миру. У Сомалі йшло протистояння між ісламістською групою Аль-Шабааб і військами Африканського союзу. 260 тисяч осіб у 2011 році померло від голоду.
У 2012 році ситуація покращилася, однак більше 2 мільйонів людей можуть зіткнутися з проблемою нестачі їжі. 
 

Зарплата українців продовжує зменшуватися

У серпні реальна зарплата українців зменшилася на 3% порівняно з липнем 2013 року, та зросла на 8,1% порівняно з серпнем 2012 року. Про це повідомляє Державна служба статистики. 
Найбільше порівняно з торішніми показниками заробітки українських громадян зростали в Рівненській і Волинській (на 13%), Тернопільській (на 11%), Миколаївській (на 10,1%), Чернівецькій і Херсонській (на 10%) областях.
Зростання реальної зарплати в Києві склало 9,6%, у Криму - 10,3%, у Севастополі - 13,4%.
 

Оренда квартир в Україні стала ще дорожчою

Українцям стало дорожче знімати житло. В середньому, з початку року вартість оренди квартири підскочила на 30%, повідомляють аналітики сайту приватних оголошень Slando.
Найбільше зросли ціни на оренду житла у Вінниці (на 67%), Львові (66%) та Херсоні (63%).
Приміром, якщо раніше у Вінниці та Херсоні за однокімнатну квартиру в середньому треба було заплатити 1200 гривень на місяць, а у Львові - 1450 гривень, то зараз у Херсоні треба викласти 1950 гривень, у Вінниці - 2000 гривень і 2400 гривень у Львові.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні781
mod_vvisit_counterВчора4226
mod_vvisit_counterЦього тижня11677
mod_vvisit_counterМинулого тижня23419
mod_vvisit_counterЦього місяця62793
mod_vvisit_counterМинулого місяця126318
mod_vvisit_counterЗа весь час13822600