ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2020-му відзначаємо такі знаменні дати:
2 лютого - 175 років з Дня народження Івана Пулюя - українського фізика та електротехніка, винахідника, публіциста, перекладача Біблії українською мовою, громадського діяча
10 лютого -  - 125 років з Дня народження Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга) - політичного та військового діяча часів УНР
19 грудня - 100 років з Дня народження Миколи Руденка - українського письменника, філософа, громадського діяча, засновника Української Гельсінської Групи, Героя України
PostHeaderIcon Соціологія


Українцям знову урізають зарплати

Розмір середньої зарплати штатного працівника в Україні за вересень зменшився на 43 гривні від рівня серпня (3304 гривні) - до 3261 гривні.
Про це йдеться у даних Державної служби статистики.
Найвищі зарплати у вересні отримували працівники авіатранспорту - 11 тисяч гривень і сфери фінансів і страхування - 6045 гривень.
Найнижчі - листоноші, чия зарплата в середньому становила 1877 гривень.
 

Українцям знову обіцяють перерахунок за неякісні послуги

Мінрегіон розробив новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, - українці зможуть вимагати від ЖЕКів зниження тарифів.
Українці зможуть домогтися зниження квартплати, якщо ЖЕКи надають неякісні послуги або не в повному обсязі. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, який може бути прийнятий на засіданні Кабміну вже в цьому місяці.
 

Чверть українців живуть за межею бідності

Останнім часом розрив у рівні доходів між містом і селом скоротився. Але не тому, що поліпшується життя сільського населення, а тому, що погіршуються показники в містах, у першу чергу - в малих.
25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% - на межі бідності. Причому ці показники найближчим часом можуть погіршитися. Про це повідомила завідувачка відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних дослі­джень НАН України Людмила Черенько.
 

Українці вимирають катастрофічними темпами

Населення в Україні за січень-серпень 2013 зменшилося на 97,43 тисяч осіб, до 45 мільйонів. 461,6 тисячу порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Зокрема, середня чисельність міського населення скоротилася на 65,8 тисяч і склала 31,31 мільйон, а сільського - на 25,6 тисяч до 14,14 мільйонів.
У свою чергу, в Україні смертність переважає над народжуваністю.
Так, коефіцієнт смертності становить 14,5 на 1000 осіб, а народжуваності - 10,9.
 

Хто точно не залишиться безробітним в Україні

В Україні все більше виявляється дефіцит виробничих професій.
У середньому на одну вакансію претендує дві особи: hh.індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) складає від 1,8 до 2,5.
Такі показники дають можливість цьому напрямку знаходитись у топі найбільш затребуваних професійних сфер: на сьогодні виробничі професії посідають 4-5 місце в рейтингу найбільш затребуваних спеціалістів, - повідомляє кадровий портал hh.ua.
 

Метро - найнебезпечніший вид громадського транспорту, - вчені

Виключивши "людський фактор", американські вчені досліджували всі види міського транспорту на предмет небезпеки для організму "користувачів".
Виявилося, що навіть автомобільні вихлопні гази не такі небезпечні для людини, як пил в метро. Автори дослідження стверджують, що в результаті порівняння проб повітря, узятих поблизу завантажених міських автомагістралей, в наземних тунелях і вестибюлях метро, в останніх зразках було виявлено найбільший вміст домішок важких металів, які становлять небезпеку для здоров'я людини. 
 

Українці - одні з найбідніших у світі, - дослідження

Представники швейцарської компанії Сredit Suisse провели дослідження Global Wealth Report, згідно з результатами якого Україна увійшла в трійку найбідніших країн світу. В середньому українець заробляє в рік приблизно п'ять тисяч доларів.
Одним з найбідніших народів світу названі українці. В трійку найбідніших країн світу, крім України, увійшла також Білорусь і Молдова. Однак для порівняння варто відзначити, що за рік в середньому українець заробляє менше 5 тисяч доларів, тоді як білорус і молдаванин - від 5 до 100 тисяч.
 

Владу ненавидять понад 60% електорату Партії регіонів, - опитування

В українських громадян нинішня влада все частіше викликає не лише байдужість, а й презирство, ненависть і роздратування
Все менше українців відчувають до влади страх, а також бажання допомогти, симпатію і співчуття. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного у серпні компанією GfK Ukraine, - пише "Дзеркало тижня". У 27% українців за останні чотири роки з'явилися такі негативні почуття до влади як ненависть, зневага, роздратування. У східному та південному регіонах України таких понад 60%.
 

Найбільш затребувані професії в Україні

У першому півріччі 2013 року найбільш затребуваними фахівцями в Україні виявилися менеджери з продажу.
На них припадає майже 9% від загальної кількості запитів роботодавців, повідомляє кадровий портал hh.ua.
На другому місці в рейтингу найбільш затребуваних роботодавцями позицій - бухгалтери та головні бухгалтери (по 3%). Четверте місце зайняли менеджери з персоналу (2,4%), обігнавши юристів на одну позицію (1,6%).
До ТОП-10 запитів також потрапили секретар, фінансовий директор, аналітик, менеджер по роботі з клієнтами та комерційний директор.
 

Найкраща країна для пенсіонерів визначена

Кращою країною в світі, де можна зустріти старість, є Швеція.
За нею слідує Норвегія. На третьому місці - Німеччина. Далі - Нідерланди, Канада, Швейцарія, Нова Зеландія, США, Ісландія.
Замикає першу десятку Японія.Такі дані міжнародного рейтингу Global AgeWatch Index 2013.
З республік колишнього Союзу найкраще справи йдуть в Естонії, яка посіла 29-й рядок рейтингу. 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2517
mod_vvisit_counterВчора5090
mod_vvisit_counterЦього тижня17036
mod_vvisit_counterМинулого тижня34070
mod_vvisit_counterЦього місяця123944
mod_vvisit_counterМинулого місяця152283
mod_vvisit_counterЗа весь час14531384