ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Соціологія


"Портрет прихильника євроінтеграції" створили соціологи

Інтеграцію з ЄС вже підтримують і ті, хто ностальгує за СРСР
Підтримка євроінтеграції повільно зростає за рахунок жителів східних регіонів України. Традиційні прихильники "братніх відносин", шоковані жорстким тиском та погрозливою риторикою Росії, починають пильніше приглядатися до країн Євросоюзу та прислухаються до думки молодих, - йдеться у матеріалі Радіо Свобода. Міжнародне дослідницьке агентство IFAK Institut в рамках моніторингового проекту "DW-Trend", опитувало у жовтні тисячу жителів українських міст щодо підтримки євроінтеграції.
 

В яких областях України найміцніші шлюби, - дослідження

Найміцніші родини в Україні - на Львівщині.
У Держреєстрслужбі підрахували, що найбільше охочих побратися в Донецькій області, а найрідше подають заяву на розлучення на Львівщині.
У п'ятірку лідерів за кількістю молодят увійшли Донеччина - 10 416 шлюбів, Київ - 9 222, Дніпропетровщина - 8 428, Харківщина - 7 085 та Львівщина - 6 364.
 

Українці озвучили головні проблеми країни

Майже 58,1% громадян України назвали соціальні питання головними проблемами для України. Ще 49,6% українців вважає, що актуальними також залишаються економічні питання, такі як інфляція, зупинка підприємств та зростання цін. 
Про це свідчить загальнонаціональне опитування Research and Branding Group.
Зокрема, на запитання щодо найактуальніших проблем в Україні, 58,1% опитаних відповіли, що такими є соціальні проблеми (працевлаштування, безробіття, соцвиплати, тощо).
 

Квартиру під Києвом можна придбати за 17 тисяч доларів, - дослідження

Придбати власне житло поблизу столиці можна менш ніж за 20 тисяч доларв.
Щоправда, за ці гроші можна розраховувати тільки на однокімнатну квартиру і, швидше за все, вона буде розташована на цокольному поверсі. Про це повідомляють аналітики Slando.
Одна з найбільш доступних квартир розташована в Калинівці. За житло площею 40 квадратних метрів продавці просять 17 тисяч доларів. Однак, щоб вселитися, покупцеві доведеться витратити ще кілька тисяч на ремонт.
 

Молоді фахівці змушені працювати майже задарма

Твереза оцінка своїх здібностей значною мірою впливає на рівень доходу при прийомі на роботу - це знають молоді люди ще в студентський період, коли повноцінно працювати вони не мають можливості, а гроші потрібні завжди.
Молоді спеціалісти, які щойно закінчили університет і поки не мають досвіду роботи, готові йти працювати на дуже маленькі гроші. Згідно з даними дослідження кадрового порталу HH.ua середня мінімальна зарплата, з якої готові починати працювати молоді українці - 1200 гривень, середня очікувана - 2900 гривень. На великі гроші частіше претендують ті, хто вже встиг попрацювати не менше 1-3 років.
 

Українцям знову урізають зарплати

Розмір середньої зарплати штатного працівника в Україні за вересень зменшився на 43 гривні від рівня серпня (3304 гривні) - до 3261 гривні.
Про це йдеться у даних Державної служби статистики.
Найвищі зарплати у вересні отримували працівники авіатранспорту - 11 тисяч гривень і сфери фінансів і страхування - 6045 гривень.
Найнижчі - листоноші, чия зарплата в середньому становила 1877 гривень.
 

Українцям знову обіцяють перерахунок за неякісні послуги

Мінрегіон розробив новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, - українці зможуть вимагати від ЖЕКів зниження тарифів.
Українці зможуть домогтися зниження квартплати, якщо ЖЕКи надають неякісні послуги або не в повному обсязі. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, який може бути прийнятий на засіданні Кабміну вже в цьому місяці.
 

Чверть українців живуть за межею бідності

Останнім часом розрив у рівні доходів між містом і селом скоротився. Але не тому, що поліпшується життя сільського населення, а тому, що погіршуються показники в містах, у першу чергу - в малих.
25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% - на межі бідності. Причому ці показники найближчим часом можуть погіршитися. Про це повідомила завідувачка відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних дослі­джень НАН України Людмила Черенько.
 

Українці вимирають катастрофічними темпами

Населення в Україні за січень-серпень 2013 зменшилося на 97,43 тисяч осіб, до 45 мільйонів. 461,6 тисячу порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Зокрема, середня чисельність міського населення скоротилася на 65,8 тисяч і склала 31,31 мільйон, а сільського - на 25,6 тисяч до 14,14 мільйонів.
У свою чергу, в Україні смертність переважає над народжуваністю.
Так, коефіцієнт смертності становить 14,5 на 1000 осіб, а народжуваності - 10,9.
 

Хто точно не залишиться безробітним в Україні

В Україні все більше виявляється дефіцит виробничих професій.
У середньому на одну вакансію претендує дві особи: hh.індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) складає від 1,8 до 2,5.
Такі показники дають можливість цьому напрямку знаходитись у топі найбільш затребуваних професійних сфер: на сьогодні виробничі професії посідають 4-5 місце в рейтингу найбільш затребуваних спеціалістів, - повідомляє кадровий портал hh.ua.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні755
mod_vvisit_counterВчора4226
mod_vvisit_counterЦього тижня11651
mod_vvisit_counterМинулого тижня23419
mod_vvisit_counterЦього місяця62767
mod_vvisit_counterМинулого місяця126318
mod_vvisit_counterЗа весь час13822574