ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Соціологія


Українці вимирають катастрофічними темпами

Населення в Україні за січень-серпень 2013 зменшилося на 97,43 тисяч осіб, до 45 мільйонів. 461,6 тисячу порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Зокрема, середня чисельність міського населення скоротилася на 65,8 тисяч і склала 31,31 мільйон, а сільського - на 25,6 тисяч до 14,14 мільйонів.
У свою чергу, в Україні смертність переважає над народжуваністю.
Так, коефіцієнт смертності становить 14,5 на 1000 осіб, а народжуваності - 10,9.
 

Хто точно не залишиться безробітним в Україні

В Україні все більше виявляється дефіцит виробничих професій.
У середньому на одну вакансію претендує дві особи: hh.індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) складає від 1,8 до 2,5.
Такі показники дають можливість цьому напрямку знаходитись у топі найбільш затребуваних професійних сфер: на сьогодні виробничі професії посідають 4-5 місце в рейтингу найбільш затребуваних спеціалістів, - повідомляє кадровий портал hh.ua.
 

Метро - найнебезпечніший вид громадського транспорту, - вчені

Виключивши "людський фактор", американські вчені досліджували всі види міського транспорту на предмет небезпеки для організму "користувачів".
Виявилося, що навіть автомобільні вихлопні гази не такі небезпечні для людини, як пил в метро. Автори дослідження стверджують, що в результаті порівняння проб повітря, узятих поблизу завантажених міських автомагістралей, в наземних тунелях і вестибюлях метро, в останніх зразках було виявлено найбільший вміст домішок важких металів, які становлять небезпеку для здоров'я людини. 
 

Українці - одні з найбідніших у світі, - дослідження

Представники швейцарської компанії Сredit Suisse провели дослідження Global Wealth Report, згідно з результатами якого Україна увійшла в трійку найбідніших країн світу. В середньому українець заробляє в рік приблизно п'ять тисяч доларів.
Одним з найбідніших народів світу названі українці. В трійку найбідніших країн світу, крім України, увійшла також Білорусь і Молдова. Однак для порівняння варто відзначити, що за рік в середньому українець заробляє менше 5 тисяч доларів, тоді як білорус і молдаванин - від 5 до 100 тисяч.
 

Владу ненавидять понад 60% електорату Партії регіонів, - опитування

В українських громадян нинішня влада все частіше викликає не лише байдужість, а й презирство, ненависть і роздратування
Все менше українців відчувають до влади страх, а також бажання допомогти, симпатію і співчуття. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного у серпні компанією GfK Ukraine, - пише "Дзеркало тижня". У 27% українців за останні чотири роки з'явилися такі негативні почуття до влади як ненависть, зневага, роздратування. У східному та південному регіонах України таких понад 60%.
 

Найбільш затребувані професії в Україні

У першому півріччі 2013 року найбільш затребуваними фахівцями в Україні виявилися менеджери з продажу.
На них припадає майже 9% від загальної кількості запитів роботодавців, повідомляє кадровий портал hh.ua.
На другому місці в рейтингу найбільш затребуваних роботодавцями позицій - бухгалтери та головні бухгалтери (по 3%). Четверте місце зайняли менеджери з персоналу (2,4%), обігнавши юристів на одну позицію (1,6%).
До ТОП-10 запитів також потрапили секретар, фінансовий директор, аналітик, менеджер по роботі з клієнтами та комерційний директор.
 

Найкраща країна для пенсіонерів визначена

Кращою країною в світі, де можна зустріти старість, є Швеція.
За нею слідує Норвегія. На третьому місці - Німеччина. Далі - Нідерланди, Канада, Швейцарія, Нова Зеландія, США, Ісландія.
Замикає першу десятку Японія.Такі дані міжнародного рейтингу Global AgeWatch Index 2013.
З республік колишнього Союзу найкраще справи йдуть в Естонії, яка посіла 29-й рядок рейтингу. 
 

До 2050 року українців стане значно менше, - дослідження

До 2050 року населення Землі продовжуватиме зростати - такими є оцінки французького інституту Ined. Лідируватиме за кількістю населення Індія. Для України ж прогноз невтішний, - пише DW.DE.
До 2050 року загальна кількість населення у світі може зрости до 9,7 мільярдів людей, до кінця ж ХХІ століття кількість населення планети може сягнути 11 мільярдів. Такими є висновки нового дослідження французького Інституту демографічних досліджень Ined.
 

Країни, де громадяни забезпечені найкраще

Відповідно до щорічного звіту Global Wealth Report від страхової компанії Allianz SE, Швецария визнана країною з найвищим обсягом чистих фінансових активів на душу населення в 2012 році.
Середній обсяг фінансових активів Швейцарії становить близько 141,89 тисячу євро на людину. Другу сходинку посіли США, в цій країні на кожного громадянина припадає в середньому близько 100,71 тисяч євро. Закриває трійку лідерів Японія з 83,61 тисячами євро на людину.
 

Країни, де краще не жити, - рейтинг

Фонд Миру представив десятку країн, де умови життя найгірші.
Зокрема, 2012 був роком змін для Сомалі. Після погіршення ситуації в 2011 країна втратила позиції в рейтингу Фонду Миру. У Сомалі йшло протистояння між ісламістською групою Аль-Шабааб і військами Африканського союзу. 260 тисяч осіб у 2011 році померло від голоду.
У 2012 році ситуація покращилася, однак більше 2 мільйонів людей можуть зіткнутися з проблемою нестачі їжі. 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1332
mod_vvisit_counterВчора3047
mod_vvisit_counterЦього тижня18196
mod_vvisit_counterМинулого тижня25924
mod_vvisit_counterЦього місяця64136
mod_vvisit_counterМинулого місяця128932
mod_vvisit_counterЗа весь час12129101