ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Соціологія


Кожен десятий українець перебуває за межею бідності

Близько 10-12% населення України перебуває за межею бідності.
Про це розповіла завідувач відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Людмила Черенько.
"Досить незначний відсоток людей заможних - таких у нас приблизно 5% населення. 10-12% - це люди вкрай бідні. Ще 12-15% - це люди, які перебувають недалеко від межі бідності, не дотягуючи до середніх суспільних стандартів", - зазначила експерт.
 

87% українців змушені працювати понаднормово

87% українців працюють понаднормово.
Згідно з інформацією, більшість офісних співробітників продовжують працювати стандартний восьмигодинний робочий день (52%), кожен п'ятий іноді може собі дозволити змістити рамки своєї присутності в офісі. У такої ж частини офісних співробітників - гнучкий графік роботи. При цьому майже всім респондентам трапляється працювати довше, ніж належить, або працювати у вихідний (87%). Для третини опитаних офісних працівників така ситуація - це норма життя.
 

Чоловік - вже не господар в домі, - вчені

Поняття господар будинку і годувальник по відношенню до чоловіка вже неактуальні. Традиційні статеві ролі давно пішли в минуле, як з'ясували соціологи з Великобританії.
Соціологічна служба Ginsters опитала більше 3000 сімейних пар, щоб дізнатися, як зараз розподіляються обов'язки між чоловіками і жінками. Хто приймає основні рішення, і хто насправді керує родиною.
 

Роботодавці аналізують профілі кандидатів у соцмережах

Міжнародна антивірусна компанія ESET провела масштабне опитування на тему того, чи цікавлять роботодавців особисті акаунти претендентів у соціальних мережах
В опитуванні взяло участь більше 1500 користувачів і понад 60 компаній-роботодавців з таких галузей, як телекомунікації, консалтинг, аудит та фінанси. Інтернет-користувачам ставили питання: "чи ви коригуєте інформацію (або доступ до неї) в своїх профілях в соціальних мережах, перебуваючи в активному пошуку роботи?".
 

Україна - у прірві бідності, - дослідження

Білорусь, Україна і Молдова зайняли останні місця в рейтингу купівельної спроможності населення. Рейтинг країн Європи за рівнем достатку був оприлюднений міжнародною компанією GFK, яка досліджувала купівельну спроможність громадян різних держав континенту за останній рік. Експерти брали до уваги, скільки грошових коштів отримує кожен житель країни протягом року після виплати всіх податків. Передбачалося також, що з цієї суми необхідно сплатити комунальні послуги, громадський транспорт, купівлю продуктів харчування та інші життєві потреби. 
 

У листопаді ціни на продукти значно зростуть

В Україні зафіксовано подорожчання продуктів харчування. У жовтні ціни на яйця, молочні продукти та овочі в Україні почали свій рух у бік підвищення. Так зафіксовано подорожчання на 11,5% курячих яєць, огірки та помідори подорожчали на 7,2%. Молочні продукти додали в ціні від 0,5 до 2%.
Експерти пояснюють, що на подорожчання овочів і молочної продукції вплинув сезонний фактор, а подорожчання яєць пов'язують з цінами, що зросли на корм для курок.
 

Де українці відпочивають взимку

Українці все частіше їздять у відпустку двічі на рік. Саме на гірськолижні курорти в холодний сезон їде більшість співвітчизників (40%), говорить гендиректор туристичної фірми Олександр Ваховський. Ще третина віддає перевагу пляжному відпочинку, а кожен п'ятий відправляється на екскурсії в Європу.
Зимову поїздку можна спланувати практично на будь-який бюджет: відпочинок може коштує від 400 доларів до 10 тисяч доларів. Все залежить від географії, часу поїздки і сервісу.
 

В яких країнах жінки живуть найкраще, - дослідження

Учасники щорічного Давоського Всесвітнього економічного форуму представили рейтинг держав, в яких представниці прекрасної статі відчувають себе максимально комфортно і захищено. Цей документ був складений на підставі відповідності країн ключовим соціальним чинникам, в числі яких рівень охорони здоров'я, освіти, зайнятості населення і т.д.
На думку дослідників, найкраще жінкам живеться в Ісландії, а найгірше - у Ємені (сто тридцять п'яте місце).
 

Чим найбільше пишаються українці, - дослідження

Найбільше, чим українці пишаються в Україні – наша миролюбність, українська природа і перемоги в спорті
Агентство Стратегічних Досліджень (АСД) спільно з Центром зовнішньополітичних досліджень ОПАД вирішили з'ясувати, чим найбільше пишаються українці в своїй країні, а також які явища найбільше ганьблять нашу державу. В дослідженні брали участь експерти, лідери інституцій громадянського суспільства і прості громадяни.
Було визначено 10 пунктів, що вказують на предмети гордості за Україну і 10 пунктів - найбільш негативних для сучасної України явищ.
 

Вища освіта не допомагає вдало працевлаштуватися, - опитування

Мати диплом про закінчення вишу є чи не обов'язком кожної молодої людини. За охопленням вищою освітою Україна стабільно випереджає багато країн. Проте якість цієї освіти українці оцінюють не високо.
Згідно з результатами опитування, проведеного в жовтні 2013 року, низькою або дуже низькою вважають якість вищої освіти 30% опитаних українців.
За даними опитування, середньою якість вищої освіти вважають 45%, скоріше високою і дуже високою - 15%.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні792
mod_vvisit_counterВчора4226
mod_vvisit_counterЦього тижня11688
mod_vvisit_counterМинулого тижня23419
mod_vvisit_counterЦього місяця62804
mod_vvisit_counterМинулого місяця126318
mod_vvisit_counterЗа весь час13822611