ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Соціологія


Чим найбільше пишаються українці, - дослідження

Найбільше, чим українці пишаються в Україні – наша миролюбність, українська природа і перемоги в спорті
Агентство Стратегічних Досліджень (АСД) спільно з Центром зовнішньополітичних досліджень ОПАД вирішили з'ясувати, чим найбільше пишаються українці в своїй країні, а також які явища найбільше ганьблять нашу державу. В дослідженні брали участь експерти, лідери інституцій громадянського суспільства і прості громадяни.
Було визначено 10 пунктів, що вказують на предмети гордості за Україну і 10 пунктів - найбільш негативних для сучасної України явищ.
 

Вища освіта не допомагає вдало працевлаштуватися, - опитування

Мати диплом про закінчення вишу є чи не обов'язком кожної молодої людини. За охопленням вищою освітою Україна стабільно випереджає багато країн. Проте якість цієї освіти українці оцінюють не високо.
Згідно з результатами опитування, проведеного в жовтні 2013 року, низькою або дуже низькою вважають якість вищої освіти 30% опитаних українців.
За даними опитування, середньою якість вищої освіти вважають 45%, скоріше високою і дуже високою - 15%.
 

"Портрет прихильника євроінтеграції" створили соціологи

Інтеграцію з ЄС вже підтримують і ті, хто ностальгує за СРСР
Підтримка євроінтеграції повільно зростає за рахунок жителів східних регіонів України. Традиційні прихильники "братніх відносин", шоковані жорстким тиском та погрозливою риторикою Росії, починають пильніше приглядатися до країн Євросоюзу та прислухаються до думки молодих, - йдеться у матеріалі Радіо Свобода. Міжнародне дослідницьке агентство IFAK Institut в рамках моніторингового проекту "DW-Trend", опитувало у жовтні тисячу жителів українських міст щодо підтримки євроінтеграції.
 

В яких областях України найміцніші шлюби, - дослідження

Найміцніші родини в Україні - на Львівщині.
У Держреєстрслужбі підрахували, що найбільше охочих побратися в Донецькій області, а найрідше подають заяву на розлучення на Львівщині.
У п'ятірку лідерів за кількістю молодят увійшли Донеччина - 10 416 шлюбів, Київ - 9 222, Дніпропетровщина - 8 428, Харківщина - 7 085 та Львівщина - 6 364.
 

Українці озвучили головні проблеми країни

Майже 58,1% громадян України назвали соціальні питання головними проблемами для України. Ще 49,6% українців вважає, що актуальними також залишаються економічні питання, такі як інфляція, зупинка підприємств та зростання цін. 
Про це свідчить загальнонаціональне опитування Research and Branding Group.
Зокрема, на запитання щодо найактуальніших проблем в Україні, 58,1% опитаних відповіли, що такими є соціальні проблеми (працевлаштування, безробіття, соцвиплати, тощо).
 

Квартиру під Києвом можна придбати за 17 тисяч доларів, - дослідження

Придбати власне житло поблизу столиці можна менш ніж за 20 тисяч доларв.
Щоправда, за ці гроші можна розраховувати тільки на однокімнатну квартиру і, швидше за все, вона буде розташована на цокольному поверсі. Про це повідомляють аналітики Slando.
Одна з найбільш доступних квартир розташована в Калинівці. За житло площею 40 квадратних метрів продавці просять 17 тисяч доларів. Однак, щоб вселитися, покупцеві доведеться витратити ще кілька тисяч на ремонт.
 

Молоді фахівці змушені працювати майже задарма

Твереза оцінка своїх здібностей значною мірою впливає на рівень доходу при прийомі на роботу - це знають молоді люди ще в студентський період, коли повноцінно працювати вони не мають можливості, а гроші потрібні завжди.
Молоді спеціалісти, які щойно закінчили університет і поки не мають досвіду роботи, готові йти працювати на дуже маленькі гроші. Згідно з даними дослідження кадрового порталу HH.ua середня мінімальна зарплата, з якої готові починати працювати молоді українці - 1200 гривень, середня очікувана - 2900 гривень. На великі гроші частіше претендують ті, хто вже встиг попрацювати не менше 1-3 років.
 

Українцям знову урізають зарплати

Розмір середньої зарплати штатного працівника в Україні за вересень зменшився на 43 гривні від рівня серпня (3304 гривні) - до 3261 гривні.
Про це йдеться у даних Державної служби статистики.
Найвищі зарплати у вересні отримували працівники авіатранспорту - 11 тисяч гривень і сфери фінансів і страхування - 6045 гривень.
Найнижчі - листоноші, чия зарплата в середньому становила 1877 гривень.
 

Українцям знову обіцяють перерахунок за неякісні послуги

Мінрегіон розробив новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, - українці зможуть вимагати від ЖЕКів зниження тарифів.
Українці зможуть домогтися зниження квартплати, якщо ЖЕКи надають неякісні послуги або не в повному обсязі. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило новий порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги, який може бути прийнятий на засіданні Кабміну вже в цьому місяці.
 

Чверть українців живуть за межею бідності

Останнім часом розрив у рівні доходів між містом і селом скоротився. Але не тому, що поліпшується життя сільського населення, а тому, що погіршуються показники в містах, у першу чергу - в малих.
25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% - на межі бідності. Причому ці показники найближчим часом можуть погіршитися. Про це повідомила завідувачка відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних дослі­джень НАН України Людмила Черенько.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1331
mod_vvisit_counterВчора3047
mod_vvisit_counterЦього тижня18195
mod_vvisit_counterМинулого тижня25924
mod_vvisit_counterЦього місяця64135
mod_vvisit_counterМинулого місяця128932
mod_vvisit_counterЗа весь час12129100