ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Соціологія


Роботодавці аналізують профілі кандидатів у соцмережах

Міжнародна антивірусна компанія ESET провела масштабне опитування на тему того, чи цікавлять роботодавців особисті акаунти претендентів у соціальних мережах
В опитуванні взяло участь більше 1500 користувачів і понад 60 компаній-роботодавців з таких галузей, як телекомунікації, консалтинг, аудит та фінанси. Інтернет-користувачам ставили питання: "чи ви коригуєте інформацію (або доступ до неї) в своїх профілях в соціальних мережах, перебуваючи в активному пошуку роботи?".
 

Україна - у прірві бідності, - дослідження

Білорусь, Україна і Молдова зайняли останні місця в рейтингу купівельної спроможності населення. Рейтинг країн Європи за рівнем достатку був оприлюднений міжнародною компанією GFK, яка досліджувала купівельну спроможність громадян різних держав континенту за останній рік. Експерти брали до уваги, скільки грошових коштів отримує кожен житель країни протягом року після виплати всіх податків. Передбачалося також, що з цієї суми необхідно сплатити комунальні послуги, громадський транспорт, купівлю продуктів харчування та інші життєві потреби. 
 

У листопаді ціни на продукти значно зростуть

В Україні зафіксовано подорожчання продуктів харчування. У жовтні ціни на яйця, молочні продукти та овочі в Україні почали свій рух у бік підвищення. Так зафіксовано подорожчання на 11,5% курячих яєць, огірки та помідори подорожчали на 7,2%. Молочні продукти додали в ціні від 0,5 до 2%.
Експерти пояснюють, що на подорожчання овочів і молочної продукції вплинув сезонний фактор, а подорожчання яєць пов'язують з цінами, що зросли на корм для курок.
 

Де українці відпочивають взимку

Українці все частіше їздять у відпустку двічі на рік. Саме на гірськолижні курорти в холодний сезон їде більшість співвітчизників (40%), говорить гендиректор туристичної фірми Олександр Ваховський. Ще третина віддає перевагу пляжному відпочинку, а кожен п'ятий відправляється на екскурсії в Європу.
Зимову поїздку можна спланувати практично на будь-який бюджет: відпочинок може коштує від 400 доларів до 10 тисяч доларів. Все залежить від географії, часу поїздки і сервісу.
 

В яких країнах жінки живуть найкраще, - дослідження

Учасники щорічного Давоського Всесвітнього економічного форуму представили рейтинг держав, в яких представниці прекрасної статі відчувають себе максимально комфортно і захищено. Цей документ був складений на підставі відповідності країн ключовим соціальним чинникам, в числі яких рівень охорони здоров'я, освіти, зайнятості населення і т.д.
На думку дослідників, найкраще жінкам живеться в Ісландії, а найгірше - у Ємені (сто тридцять п'яте місце).
 

Чим найбільше пишаються українці, - дослідження

Найбільше, чим українці пишаються в Україні – наша миролюбність, українська природа і перемоги в спорті
Агентство Стратегічних Досліджень (АСД) спільно з Центром зовнішньополітичних досліджень ОПАД вирішили з'ясувати, чим найбільше пишаються українці в своїй країні, а також які явища найбільше ганьблять нашу державу. В дослідженні брали участь експерти, лідери інституцій громадянського суспільства і прості громадяни.
Було визначено 10 пунктів, що вказують на предмети гордості за Україну і 10 пунктів - найбільш негативних для сучасної України явищ.
 

Вища освіта не допомагає вдало працевлаштуватися, - опитування

Мати диплом про закінчення вишу є чи не обов'язком кожної молодої людини. За охопленням вищою освітою Україна стабільно випереджає багато країн. Проте якість цієї освіти українці оцінюють не високо.
Згідно з результатами опитування, проведеного в жовтні 2013 року, низькою або дуже низькою вважають якість вищої освіти 30% опитаних українців.
За даними опитування, середньою якість вищої освіти вважають 45%, скоріше високою і дуже високою - 15%.
 

"Портрет прихильника євроінтеграції" створили соціологи

Інтеграцію з ЄС вже підтримують і ті, хто ностальгує за СРСР
Підтримка євроінтеграції повільно зростає за рахунок жителів східних регіонів України. Традиційні прихильники "братніх відносин", шоковані жорстким тиском та погрозливою риторикою Росії, починають пильніше приглядатися до країн Євросоюзу та прислухаються до думки молодих, - йдеться у матеріалі Радіо Свобода. Міжнародне дослідницьке агентство IFAK Institut в рамках моніторингового проекту "DW-Trend", опитувало у жовтні тисячу жителів українських міст щодо підтримки євроінтеграції.
 

В яких областях України найміцніші шлюби, - дослідження

Найміцніші родини в Україні - на Львівщині.
У Держреєстрслужбі підрахували, що найбільше охочих побратися в Донецькій області, а найрідше подають заяву на розлучення на Львівщині.
У п'ятірку лідерів за кількістю молодят увійшли Донеччина - 10 416 шлюбів, Київ - 9 222, Дніпропетровщина - 8 428, Харківщина - 7 085 та Львівщина - 6 364.
 

Українці озвучили головні проблеми країни

Майже 58,1% громадян України назвали соціальні питання головними проблемами для України. Ще 49,6% українців вважає, що актуальними також залишаються економічні питання, такі як інфляція, зупинка підприємств та зростання цін. 
Про це свідчить загальнонаціональне опитування Research and Branding Group.
Зокрема, на запитання щодо найактуальніших проблем в Україні, 58,1% опитаних відповіли, що такими є соціальні проблеми (працевлаштування, безробіття, соцвиплати, тощо).
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні6418
mod_vvisit_counterВчора8768
mod_vvisit_counterЦього тижня21751
mod_vvisit_counterМинулого тижня44151
mod_vvisit_counterЦього місяця143041
mod_vvisit_counterМинулого місяця204395
mod_vvisit_counterЗа весь час12970875