ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Соціологія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Соціологія


Від чого мешканці Києва масово помирають

Структура причин смерті населення у січні-грудні минулого року, в порівнянні з січнем-груднем позаминулого, майже не змінилася: хвороби системи кровообігу складають 63,4% від загальної кількості померлих, 18,6% припадає на онкологію, 5,4% - на зовнішні причини смерті, 4,7% - на хвороби органів травлення.
У Києві дещо збільшилася кількість померлих - з 27050 осіб за січень-грудень 2011 р. до 27840 осіб за січень-грудень 2012 р. Про це повідомляє столичне управління статистики.
 

Українці щасливіші за росіян, білорусів та казахів, - дослідження

В Індексі щасливої планети, складеному британським аналітичним центром New Economics Foundation (NEF), Україна випередила Росію, Білорусь та Казахстан.
Індекс вимірює наскільки та чи інша країна забезпечує своїм громадянам довге, щасливе та стабільне життя. Дослідження охопило 151 країну світу.
Для складання індексу було враховані три основні показники: тривалість життя, добробут і "екологічний слід". Кожному з них було надано оцінку в межах системи світлофора, де хороший стан - зелений, середній - жовтий, а поганий - червоний. На загальній карті лінійку кольорів було розширено до шести, де яскраво-зелений означає найкращу ситуацію в країні за всіма показниками.
 

Холостяки бідніші за одружених

Одружені чоловіки зазвичай заробляють більше, ніж неодружені колеги
Такий взаємозв'язок виявили дослідники Вищої школи економіки. На їх думку, це викликано тим, що жінки віддають перевагу обирати в супутники життя більш успішних з точки зору кар'єри партнерів. А роботодавці цінують в співробітниках-чоловіках ті ж якості, що й представниці прекрасної статі - активність і відповідальність.
 

Росіяни хочуть жити так, як до 1917-го року

Чверть росіян не проти відродження монархії
Підсумки опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦИОМ), свідчать про те, що громадяни не бажають відродження монархії в країні. Про це повідомляє РБК.
Лише 11% респондентів заявили, що Росії найбільшою мірою підходить така форма правління, як монархія, що припускає передачу верховної влади у спадок. 82% опитаних схиляються до республіканської форми правління, а 7% росіян вагалися з відповіддю. У Москві та Петербурзі прихильників монархії більше, ніж у середньому по Росії: соціологи нарахували 19% прихильників цієї ідеї проти 69% "республіканців". У середньому в містах-мільйонерах проживають 10% "монархістів". У 2006 р. лише 3% росіян заявили, що виступають за монархію і бачать людину, яка могла б зайняти престол. Тепер подібних поглядів дотримуються 4% респондентів.
У той же час 24% опитаних заявили, що в принципі не проти монархії, але гідного кандидата назвати не можуть.
 

Найдорожчі та найдешевші міста світу

Найдорожчим містом за вартістю життя у 2013 році є Токіо, повідомляється в дослідженні Economist Intelligence Unit. Столиця Японії протягом останніх 20 років неодноразово лідирувала в цьому рейтингу. За цей час конкуренцію Токіо змогли скласти лише Цюріх, Париж та Осло.
Дослідники брали до уваги ціни на 160 товарів і послуг у 131 місті. Основою рейтингу є вартість життя у Нью-Йорку, для якого індекс дорівнює 100. Для Токіо цей показник дорівнює 152, іншими словами, ціни у японській столиці вищі від нью-йоркських приблизно в 1,5 рази. Однак, це американське місто займає лише 27-ме місце.
 

Половина українців вбачає вихід з "покращення" у протестах

4% українців готові взяти участь у вуличних заворушеннях і долучитись до створення незалежних від президента та уряду збройних формувань задля захисту своїх прав й інтересів.
Загалом кращим варіантом розвитку подій у разі значного погіршення умов життя – вийти на вулицю з протестом – вважають 49% опитаних. Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження центру Разумкова.
 

Передчасна смерть працездатних українців - головна проблема держави

В Україні серйозні проблеми з тривалістю життя населення
Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова наголошує, що в Україні серйозні проблеми з тривалістю життя населення. Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала під час презентації Доповіді про людський розвиток-2013 "Піднесення Півдня: людський прогрес у багатоманітному світі".
 

Відкладання справ на потім забирає більше 3-х років життя

Найпопулярнішими тактиками затягування і відкладання є: перекур, кава-брейк, перекус, а також численні і непотрібні походи в ванну і туалет.
Серед найпоширеніших справ, що люди люблять відкладати: прання, прасування, прибирання, дрібний ремонт удома, а також домашня бухгалтерія.
 

Найбільш питущі країни світу визначено

У трійку лідерів найбільш питущих країн світу увійшли: Люксембург, Молдова і Естонія.
Всесвітня організація охорони здоров'я надала список країн, в яких вживають найбільшу кількість етанолу на душу населення.
Так, у трійку лідерів найбільш питущих країн увійшли: Люксембург, Молдова і Естонія. Саме в цих країнах жителі у віці 15 років і старше вживають більше 15 літрів чистого спирту на душу населення на рік.
Росія знаходиться в середині списку. У Росії споживання чистого спирту злегка перевищує 10 літрів на душу населення в рік.
Найбільш непитущими країнами є Таджикистан і Туреччина. Крім того, в кінці списку країни Скандинавії - Норвегія, Швеція, Ісландія. Інф.: trud.ru, фото: scitech-news.ru
 

50% українців обманюють на співбесідах щодо зарплати

Кожен другий українець отримує зарплату меншу від обіцяної на співбесіді
Рівень обіцяної та реально виплачуваної згодом заробітньої платні не завжди збігаються.
Майже половина респондентів дійсно стикаються з окладом меншим, ніж було обіцяно на співбесіді.
42% українців відзначають, що за фактом все ж отримують обіцяну на співбесіді суму. Лише 9% опитаних можуть похвалитися тим, що їх реальний оклад перевищує обговорювану на співбесіді суму.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3495
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня21171
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця120881
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24143563