З початку року українці витратили 271 мільярд гривень на товари та послуги, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку. Виходить трохи менше 6 тисяч гривень витрат на кожного українця за півроку.
У порівнянні з таким же періодом 2012-го витрати населення збільшилися на 6,6% (тоді витрати склали 255,392 мільярда).
Податкові відрахування від торгівлі цього року вже склали 19,8 мільярда гривень, зазначають у Мінекономрозвитку. Середня зарплата працівників торгівлі - 2969 гривень, а середня зарплата в Україні за півроку - приблизно 3200 гривень.
 
Витрати на товари та послуги забрали у населення 85% загального доходу (офіційні доходи населення досягли 317,251 мільярда гривень). З них українці змогли відкласти як заощадження всього 15,388 мільярда гривень, тобто 4,85% від загального доходу. У минулому році за цей же період українці відклали, правда, ще менше - 13,383 мільярда гривень, що склало 4,51% від загального доходу за півроку (296,569 мільярда).
 
Ситуація з часткою заощаджень українців в нашій країні не райдужна, але і не дуже критична, впевнені економісти. "З кожним роком відсоток заощаджень нехай повільно, але зростає, - запевнив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. - І частка в 5% заощаджень - звичайно, невелика цифра, але не варто забувати, що ще в 2003 році заощадження становили менше 1%. А в 2000-му внесок у 10 тисяч гривень вважався величезним. Тоді в банках всієї країни лежали кілька мільярдів гривень, і це вважалося великим досягненням, адже в 90-х там не лежало і 1 мільярду".
 
У той же час, за словами аналітика, з такими країнами, як Німеччина, нас не порівняти: "Там люди відкладають від 10-12% доходу. Але от якщо брати відсоток заощаджень в Іспанії, Португалії - у нас все на їх рівні. У Росії - близько 4%. Хоча навіть у Росії суми на рахунках не порівняти з нашими, адже загалом там доходи населення набагато вище. Але позитивне те, що люди у нас зараз вже виробили звичку нести гроші в банки. Багато заощаджень у стабільних країнах, де є стратегія накопичення. Ми теж цьому вчимося, але такого фанатизму, як у німців, в українців немає".
 
Інф.: vlasti.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити