Фонд Миру представив десятку країн, де умови життя найгірші.
Зокрема, 2012 був роком змін для Сомалі. Після погіршення ситуації в 2011 країна втратила позиції в рейтингу Фонду Миру. У Сомалі йшло протистояння між ісламістською групою Аль-Шабааб і військами Африканського союзу. 260 тисяч осіб у 2011 році померло від голоду.
У 2012 році ситуація покращилася, однак більше 2 мільйонів людей можуть зіткнутися з проблемою нестачі їжі. 
Кількість піратських нападів зменшилася з 233 у 2011 році до 70 в 2012, в основному, через зусилля міжнародного співтовариства і країн регіону.
 
Незважаючи на деякі поліпшення, Сомалі все ще вважають одним з найнебезпечніших місць на планеті і, звичайно, одним з найменш стійких. Проте зміни, помічені в 2012 році, породили обережний оптимізм, який, можливо, вперше в історії рейтингу, зможе вивести країну в найближчі роки з першого рядка.
 
2. Демократична республіка Конго
 
Демократична республіка Конго (ДРК) продовжила свій підйом у рейтингу, повільно наближаючись до позиції Сомалі. Протягом 2012 року на території ДРК діяла група повстанців, відома як M23. Вона звинувачується у порушеннях прав людини, включаючи напади і тортури цивільного населення.
 
Армія ДРК була також звинувачена у вчиненні грубих порушень прав людини проти цивільних осіб, особливо на сході країни. Тривала нестабільність призвела до гуманітарної кризи. Країна також страждала через спалахи таких хвороб як холера і вірус Ебола. Згідно зі звітом американської Медичної асоціації, в країні спостерігаються часті випадки сексуального насильства, включаючи дії, скоєні проти дітей.
 
3. Судан
 
У 2012 році спостерігалася тривала боротьба між Суданом і Південним Суданом за контроль над родовищем нафти і трубопроводом. Відсутність угоди щодо демілітаризованої зони і території Абьєй перешкоджає дискусії стосовно експорту нафти через Судан.
 
Боротьба між урядовими силами Судану і повстанцями призвела до продовольчої кризи.
У червні заходи з економії, прийняті урядом через зменшення доходів від видобутку нафти, призвели до великомасштабних студентським протестів у Хартумі, які вилилися в зіткнення з поліцією.
 
У країні назріла необхідність проведення реформ, зокрема, диверсифікації економіки і посилення сектору безпеки.
 
4. Південний Судан
 
Південний Судан зіткнувся з тими ж проблемами, що і його сусіди. Незважаючи на великий обсяг допомоги, який отримано країною за роки незалежності, уряд не використав кошти ефективно. Корупція для Південного Судану є повсюдним явищем, близько 4 млрд. державних коштів були вкрадені в середині 2012 року.
 
Ймовірність збройного конфлікту між Південним Суданом і Суданом є високою. У 2012 році кордон країни перетнули 170 000 біженців з Судану. Міжнародні групи допомоги звинуватили уряд у грубих порушеннях прав людини, включаючи насильство й тортури. Рівень свободи ЗМІ різко падає. Відомий журналіст був убитий після виступу проти уряду щодо корупції та насильства. Оголошення незалежності не запобігло конфлікту навколо за землі і ресурсів.
 
5.Чад
 
Протягом 2012 року Чад прийняв велику кількість біженців з Судану і Центральноафриканської Республіки. Країна страждає через опустелювання земель та посухи. Такий стан землі призводить до конфліктів через обмеженість ресурсів.
 
Через високе безробіття і низькі доходи населення збільшується число молодих людей, які приєднуються до збройних радикальних рухів. У цілому, Чад залишається однією з найбідніших країн у світі з сильною нестачею ресурсів.
 
Інф.: news.ub.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити