Кульмінація інтронізації: Митрополити Макарій і Симеон посадили митрополита Епіфанія на престол з вигуком "Аксіос!" ("Достойний)"
У неділю, 3 лютого, в соборі Святої Софії Київської відбулася урочиста церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Сходження на трон і отримання знаків предстоятельського сану - хреста і двох панагій (образів) - завершило процес затвердження на чолі ПЦУ Епіфанія, який відзначає в цей день своє 40-річчя.
У ході церемонії митрополит Макарій (колишній предстоятель УАПЦ) та митрополит Симеон (колишній представник УПЦ МП) почергово посадили митрополита Епіфанія на престол з вигуком "Аксіос!" (Достойний).
Момент сходження митрополита Епіфанія на трон див. на відео з 46 хв.

Філарет на церемонію не прибув через різке погіршення стану здоров'я. При цьому були представники православних церков із США, Канади та Константинопольського патріархату.

На цей захід не приїхали монахи з монастирів Афона. Повідомлялося, що на запрошення Константинопольського патріарха Варфоломія 13 з 20 монастирів проголосували за те, щоб відмовитися від візиту до Києва.

Причина на поверхні - вплив РПЦ. Зокрема, релігієзнавець Олександр Саган в коментарі виданню "Обозреватель" сказав, що грецькі храми багато в чому залежні від Москви, але з часом ця ситуація зміниться.

"Путін занадто багато грошей туди закачав, щоб мати на них вплив. Але всьому свій час. Приїдуть колись. Втім, це не окрема церква, а група монастирів Константинопольського патріархату ", - сказав Саган.

Природно, таке рішення монастирів Афона не може радувати прихильників ПЦУ, однак, "юридично" воно ні на що не впливає - інтронізація від цього не втратила своєї правомочності.

Інф.: real-vin.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити