"Документи говорять"
Константинопольський патріархат заявив, що має право одноосібно вирішувати питання надання атокефалії Українській православній церкві.
Про це йдеться у статті "Вселенський трон і церква України - говорять документи", яка підготовлена на базі історичних матеріалів.
Згідно з документами, у 1589 році, коли Вселенський патріарх унормував статус московської патріархії, Київська митрополія не входила в її межі.

У 1686 році право рукоположення (хіротонії) митрополита Київського було надано патріарху Московському тимчасово, "з економічних причин і виходячи з політичної доцільності", зі збереженням всіх прав митрополії, якими вона володіла раніше. У Вселенському патріархаті додали, що виданий тодішнім патріархом Діонісієм дозвіл на висвячення було отримано під "сильним тиском".

Про збереження Київської митрополії під юрисдикцією Вселенського патріарха свідчила вимога до митрополита Київського поминати спочатку Вселенського Патріарха під час літургії.

В матеріалі згадані обмеження прав Київської митрополії з боку Москви, які відбувалися в той час, коли "Вселенський патріархат переживав складні часи і ніяк не міг протидіяти образам".

Відзначимо, що в подальшому, митрополит Київський вже не згадував ім'я Вселенського патріарха, що може ставити під сумнів його канонічність з точки зору Фанара.

"Тому абсолютно виправдано, що Вселенський патріархат повинен проявити відповідну материнську турботу про Церкву України в кожному випадку, коли це вважається за необхідне", - резюмували в Константинополі.

У РПЦ вже заявили, що Константинопольський патріархат представляє недостовірні відомості про історію церкви в Україні, і для виявлення істини потрібна серйозна наукова дискусія з використанням архівних документів.

7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій І призначив у Київ двох екзархів у межах підготовки до надання автокефалії Українській Церкві. Особистими представниками патріарха призначені архієпископ Даниїл Памфілійський з США і єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Галльський Еммануїл заявив, що призначені до Києва екзархи допоможуть прокласти шлях до автокефалії.

14 вересня РПЦ заявила, що припиняє участь у структурах під верховенством Константинопольського патріархату і припиняє згадувати Вселенського патріарха Варфоломія під час богослужінь на тлі підготовки Фанаром автокефалії Української церкви.  Однак у Москві запевнили, що євхаристичне спілкування поки не розриватимуть.

У Вселенському патріархаті висловили сподівання, що це поспішне та неканонічне рішення буде скасовано і діалог буде відновлено.

Також Константинополь відзначив, що Фанар ніколи не давав Томосу про автокефалію Московській церкві, а лише просто нормалізував ситуацію, піднявши цю кафедру на патріарше достоїнство.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #1 Мелхиседек 30.09.2018 22:10
Как бы там ни было с Варфоломеем, не только православные но всё без исключения т.н. христианские священники это первейшие иуды и лжецы, поскольку Христос, будучи распятым никогда не говорил вместе с ним распятому разбойнику: сегодня будешь со мной в раю - поскольку сошёл не в рай, но в ад, где пребывал три дня и вышел из ада только утром на третий день, после чего Христа живым там же в гробу, сделанном в каменной пещере, увидела Мария, которой Христос объявил, что ещё не был у Отца и только собирается сейчас отправиться к нему в рай!!!!!!! Т.о. Христос никак не мог сказать разбойнику: сегодня будешь со мной в раю, т.к. сходил не в рай, но в ад!!!! Разбойник же хотя и выразил своё сочувствие Христу, признал свою вину перед людьми и даже поверил, в существование Царства Небесного, тем не менее отнюдь не считал Христа Богом, но человеком и по этой причине предпочёл смерть на кресте вместо попросить Христа спасти его и снять с креста, хотя Христос простил даже своего врага, когда восстановил ему на место ухо, отсечённое Петром в Гефсиманском саду.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити