ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Релігія

Новий рік по-українськи, або Cвято Маланки та Василя

У ніч з 13 на 14 січня українці вдруге відзначають Новий рік - тепер вже за старим стилем.
Православна церква вшановує у ці дні римлянку Меланію та Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської.
Дослідники української новорічної обрядовості вважають, що християнська свята Меланія замінила більш давній образ богині Макоші (Мокоша), а Василій Великий - покровителя рослинного світу і уособлення чоловічої плідної сили, нареченого Богині плодючості Макоші - Василька.
 

Різдвяне послання Патріарха Філарета (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

                             РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
       Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

         Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви
                                 Київського Патріархату
                                Дорогі браття і сестри!
                      Христос народився! Славімо Його!

Кожного року ми святкуємо Різдво Христове – найвеличніше свято всього християнства, бо Син Божий, будучи Творцем світу, принизив Себе і став людиною. Що це означає?
 

19 грудня - празник Св. Миколая Чудотворця

ПРАЗНИК СВ. МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ СВЯТКУЮТЬ 19 ГРУДНЯ ПРАВОСЛАВНІ ТА ГРЕКО-КАТОЛИКИ
Серед празників на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування Св. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників. В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від Cв. Миколая, які вони  зранку знаходять під подушками, нечемні ж  отримують різки.
 

Сьогодні День Святого Андрія Первозванного

"Бачите гори ці? На цих  горах засяє благодать Божа, буде город великий, і воздвигне Бог багато церков"
Так цитує апостола Андрія Нестор Літописець у "Повісті минулих літ".
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів.
З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння.
Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
 

4 грудня - свято Введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста)

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня (21 листопада — ст. с.) належить до 12 найбільших церковних свят.
Євангеліє нічого не говорить нам про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед протоєвангеліє Якова і псевдоєвангеліє Матея "Про Різдво Пречистої Діви Марії".
У цих творах розповідається, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що коли у них з'явиться дитина, то віддадуть її на службу Богові у храмі Єрусалиму. Господь вислухав їхні молитви і дав їм доньку.
 

Сьогодні кияни зможуть вклонитися мощам святого великомученика Георгія Побідоносця

З-5 грудня у у Спасо-Преображенському соборі (Голосіївський район Києва) перебуватимуть чесні мощі святого великомученика Георгія Побідоносця.
Як зазначили у храмі, в ці дні Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних свят - Введення у Храм Пресвятої Богородиці (4 грудня).
 

Різдвяний піст розпочинається сьогодні

28 листопада у православних починається особливий період - Різдвяний піст.
Він триває 40 днів (по 6 січня), і весь грудень віруючим доведеться утримуватися від їжі тваринного походження (м'яса, молока, яєць).
"У понеділок, середу і п'ятницю також не вживають рибу і олію,а після Дня святого Миколая (19 грудня) риба дозволена тільки в суботу і неділю. Крім того, Філіппов пост називають постом добрих справ на адресу дітей. Чим більше радості ви доставите дітям в пост, тим стійкіша буде ваша душевна рівновага в майбутньому".
 

Листи дітей до Бога

Діти ближчі до Бога. Цьому підтвердження – їхня духовна чистота, безпосередність і щирість
Була в селі й побачила невеличку церкву. Біленька, чистенька. За нею берези, річка, а вдалині великий зелений ліс. Це Твоя дача?
                                                Наталка, 4 клас

Я про Тебе рекламу вигадав: "Той, хто Бога не боїться, в цьому житті насидиться"
                                                                                     Вова, 3 клас

 

УПЦ МП дистанціюється від Москви

Глава Української православної церкви Московського патріархату підтримав євроінтеграцію України
Подія, яка ще недавно здавалася неймовірною та навіть не дуже потрібною, у світлі нової політики, як світської, так і церковної, стає дедалі актуальнішою. Формально патріарх Філарет, ударивши куколем об землю, виконав головну вимогу своїх візаві з УПЦ. Формально УПЦ, підписавшись під зверненням на підтримку євроінтеграції, виконує вимогу УПЦ КП "дистанціюватися від Москви", - йдеться у статті в "Дзеркалі тижня". Тобто основні протиріччя під певним кутом зору стають майже непомітними. Домовитися про визнання таїнств та інші ні для кого не принизливі умови злиття - справа техніки, бажання та правильного адміністрування переговорів.
 

Сьогодні б виповнилося 92 роки засновнику Рідної Української Національної Віри (РУНВіри)

Засновник РУНВіри Лев Силенко отримав міжнародне визнання як філософ і мислитель, оборонець людських прав, духовний лідер, автор "Мага Віри" - монументальної праці, в якій зібрані унікальні знання стародавньої історії України, традиції і звичаї українців.
Лев Терентійович Силенко (27 вересня 1921, с. Богоявленське (Ратьківка), нині с. Олександрівка, Кіровоградська обл. - 25 листопада 2008, Канада) - засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Псевдонім – Лев Тигрович Орлигора.
Духовний Учитель, великий Гуманіст, видатний мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію, автор "Мага Віри".
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1285
mod_vvisit_counterВчора3081
mod_vvisit_counterЦього тижня20593
mod_vvisit_counterМинулого тижня25660
mod_vvisit_counterЦього місяця70543
mod_vvisit_counterМинулого місяця99485
mod_vvisit_counterЗа весь час13263799