Українська автокефалія: Ключові пункти промови Вселенського Патріарха на Синаксі у Стамбулі
За словами Патріарха Варфоломія, переміщення Київської митрополії у XIV столітті до Москви було здійснено без канонічного дозволу Материнської Церкви.
Українська Православна Церква в США (Константинопольського Патріархату), опублікувала ключові пункти з промови Вселенського Патріарха Варфаломія на Синаксі, що стосуються питання автокефалії для Української Церкви. Про це повідомляють "Патріоти України" з посиланням на "Новое время".

Зокрема, коментуючи ситуацію в Україні, Варфоломій заявив наступне:

1. Переміщення Київської митрополії в 14 столітті до Москви було здійснено без канонічного дозволу Материнської Церкви;

2. Томос, який проголошував створення Московського патріархату, не включав Київську митрополію до юрисдикції Москви, канонічна залежність Києва від Константинопольської Матері-Церкви лишалася незмінною і безперервною;

3. У 1686 році Константинопольський Патріарх Діонісій IV, в результаті сильного політичного тиску і непереборних обставин, був змушений видати Москві дозвіл на призначення митрополита Києва (за умови, - Ред.), що митрополит Київський визнаватиме Вселенського Патріарха як свого духовного главу і авторитета, що зберігало канонічну юрисдикцію Константинополя над цією митрополією;

4. Наскільки нам відомо, немає ніяких інших актів, які змінювали канонічне становище Києва і свідчили про передачу Київської митрополії Росії;

5. Спроби Російської Церкви вирішити питання (Української Церкви, - Ред.) не вдалися. Таким чином, оскільки Росія, як відповідальна за нинішню болючу ситуацію в Україні, не може вирішувати проблему, Вселенський Патріархат узяв на себе ініціативу щодо вирішення проблеми відповідно до його повноважень і юрисдикційної відповідальності над єпархією Києва.

Як відомо, у Стамбулі з 1 по 3 вересня відбувається Синакс Константинопольської Церкви, на якому розглядається питання автокефалії Української православної церкви. На Синакс приїхали понад сто єпископів з усього світу.

Очікується, що після консультацій з єпископами Константинопольський Патріархат остаточно визначить терміни надання Томосу - грамоти, яка оголосить про незалежність Української Православної Церкви. Надання автокефалії Україні має підтримати більшість ієрархів.

31 серпня Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв на Фанарі главу РПЦ Кирила, під час зустрічі він оголосив Кирилу про рішення надати автокефалію Українській Церкві.

За словами глави РПЦ Кирила, під час перемовин з Патріархом Варфоломієм нічого секретного не обговорювалося, "не було, нічого такого, що справило б вибух у свідомості".

27 липня Патріарх Варфоломій у посланні Президенту України Петру Порошенку до дня святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України підтвердив своє рішення надати українській церкві Томос про автокефалію.

Інф.: patrioty.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити