У католицькій вірі Великдень (Пасха) вважається найбільшим церковним святом
Католицький Великдень (Пасха) відзначається завжди раніше, ніж Православна: після весняного рівнодення і наступного за ним повного місяця. Дата Католицької Пасхи у 2016 році 27 березня. У католицькій вірі Пасха вважається найбільшим церковним святом. Деякі країни навіть надають дітям і дорослим великодні канікули.
Святу Католицької Пасхи (як і в православ'ї) передує Страсний тиждень. У четвер Страсного тижня католики відзначають таємну Вечерю. Цей день ще називають Чистим, коли люди прибирають свої оселі, чистять і миють кімнати, ведуть підготовку до Христового Воскресіння. П'ятниця на цьому тижні називається Страсною, в цей день згадують про муки Христа перед смертю. У Страсну суботу люди з католицькими віруваннями збираються вдома сім'ями, поминають похованого Ісуса.
Відзначимо також, що у католиків прийнято всі церковні свята відзначати зі своєю родиною. У Переддень Христового Воскресіння католики йдуть в костел на всеношну службу, а зранку відбувається освячення води та вогню. Потім святою водою кроплять пасхальну їжу і житло, а благодатним вогнем запалюють свічки вдома, - повідомляє acc.cv.ua.

Довідка:
Головна назва Воскресіння Христового як основи таїнства нашої віри і найбільшого християнського свята — Великдень (Великий день), про що засвідчено ще в текстах ХI ст., зокрема в Остромировому Євангелії. Це, до речі, ще одне яскраве свідчення давності української мови, на відміну від її молодшої російської "сестри", де такого слова немає.
Інф.: ukrslovo.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити