Володимир ПИЛИПЧУК,
народний депутат України 1-го та 2-го скликань,
академік Академії економічних наук України, професор,
спеціально для
ВН


     Зміст статті

1.  Крах СРСР – процес закономірний
2.  Крах першої  Російської імперії – царської Росії
3.  Крах доктрини комуністичної економіки в період 
     «військового комунізму»

4.  Економіка планового геноциду
5.  Ідея комунізму - утопічна
6.  У кого не було влади в СРСР?
7.  Російські комуністи – владна каста СРСР

8.  Суб’єктивні фактори, що прискорили крах СРСР
9.  Остаточний крах економічної моделі комунізму
10. Огляд фінальної стадії краху СРСР  (юридичний аспект)
11. Роль Горбачова в крахові СРСР            
12. Роль комуністів  Росії в знищенні КПРС

13. Як в Україні сприймали ГКЧП і крах СРСР?
14. Роль КГБ СРСР, Армії  в  ГКЧП
15. Роль Біловезьких Угод і Біловезьких Зубрів

16. Роль США в зникненні СРСР

17. Чи можна було подовжити існування СРСР?
18. Висновки з аналізу причин Краху комуністичної системи
19. Стосовно перспектив НОВОГО СОЮЗУ з Росією
20. Україна вільна. На черзі – вільність українців! 


  
11. Роль Горбачова в крахові СРСР

            

  Вважаю за необхідне навести характеристику Горбачова, подану членами Політбюро ЦК КПРС при його призначенні на посаду Генсека:
„11 марта 1985 года новым Генеральным секретарем ЦК КПСС избрали Михаила Горбачева — человека "неукротимой творческой энергии" (как отметил Андрей Громыко на заседании Политбюро 11 марта 1985 года); далее следуют оценки его коллег, высказанные там же и тогда же):"деятеля, который обладает и знанием, и опытом и умением работать с людьми" (Николай Тихонов);"лицо, которое отвечает самым высоким требованиям"(Виктор Гришин);человека, обладающего "высокой работоспособностью и эрудицией" (Владимир Чебриков);человека,
"который пользуется большим уважением в партийных, профсоюзных, комсомольских организациях, в активе нашей партии, в народе в целом" (Егор Лигачев). ”http://mikle1.livejournal.com/70307.html
           Чи могла людина з такою характеристикою зробити зле для свого народу? Однозначно – ні! Заслуга Горбачова в тому, що він зрозумів (як і Лєнін в 1921 році) і усвідомив, що комунізм – це казка, що Союз приречений, що комуністична економіка  - не конкурентна з тією, котра побудована на приватній власності і ринковому характері розподілу, на конкуренції, на механізмах функціонування, які світовою цивілізацією відшліфовувалися століттями. Політбюро і ЦК не дало йому здійснити поворот, як зробили Польща і Китай... Горбачов очолив СРСР коли процес розпаду набув незворотного характеру. Зупинити розпад СРСР чи змінити вектор його розвитку Горбачов вже не міг – бо його команда йому цього не дозволила. Максимум, що зміг здійснити Горбачов, – не допустити кровопролиття при розпаді СРСР
Він зі своїм завданням впорався як керівник, як гуманіст, як людина. Низький йому уклін. Я вважав би, що йому слід поставити пам’ятник у повний зріст. І поставити його слід саме в Україні!
 
 
12. Роль комуністів Росії в знищенні КПРС
 
  Для політкоректності наведу цитати з російських видань мовою оригіналу:
- 2 июля 1990 г. отрылся последний, 28-й Съезд КПСС. Ельцин предложил изменить название КПСС на партию демократического социализма, освободить ее от любых государственных функций, упразднить первичные организации, перейти к многопартийности (http://hrist-commun.narod.ru/1990-1993.htm)
- „СССР был обречен с тех пор, как из него вытащили хребет. Это произошло 12 июня 1990 года, когда о своей суверенности объявила Российская Федерация. Центробежные силы в СССР окончательно взяли верх над центростремительными” (
http://www.russ.ru/layout/set/print/pole/Glavnaya-tajna-1989)
Идея создания республиканской компартии встретила понимание в рядах высшей партийной номенклатуры. Российские партаппаратчики, согласно этой точке зрения, своими руками раскололи КПСС, вслед за чем неизбежно последовало провозглашение независимости России. По словам Ихлова, «консервативные круги КПСС настаивали на создании российской Компартии, рассчитывая, что удастся создать политический центр против горбачевской перестройки». К весне 1990 года идею Горбачева неожиданно поддержала группа радикальных критиков перестройки (Виктор Тюлькин, Алексей Сергеев), которые провели в Свердловске «инициативный съезд» коммунистов России. За две недели до XXVIII съезда КПСС Горбачев созвал в Кремле делегатов этого съезда. Это мероприятие стало учредительным съездом Компартии РСФСР.”


Иван Полозков, известный стране как последовательный борец с кооперативами и «махровый консерватор», стал лидером «сепаратистской» Компартии не по своей воле. Лидеры Компартии РФ действительно желали возрождения России, Итоги референдума дали старт ново-огаревскому процессу, в рамках которого был разработан проект нового союза - Союза Суверенных Государств. Однако этот проект не был реализован вследствие путча 19 августа 1991 года. Парадоксальным образом заговорщики, стремившиеся сохранить СССР, вбили последний гвоздь в крышку его гроба. Приземленная, но очень действенная мотивация масс совпала с лелеемой демократами идеей о «конфедерации независимых субъектов», а также вошла в резонанс с аппаратными играми внутри КПСС. Сочетание всех этих факторов сделало распад СССР и образование «ни от кого независимой» России неизбежным.
( http://www.russ.ru/layout/set/print/pole/Glavnaya-tajna-1989)

- Экс-президент СССР Михаил Горбачев считает, что развалу СССР способствовала российская партийная номенклатура, в том числе лидер КПРФ Геннадий Зюганов.
"Что касается распада СССР, то мною было сделано все, чтобы выйти на подписание нового союзного договора, сохранявшего единое государство. Но партийная номенклатура, которая прежде всего концентрировалась вокруг руководства российских коммунистов, в том числе Зюганова, именно она, по сути, сорвала это", - сказал Горбачев в четверг "Интерфаксу".
В частности, он отметил, что "когда Борис Ельцин и его "подельники" (президенты Украины и Белоруссии Леонид Кравчук и Станислав Шушкевич - ИФ) подписали Беловежское соглашение о ликвидации СССР, то по просьбе Руслана Хасбулатова (председатель Верховного Совета РСФСР - ИФ) Зюганов ходил и договаривался с депутатами-коммунистами, чтобы они проголосовали за этот документ”.

( http://www.cprf.info/news/party_news/56874.html)
Зюганов, друг Симоненка, із простих придворних горбачовської команди став, завдяки російському шовіністу і націоналісту Макашову, лідером КПРФ, що перебрала владу від  КПРС, стала її правонаступницею. А КПУ вкотре стала її васалом.
Розпад СРСР – це черговий етап пошуку  Росії самої себе, черговий етап її самоочищення.
Одна з основних  причин розпаду СРСР - у нездатності російської партійної еліти, що узурпувала владу в СРСР,  „перебудуватися” в ногу з часом так, як це зробила Компартія Китаю.Блискавичне розшматування єдиної КПРС на компартії суверенні, під себе – яскравий тому доказ. І коли сьогодні розповідають керівні комуністи, що занепад і розпад СРСР- це чиїсь КОЗНІ, а не їх рук справа, то мені пригадується історія однієї повії, яка втекла від чоловіка, нагуляла байстрюків від різних кавалерів, а потім розповідала своїм дітям, що їх батько був „лётчиком”, його підбили і він загинув у літаку, не встигши катапультуватися.
Крах КПРС і крах СРСР  забезпечили комуністи Росії. Комуністи Росії відіграли роль основного двигуна розпаду.
Керівна комуністична „еліта” республік завжди орієнтувалася на Росію, звіряла з нею всі свої дії і стала „привідними пасками” розпаду СРСР.  

Продовження: 
13. Як в Україні сприймали ГКЧП і крах СРСР?
14. Роль КГБ СРСР, Армії  в  ГКЧП
15. Роль Біловезьких Угод і Біловезьких Зубрів

 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити