«У ПОШУКАХ УНІВЕРСУМУ» ЯК ВІДПОВІДЬ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ВІЙНИ ОСТАННЬОГО ДЕСЯТИЛІТТЯ
Для когось поява майже 900–сторінкової праці Олега Романчука (на фото) стала несподіванкою. Але для тих, хто спостерігав за роботою одного з найкращих українських публіцистів, цілком зрозуміла поява книги «У пошуках універсуму: статті, публіцистика, прогнози і спостереження (1990–2011)» саме зараз, коли безпрецедентний наступ на саму «українськість» став найсильнішим викликом нації за часів створення держави. Якщо енергетичну кризу витримати можна, оборонну слабкість можна пережити, то іспит мовою може розчинити зерна української ідеї зсередини. Саме культурному аспектові загартування нації переважно присвячена праця Романчука. Спеціалістами вона може класифікуватися і як відповідь на інформаційні війни проти України.

Рівень інформаційної безпеки держави вже давно став одним із головних чинників визначення загального оборонного потенціалу, а здатність протидіяти інформаційному впливу у переважній більшості країн набула ознак ключового пріоритету у забезпеченні безпеки. Саме на цей аспект хотілося б звернути увагу в книжці О.Романчука. «Держдума дала старт психологічній війні, ескалації напруженості між Україною та Росією», - такою цитатою Костянтина Грищенка, на той момент заступника міністра закордонних справ розпочинає автор книги главу «Україна – Росія: «холодна» війна чи закулісні ігрища?» Як ця глава, так і інші рясніє цитатами, з яких видно не тільки напруження у відносинах, а й системне протистояння. Наприклад, у главі про «стратегічне партнерство» слушно згадується генерал Олександр Скіпальський, один з фундаторів Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який ще в 1997 році зазначив: «Активність російських спецслужб в Україні добре помітна». Пізніше, у 2008 році пан Скіпальський зауважив: «… Є такий термін: «нелегальна розвідка». Нелегали, іноземці приїздять в Україну, легалізуються, видають себе за українців, з незрозумілою легкістю тут освоюються, користуючись тим, що їх ніхто тут не перевіряє».

Далі розмову з читачем веде сам автор книги. «Стратегічне партнерство» з Росією, крім технічної сторони, має ще й ідеологічну – інформаційну війну, яку Кремль веде проти Української держави», - каже Олег Романчук. І далі додає, що Росія має непоганий ринок збуту своєї поліграфічної продукції на території України. Після автор згадує цілу низку матеріалів з антиукраїнським підтекстом, та певну кількість книжок «російського походження», які бульдозером пройшлися по українській ідеї. Розвиваючи, зокрема, іншу ідею, - «руського міру». Автор дійшов висновку: «П’ята колона існує. І не тільки у Верховній Раді». З метою переконати у цьому читача О.Романчук цитує слова з виступу президента РФ Дм. Медведєва на розширеному засіданні колегії ФСБ 29 січня 2009 року: «В ряде соседних государств сохранилась нестабильная социально-политическая обстановка, не прекращались попытки расширения НАТО, в том числе и за счет так называемого ускоренного вступления в альянс Грузии и Украины. … Все это, разумеется, потребовало четкой и слаженной работы всех специальных силовых структур, правоохранительных органов и весьма высокого уровня координации их деятельности. Должен сказать, что Федеральная служба безопасности в целом успешно выполнила поставленные перед ней задачи. При проведении отдельных операций сотрудники службы проявили подлинное мужество и героизм».

Цікаво висловився про книжку письменник Юрій Щербак, зазначивши, що «У пошуках універсуму» є унікальною енциклопедією українознавства, українорозуміння, україноболю і українолюбові». Та додавши, що це «своєрідний підручник анатомії (патологічної анатомії) української політики, детальна мапа наших больових точок». За визначенням самого О.Романчука, «Гуманітарна політика перетворилась на зброю антиукраїнської пропаганди Кремля. Треба чітко усвідомити, що російська мова в Україні — це не культурний фактор, а ідеологічний».

Справді, важко не погодитися із автором, що без «українізації» державність України постійно ставитиметься під сумнів. Це, до речі, розуміли в УРСР у 1920–ті роки навіть такі одіозні радянські діячі. Саме тому здається, що така праця як «У пошуках універсуму», має загальнонаціональний масштаб. Хоча б тому, що він переконливо визначає і загрози національній безпеці, і шляхи їх подолання. А також тому, що має чисельних союзників – серед тих посадовців та експертів, чиї думки він вже зафіксував у своїй книзі. 
   
Інф.: defense-ua.comse-ua 

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #8 Cleo 23.03.2017 19:07
Feel free to surf to my weblog :: купить из китая: http://fr79068l.bget.ru/user/MarieHaris/
Цитувати
 
 
0 #7 Сергій Н. 23.11.2012 23:22
Да, самого главного не сказал - оппозиция проплачена властью, как и ассистентка иллюзионистом.
Цитувати
 
 
0 #6 Сергій Н. 23.11.2012 23:19
Так що, всіх, хто спілкується російською мовою будемо вважати п'ятою колоною?
Виженім всіх москалів і жидів і ось тоді заживемо! Так?
Заживёте! Может тогда увидите, как вас развели.
Вообще, все действия власти и оппозиции напоминают выступление иллюзиониста с ассистенткой где-нибудь в цирке или на концерте. Ассистентка своими высокими разрезами платья на бёдрах и оголённой спиной отвлекает внимание зрителей, а иллюзионист готовит фокус. И, апп! Из рукава вылетают голуби, цветы или ещё что-нибудь. Так и наша власть - готовит очередной "фокус", а оппозиция свим визгом отвлекает внимание народа от иллюзиониста, то бишь, власти и её "фокуса". Вот, как пример, подняли пенсионный возраст женщинам. А перед этим приняли "закон про мову", ну, хоть бы какая-то оппозиция заикнулась в поддержку женщин, "мова" важнее. Завтра поднимут пенсионный возраст для мужчин, но перед этим незаметным кивком головы включат в работу оппозицию, и опять никто "не заметит" подъём пенсионного возраста мужчинам за криками оппозиции об "Юле", или об "Юре", или ещё о ком-то или о чём-то. Кто-то может сказать, что не это важно сейчас, не обрюхе надо думать. Но, простите, вы уже сколько времени кричите о голодоморе. А ведь подъём пенсионного возраста также ведёт к геноциду нации. Фактически он превращает людей в рабов. Украинец, как раб в каком-нибудь 13-м или 15-м веке должен будет всю жизнь работать на хозяина и умереть не дожив до "заслуженного отдыха", извините за "совковое" выражение.
Цитувати
 
 
+1 #5 ПРАВНИК 06.06.2012 21:51
Всі теоретизують, а працювати, професіонально, грамотно виконувати роботу - нікому. Бандидатам на все плювати - вони вже приготували дачі під Москвою. Але вони - боягузи. Бояться народу. Зарплатами спецнази не нагодуєш. Там теж люди. Перевірте склад - чи не чужинці там.
Цитувати
 
 
+1 #4 ОУР-Москва 06.06.2012 21:46
Весь пакет документів про профанацію при прийнятті проекту "КК" потрібно підготувати і передати в Конгрес США і в Європарламент. Так приймати доленосні рішення не можна. І про геноцид і репресії додати. Боротьба має бути безкомпромісна. Де українська преса? Чи є доступ в ЗМІ та до людей на Донбасі? І що то за вибухи були в Дніпрі - хто організував?
Цитувати
 
 
+1 #3 ОУР-Москва 06.06.2012 21:25
ЗА "КК" проголосували тільки 172 депутати. Чому жкрналіст може підрахувати, а опозиція язиком чеше? Що це за опозиція, що за суспільство, еліта (від Драча і Олійника до юристів і екс-президентів). І це народ? Одні тільки скигління. Соромно!
Цитувати
 
 
+1 #2 ОУР-Москва 06.06.2012 20:42
ВАНЮША з "КИЄВА", що тобі свербить так? Чеши в Московщину - буде і тобі краще і нам. Бажаючих покинути Моськву багато, В бюро обміну звернись і тобі в обмін на "києвську" квартиру запропонують хоч де - в Сибірі, в Рязані, в Москві.
Цитувати
 
 
-2 #1 Киев 06.06.2012 20:31
Ресурсы. экономика, финансы... Это все для кондовых ЖЛОБОВ слишком сложные категории. Мову давай! А кто мечтал "митцям" снимать киношедевры все эти годы? Нечего скулить, убогие...
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити