Стара система не може породити нову. Конкурс до Верховного Суду - просто фальшивка
Добігла кінця епопея з відбором суддів до нового найвищого суддівського органу - Верховного Суду.
Вища рада правосуддя рекомендувала Президенту підписати указ про призначення 111 суддів із 120. Однак 25 з них отримали негативний висновок від Громадської ради доброчесності, пише газета "Експрес".
У списку на призначення є, зокрема, судді В'ячеслав Наставний та Сергій Слинько, які у 2013 році засудили нинішнього генерального прокурора України Юрія Луценка.
"Цю справу Європейський суд із прав людини й Рада Європи визнали політичним переслідуванням, - каже головний експерт із судової реформи Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков. - Порошенко і Луценко поки що відмовчуються з цього приводу. Олександр Золотніков у часи Майдану, зокрема, заборонив мирні зібрання у центральній частині Одеси й підтвердив “законність” розгону силовиками людей на акціях протесту. Забороняла мирні зібрання також Ірина Саприкіна - у вересні 2013 року біля Гостинного двору в Києві. Те, що ці люди пройшли до фіналу конкурсу, - нонсенс".

Нагадаємо, влітку минулого року парламент вніс зміни до Конституції у частині судочинства. Судова реформа, крім іншого, передбачає фактично ліквідацію трьох вищих судів - господарського, адміністративного і кримінального, і натомість створення нового Верховного Суду. Конкурс до Верховного Суду тривав майже рік. Для участі в ньому зареєструвалося 1436 осіб, з них 846 подали документи, в результаті до конкурсу були допущені 653 претенденти. У Верховному Суді передбачено 120 посад суддів. Проте він може розпочати роботу при наявності щонайменше 65 суддів. Докладніше про результати відбору говоримо з головним експертом із судової реформи Реанімаційного пакета реформ Михайлом Жернаковим та координатором проекту “Prosud” Катериною Бутко.

- Яких ще суддів забракувала громадськість?
К. Бутко: - Наприклад, Наталія Лященко та її чоловік, теж суддя, незаконно позбавляли водійських посвідчень активістів за пробіг до Межигір'я в грудні 2013 року. У суддівського подружжя - типові "суддівські статки": квартири в Києві понад 150 квадратних метрів, три земельні ділянки, будинок під Києвом на 300 квадратів. Лариса Рогач сприяла одіозній фігурі часів Януковича Юрію Іванющенку привласнювати державне майно. Алла Лесько допомагала суддям Майдану уникати відповідальності й зберігати свої посади. Цікавим є те, що пасербиця судді Тетяни Дроботової зі своїм чоловіком відмовилися від громадянства України та стали суддями в РФ відразу після анексії Криму. Сама пані Дроботова причетна до незаконного розподілу справ у суді, також подала недостовірні відомості у декларації про майно своєї родини. Суддя Богдан Львов не може згадати, чи платив мито при ввезенні годинників за вартістю квартири. Марина Червинська забула вказати в декларації будинок на півтисячі квадратних метрів під Києвом у Бучі, у якому фактично проживає. На жаль, цим та іншим нечесним суддям доручать встановлювати справедливість впродовж наступних 25 років.

- Як же цим суддям вдалося пройти конкурс?
М. Жернаков: - Бо Президент хоче мати контрольований Верховний Суд. Він зазначає, що громадськість не має жодних претензій до суддів, які пройшли до фінального етапу, мовляв, конкурс був чесним. Двічі проголосив, що суддів перевіряють на поліграфі, - але цього не було! До речі, наші міжнародні партнери наголошували, що призначення хоча б кількох суддів із заплямованою репутацією підірве довіру до Верховного Суду.

К. Бутко: - Стара система не може породити нову. А ми побачили, як старі судді, що входять до Вищої кваліфікаційної комісії та Вищої ради правосуддя, обирають новий Верховний Суд. Особливий цинізм у тому, що за кінцевий результат цього, нібито надзвичайно важливого конкурсу, відповідає Вища рада правосуддя, очільник якої ніяк не може чітко відповісти на питання щодо свого громадянства! А є вагомі підстави вважати, що Ігор Бенедесюк має російський паспорт. Конкурс до Верховного Суду - просто фальшивка.

Ірина ЛОПУХ, газета "Експрес"
Інф.: expres.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити