ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Право
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Право

Як роботодавці порушують права робітників

Міністерство доходів і зборів України фіксує порушення трудового законодавства 93% суб'єктами господарювання, які перевіряються.
"Більше 93% суб'єктів господарювання, перевірених Міндоходів, допускають порушення трудового законодавства щодо своїх працівників", - йдеться в повідомленні.
Найбільш поширеними порушеннями, за даними відомства залишаються "тіньові" зарплати і нелегальне використання праці співробітників.
За результатами перевірок порушникам донараховано 217 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.
 

Кінець епохи Берлусконі

Рішення Касаційного суду Італії, яке підтвердило вирок про ув’язнення Сильвіо Берлусконі, стало справді епохальним
Життя екс-прем’єра поділилося на "до" (20 років політичної кар’єри) та "після", - повідомляє DW.DE.  Вирок у справі "Mediaset", за якою Берлусконі обвинувачувався у створенні злочинних схем та ухиленні від сплати податків, є найважливішим з усіх процесів Берлусконі. Хоча б тому, що це перший процес, який пройшов третю та останню інстанцію – Касаційний суд, вирок якого не підлягає оскарженню. Отже, уперше за довгі роки судової тяганини – результат: Берлусконі тепер офіційно має судимість. І це перевертає його особисту долю та долю нинішнього уряду.  Детальніше+ВІДЕО
 

Позов у ​​справі про вбивство Ісуса Христа подав до Гаазького суду кенійський юрист

Хто відповість за вбивство Христа?
Хто б міг подумати, що Гаазькому трибуналу доведеться вирішувати непросту задачу: судити винних у вбивстві Сина Божого. Схоже, що кенійському юристу Допа Індідісу абсолютно не цікаво займатися звичайними судовими чварами щодо корупції та інших актуальних проблем сучасної Кенії.
Дійсно, всі злочини сучасності просто меркнуть у порівнянні з умисним лиходійством, яке вчинила група осіб, до складу якої входили: цар Ірод - він явно був підбурювачем, прокуратор Іудеї Понтій Пілат - він самоусунувся і не присік лиходійство, також римський імператор Тіберій, чиї війська окупували Іудею.
 

Суд над Мельником: замість утримання під вартою - домашній арешт

Мельнику присудили домашній арешт на два місяці
Печерський райсуд Києва присудив ректору податкового університету Петру Мельнику, якого звинувачують у хабарництві, 60 діб домашнього арешту в якості запобіжного заходу. Про це повідомляє у своєму Твітері журналіст Олександр Аргат.
"Наступні 60 днів Петро Мельник проведе не під вартою. Домашній арешт", - уточнив він. Прокуратура просила застосувати до Мельника утримання під вартою, з огляду на можливість його виїзду за кордон та тиску на свідків у справі.
 

Розслідування обставин смертельного ДТП за участю Меладзе завершено

Міліція не побачила злочину в діях Меладзе, який насмерть збив жінку, - ЗМІ
Слідче управління Київської обласної міліції не знайшло в діях Костянтина Меладзе, якого звинувачували в смертельному ДТП, складу злочину. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела агентства "Інтерфакс-Україна". "Експертизи засвідчили, що він зробив усе можливе, щоб уникнути ДТП, тобто, він не мав злочинного наміру і, власне, не було складу злочину", - сказав співрозмовник. Водночас у прес-службі прокуратури заявили, що міліція завершила розслідування кримінального провадження за фактом ДТП.
 

В незалежний суд не вірять і самі судді, - експерт

Експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда, підбиваючи підсумки моніторингу притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, сказав, що вибіркова система правосуддя діє і щодо суддів.
Тож чесних судів у нас немає взагалі.
"Якщо судді працюють в умовах, коли кожний з них не може уникнути підстав для дисциплінарної відповідальності або ж ці підстави дуже гнучкі, то це легко може бути використане для тиску на них. Це одна з основних причин, чому в Україні в незалежний суд не вірять і самі судді", - сказав Куйбіда.
 

Прокуратура Миколаївщини не хоче перекваліфікувати справу врадіївських міліціонерів

Адвокати зґвалтованої жительки Врадіївки Миколаївської області Ірини Крашкової вважають, що справу має бути перекваліфіковано як закінчений замах на умисне вбивство. Адвокати подали до Миколаївської обласної прокуратури відповідні процесуальні документи, в яких звертають увагу на необхідність зміни кваліфікації дій підозрюваних на підставі показань, які надає потерпіла та один із підозрюваних, повідомили УНІАН в адвокатському об'єднанні Intel-Pravis.
Разом з тим, прокуратура Миколаївської області кваліфікує дії підозрюваних як розбійний напад із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень та зґвалтування.
 

Убивць Оксани Макар відправили на зону

Двоє із трьох засуджених у справі про згвалтування і вбивство Оксани Макар - Максим Присяжнюк і Артем Погосян - із Миколаївського слідчого ізолятора пенітенціарною службою вже відправлені до колонії для відбування покарання. Про це УНІАН повідомило поінформоване джерело, - передає ICTV.ua.
За словами джерела, третій засуджений у цій справі - Євген Краснощок - буде також відправлений до колонії вже найближчими днями. Джерело не уточнює до яких саме колоній етаповані засуджені, але повідомляє, що Погосян відбуватиме покарання в Дніпропетровській області, а Присяжнюк - у Запорізькій.
 

Міліцейське свавілля переповнило чашу терпіння людей, - Amnesty International

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає владу України створити незалежну систему для розслідування міліцейських злочинів, інакше все більше людей наважуватимуться на самосуд.
"Остання бурхлива реакція на чергові повідомлення про міліцейське свавілля підкреслює необхідність термінової реакції влади на суспільну стурбованість тим, що міліція перетворилася на своєрідне злочинне підприємство", - йдеться у заяві організації.
 

Адвокат про арсенал тортур у правоохоронних органах

Міліцію легше розпустити, ніж реанімувати
Таку думку висловила правозахисник із 7-річним стажем Світлана Бразалук у коментарі Радіо Свобода (фото krlife.com.ua): "Якщо прийти до співробітника міліції, оперативника, не попередивши, то можна побачити дерев’яну або залізну палицю. Б’ють, як казав Папанов у фільмі "Діамантова рука", акуратно, але сильно. Книжкою по голові, пляшкою з водою по нирках. Підключають струм до статевих органів. Надягають протигаз, перекривають повітря, це у них "слоник" називається…"  Детальніше
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні602
mod_vvisit_counterВчора4387
mod_vvisit_counterЦього тижня4989
mod_vvisit_counterМинулого тижня27769
mod_vvisit_counterЦього місяця78385
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24101067