Комітет закордонних справ Канади розпочинає слухання про права людини в Україні, які триватимуть протягом чотирьох днів у трьох містах.
Представники Української спільноти Канади з радістю поїхали у відрядження в Україну на запрошення Постійного комітету Канади з питань закордонних справ та міжнародного розвитку. Делегація складається із 7 Членів Парламенту Канади, які будуть проводити слухання Комітету в Києві, Харкові та Львові, відкриті для громадськості та медіа.
 
“Ці історичні слухання про стан прав людини в Україні є продовженням роботи Постійної Комісії, яка розпочалася у жовтні 2011 року і продовжилася у березні спільно з Україною на Конференції в Оттаві у березні цього року та проходять у ключовий момент розвитку демократії в Україні», – зазначив Тарас Залуцький, виконавчий директор Конгресу українців Канади.
 
«Можливість комітету відвідати Україну дозволить делегатам наочно побачити стан дотримання прав людини, вибіркового заполітизованого судочинства і верховенства права в Україні. Це стане дуже вагомою інформацією для комітету, коли він напише звіт для майбутніх спільних українсько-канадських урядових заходів»
 
Делегація Парламентського комітету складається із:
 •Боб Дечерт, Парламентський Секретар Міністерства Закордонних Справ;
•Люіс Браун, Парламентський Секретар Міністерства Міжнародної Співпраці (CIDA);
•Дейв Ван Кестерен,  член Парламенту (Чатем – Кент – Ессекс)
•Ніна Ґрівал,  член Парламенту (Флітвуд Порт Келс)
•Лінда Дункан,  член Парламенту (Едмонтон-Страткона)
•Ральф Ґудейл, член Парламенту (Васкана)
 
До складу делегації також увійшли представники української спільноти Канади:  Тарас Залуцький, виконавчий директор Конгресу українців Канади, Богдан Онищук, Головуючий Канадської української фундації, і Борис Потапенко, Виконавчий Директор Ліги українців Канади.
 
«Робота постійної комісії буде мати вирішальне значення при оцінці ситуації в Україні. Важливим є відвідування Харкова (схід України) та Львова (захід України), щоб доповнити роботу в Києві,»– зазначив Богдан Онищук, Головуючий Канадської української фундації. «Результати дослідження стануть критичною точкою для уряду Канади у визначенні наступних кроків у майбутній співпраці з Україною, включаючи важливість великої місії спостерігачів під час виборів у Верховну Раду цієї осені».
 
Комітет проведе кілька сесій слухань на такі теми: вибіркове судочинство, стан економічного та бізнес-клімату в Україні, ситуація із громадянським суспільством та правозахисними організаціями, розвиток політики в Україні, підготовка до майбутніх виборів у Верховну Раду, і розвиток економіки по регіонах. На додачу, представники Комітету зустрінуться із представниками Комітету закордонних справ Верховної Ради України, Заступником міністра закордонних справ України, представниками Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, Центральної виборчої комісії і Уповноваженим з прав людини Верховної Ради України, а також із громадськими організаціями та правозахисними спілками.
 
«Факт прибуття цієї делегації до України, який пов’язаний із історичними слуханнями у Комітеті закордонних справ 5 і 7 березня 2012 року є для Канадського парламенту виявом бажання допомогти українському суспільству стати на шлях розвитку демократії в державі. Перш за все важливим для урядовців на власні очі побачити факти відступу демократичних принципів,» зазначив Борис Потапенко, Виконавчий директор Ліги українців Канади.
 
Слухання розпочнуться цього ранку сесією про вибіркове судочинство із Євгенією Тимошенко, дочкою екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко; Іриною Луценко, жінкою екс-міністра  внутрішніх справ Юрія Луценко і їхніми представниками, яка продовжиться сесією із представниками Генеральної прокуратури, Уповноваженим із прав людини Верховної раді України; представниками пенітенціарної служби України та Міністерства юстиції України. 
 

Інф. ТЕМАЕУЬ 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити