Гра на "темі миру" та "соціалки" уже йде повним ходом, - політолог Ярослав Макітра
Щодо знесення наметового містечка біля парламенту.
Президентська передвиборча кампанія уже стартувала і, серед іншого, зараз йде серйозна боротьба за вплив на т.з. еліти (ті, хто володіє фінансовими, медійними, адміністративними ресурсами). Цей, часто невидимий прошарок, є серйозною складовою у забезпеченні виборчого процесу. Так ось. Кандидатам у Президенти зараз, на старті кампанії, важливо переконати цю когорту еліт, що саме вони контролюють ситуацію і будуть наступними керманичами. Щоб залучити їх на свій бік.

Саме для цього Юлія Тимошенко вкидає інформацію про "західну підтримки її кандидатури" та з"являються соціологічні дослідження начебто "безальтернативності її президенства".
У той же час Петро Порошенко взявся жорстоко наводити порядок з тими, хто підриває його атворитет серед еліт. Тому і видворення Саакашвілі і розгон наметового містчека це сигнал усім - "тут господар я"! І формат дій силовиків для такої мети немає принципового значення - аби був результат. З цієї точки зору справді команда Президента зараз перехоплює ініціативу у боротьбі за еліти.

ПС1. Те, що розгон наметового містечка є особистим сценарієм Авакова малоймовірний, бо опісля не було необхідних для цього заворушень тощо (а ресурси для цього у нього є). І до того ж, схвально про дії силовіків говорять гласні та негласні спікери Банкової, що останнім часом по відношенню до Авакова буває вкрай рідко.
ПС2. Свого часу Віктор Янукович також безальтернативно виграв вплив на еліти та в результаті програв фактор "масової свідомості". Тому саме у цьому контексті зараз найбільший виклик є перед Петром Порошенком. Як гуртуючи еліти, відновити необхідну електоральну перспективу. Думаю, скоро можна очікувати серйозних аргументів "безальтернативності президенству Порошенка" і т.д. Гра на "темі миру" та "соціалки" уже йде повним ходом. Бо саме тут є потенціал для нарощування рейтингу.

Ярослав Макітра, політолог
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити