Віктор Шишкін, колишній суддя КСУ: Моєму обуренню немає меж. Повний правовий нігілізм! Таке враження, що ні у ЗЕ, ні в парламенті ніколи в очі не бачили КОНСТИТУЦІЮ!
Друзі, реагуючи на мої пости, щодо неможливості розпуску парламенту з додержанням вимог Конституції України, дехто зазначає, що це можна зробити орієнтуючись на число 27 листопада (дата відкриття першого засідання парламенту, обраного у 2014 році, тобто набуття ним п'ятирічних повноважень) і тоді є 6 місяців, як того вимагає стаття 90 Конституції.
Заперечую щодо такого підходу:
1) Це лише один із віртуальних поглядів, який не спростовує інші варіанти, що ґрунтуються на формулі НЕ ПІЗНІШЕ, тобто у будь-який день, не пізніше граничної дати. А таких варіантів купа, була б фантазія;
2) Методологічний дефект. Якщо ми стаємо заручниками ідеального погляду на 5 років повноважень якогось органу - від дати до дати, то ми потрапляємо у нову пастку! Тоді треба ідеально дивитися й на 5 років повноважень Президента Порошенка, відрахунок яких треба вести від 7 червня 2014 року. Тобто інавгурація нового президента має відбутись не раніш 7 червні 2019 року, а не у травні.
Моя рефлексія: на будь-які пропозиції треба дивитися комплексно, системно.

Мене вже почав діставати ідіотизм:
По телебаченню показали зустріч ЗЕ (Зеленського, - Ред.) з парламентарями. Коли мова ішла про інавгурацію, це логічно і нормально. Однак, коли зачепили питання можливих дострокових виборів парламенту, то моєму обуренню немає меж. Повний правовий нігілізм! Таке враження, що ні у ЗЕ, ні в парламенті ніколи в очі не бачили КОНСТИТУЦІЮ! Незалежно від дати інавгурації парламент уже розпустити достроково НЕ МОЖНА. Немає чого збурювати людей, готуйтесь до нормальних виборів 27 жовтня. Якщо у ЗЕ є такі порадники як лукашка (Олена Лукаш, - Ред.) чи портной (Андрій Портнов, - Ред.), то мені його шкода. Ця сволото вже нарадила багато чого у свій час Янучару (Януковичу, - Ред.), всі пам'ятають, що з цього вийшло.

Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду України у 2006-2015 р.р.
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити