З "Боже, царя збережи!" розпочинатимуться заняття в усіх навчальних закладах Одеси з 15 січня 2013 року!
Міська влада Одеси, вислужуючись перед Москвою, знову продемонструвала свою вірнопідданську вдачу, першою в Україні, започаткувавши цикл заходів, присвячених ознаменуванню 400-річчя дому Романових. Першим серед них стало відкриття в музеї західного і східного мистецтва виставки "Імператорський дім Романових: минуле й сучасність", влаштованої благодійним фондом княгині Єлизавети Федорівни Романової за підтримки Росспівробітництва в Одесі.
Виступаючи на відкритті виставки, мер Олексій Костусєв фактично звітував перед консулом РФ в Одесі Юрієм Діденком та високими гостями, що представляли тут дворянське зібрання півдня України, князівський дім Горчакових, фонд княгині  Романової, канцелярію глави російського імператорського дому великої княгині Марії  Володимирівни. Він відверто чванився тим, що в Одесі вперше в Україні була прийнята масштабна програма збереження й розвитку російської мови, а день народження Олександра Пушкіна став святом - Днем російської словесності. Мер похвалився новим пам’ятником Олександру Суворову, а відновлення колони на честь Олександра II назвав символом духовного відродження міста.

Та чи не найбільшою своєю заслугою Костусєв (на фото) вважає розробку під його керівництвом електронного посібника для школярів з минувшини Одеси, де вона представлена не як українське місто з 600-річною історією, а як дарунок імператриці Катерини II. За такі заслуги одеського міського голови перед колишньою Російською імперією Юрій Діденко вручив йому пам’ятну медаль на честь 400-річчя дому Романових.

Зазначу, що виставку одесити проігнорували. Коли я на другий день завітав сюди, щоб без поспіху зробити кілька знімків, у залах, не зважаючи на галасливу рекламу в російських мас-медіа про унікальність експозиції, не було ні душі. Тож я мав можливість ще раз на власні очі пересвідчитися, як нинішні спадкоємці дому Романових ідеалізують імперську добу, оповивають міфами її представників. Прихід до влади першого з них – Михайла Романова обставлений так, що він був обраний царем майже всенародно на  земському соборі. Насправді ж його на трон силою посадили московські так звані «злодійські» козаки, які в лютому 1613 року здійснили державний переворот. Пізніше документи про ту революцію були знищені царським урядом, а навзамін були вигадані сусальні казочки. Одна з них оповідає, що предки Романових прибули із Прусії на початку ХІV століття, хоч історики схильні вважати їх вихідцями з Новгорода. Першим достовірним предком Романових, на їх думку є Андрій Кобила – боярин московського князя Симеона Гордого.

Годі шукати в представленій експозиції будь-які свідчення про численні злодіяння членів царської сім’ї, про те, як нищили вони своїх одноплемінників у боротьбі за трон, як після перетворення на імператорів вели загарбницькі війни, як Московія, вкравши назву в Київської Русі, стала Росією, як нині сваряться й ворогують між собою розкидані по світу нинішні далекі й сумнівні нащадки Романових.

Нам же слід пам’ятати, що Україна за століття окупації, поневолення, запровадження рабства, цілеспрямованого нищення української мови, свідомого етноциду українців азійською Московщиною зазнала безліч народних й державних трагедій, поневірянь, понесла багатомільйонні людські жертви, пролила ріки крові своїх громадян. За висловом американського сенатора Чарльза Дж. Керстена, «Московські методи нищення українців такі немилосердні, що їх в історії тиранії ніде знайти не можна».

Путінська Росія поки ще не зважується на помпезне офіційне відзначення 400-річчя дому Романових. Окремі святкові заходи у вигляді виставок, молебнів, зустрічей зі спадкоємцями дому Романових планується провести у петербурзькому Царському селі, у храмах Москви та інших міст. Тож схоже, що дім Романових експортував свій ювілей в Україну, і тут святкування фактично вже розпочалося. Перед, як і в інших антиукраїнських акціях, ведуть Одеса, Крим та східні області, де і раніше імперське минуле було завжди в пошані. Досить згадати, як у вересні цього року в кримському селищі Новий Світ відкрили пам’ятник останньому імператорові Росії Миколі ІІ і князю Льву Голіцину. Саме у південних та східних регіонах міста та дороги прикрашають величезні білборди з портретом канонізованого російською православною церквою Миколи II і написами суржиком: «Цар-батюшка прости». А коли подібний білборд з’явився у Вінниці, хтось із місцевих облив портрет душителя України червоною фарбою. Адже не українці мають просити вибачення у цього недолугого імператора – покровителя чорносотенців, а він повинен просити у них прощення за те, що позакривав «Просвіти», зокрема, і в Одесі, заборонив святкування 100-річчя з дня народження Тараса Шевченка, репресував греко-католицьку церкву.

Тепер проросійські шовіністичні організації за підтримки місцевого керівництва мають намір уславити весь рід Романових. Одеська міськрада, де бал правлять регіонали на чолі з затятим українофобом Олексієм Костусєвим, планує відкрити пам’ятник Миколі II на Соборній площі, повернути Одеському державному університету його колишню назву - Імператорський Новоросійський університет, встановити пам’ятний знак на вулиці імені Петра Першого, провести молебні й масові акції біля пам’ятників Катерині II та  Олександру II і безліч інших заходів. Нині вже повним ходом мерія прикрашає металеві огорожі мостів зображеннями колишнього імперського герба Одеси, прикрашеному двоголовим орлом. Як запевнює мер, з 15 січня 2013 року заняття в усіх навчальних закладах міста будуть розпочинатися з виконання державного гімну Російської імперії «Боже, царя збережи!».

У Криму план заходів на ознаменування 400-річчя дому Романових затверджено на засіданні парламентської комісії з питань культури. Ним передбачено цілу низку урочистих заходів, зокрема, проведення вітрильної регати, тенісного турніру, балу в Лівадійському палаці за участю представників імператорської родини з країн Європи. Міністерство курортів і туризму Криму розробило новий туристичний маршрут, включивши до нього колишні палаци й маєтки родини Романових.

Що не день, то з’являються нові повідомлення про святкування імперського ювілею. У Луганську 400-річчя сходження на престол династії Романових за ініціативою «Русского православного собрания» буде ознаменоване хресною ходою і святковим концертом. А у Ровеньках Луганської області мають намір установити бюст імператора Олександра ІІ, який місту подарували їхні побратими з Білгородської області. На думку місцевих депутатів, які проголосували за таке рішення, цим вони вшанують царя-визволителя, який скасував кріпосне право, забуваючи при цьому, що саме Олександр II підписав Ємський та Валуєвський укази, якими забороняли книгодрукування й вистави українською мовою, народні пісні.

Не важко помітити, що «круглу дату» династії Романових та 1025-річчя із дня хрещення Давньої Русі, вже активно використовують українофоби як привід для популяризації так званого «русского міра». А це не що інше як ідейне підґрунтя для вступу України до Євразійського Союзу – модернізованої Владіміром Путіним колишньої царської й комуністичної імперії. Ми вже там були і досить натерпілися від неї, тепер більшість українців прагнуть інтегруватися в демократичну європейську спільноту. Тож нам слід бути пильними і не піддаватися на дешеві казочки про «визволителів», «великомучеників» та «благодійників» із родини тиранів Романових.

А тепер ще кілька слів щодо виставки, яку я згадав на початку цієї розповіді. На мій погляд, на протидію українофобам, які носяться з ювілеєм дому Романових, як дурень з писаною торбою, нам би слід влаштувати альтернативну виставку про катів нашого народу царів-імператорів із зловісної Російської імперії. Матеріалів для неї у наших архівах та музеях більш ніж достатньо. Чому б їх не представити нині з просвітницькою метою? Нехай би наш глава уряду Микола Азаров, який вклоняється Петрові Столипіну і навіть читає лекції про «великого реформатора», пересвідчився, як цей імперський урядовець із деспотичною жорстокістю придушував політичні свободи, розпускав Думу, запроваджував військово-політичні суди й боровся з національно-визвольними прагненнями українців. Не менш повчальними стали б й історичні документи про знищення Петром І жителів гетьманської столиці Батурина, а Катериною П – Запорізької січі, численні царські укази про заборону української мови, книги, пісні, проповіді. Сподіваюся, що подібна виставка під умовною назвою «Вигадки й правда про дім Романових» буде не лише цікавою, але і корисною для багатьох українців.

Сергій Горицвіт, журналіст, для "Волі народу"

На світлинах: копія пам'ятника Олександру II, встановленого в Москві; мер Одеси Олексій Костусєв; вінничани помстилися цареві - душителю України; такі герби Одеси імперського періоду вже прикрашають мости міста.
Фото автора та censor.net.ua (білборд).

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити