Відомий політтехнолог Сергій Гайдай в інтерв'ю журналу НВ спрогнозував майбутнє кожної з політичних сил, що пройшли до парламенту, і оцінив політичний злет Володимира Зеленського.
Сергій Гайдай, якого називають одним із найкращих українських політтехнологів, причому фахівців з виборчих кампаній, зустрічає НВ в офісі свого Агентства інжинірингових технологій на Костьольній, у самому центрі Києва.
Його кабінет з високими стелями на останньому поверсі царського будинку прикрашають портрети знаменитих українських спортсменів, акторів і музикантів у повний зріст. Вони тут не випадково: брат політтехнолога Ігор Гайдай — талановитий український фотохудожник.

Господар кабінету має дещо стомлений вигляд: напередодні він брав участь у веломарафоні "Київська сотка" і крутив педалі на дистанції 100 км, а тепер відверто іронізує над власним відображенням у дзеркалі. Втім, уже під час розмови до нього повертається енергія і він емоційно описує нову українську політичну реальність.

— У нещодавньому фільмі про сто днів президентства Володимир Зеленський заявив, що він більше не актор. А політика ви в ньому бачите?

 — Питання в тому, кого вважати політиком. Я і в наших колишніх політиків не надто помічаю політиків. Політик — це перш за все візіонер. Він вирішує взятися за управління суспільством не тому, що йому потрібно збільшити активи, і не тому, що йому слави мало, а тому, що він має свою ідею, свою пристрасть і для того, щоб її реалізувати, йому потрібна влада. Таких політиків я тут не бачив, не бачу поки і у Володимирі Зеленському. Я не знаю, чого він хоче.

Однак я йому дуже вдячний, бо той період, та епоха, яка почалася з правлінням Петра Порошенка, мені колосально не подобалася. Це була повна девальвація теми справедливості. Прагнення українців створити незалежну державу, прагнення українців відновити європейське суспільство — все це було просякнуте бажанням відновити історичну справедливість. І тут вперше у нас з’явився шанс. А попередній президент на цю тему насадив нескінченну брехливість. Він знецінив і вишиванку, і патріотичні гасла. Все це перетворилося не на пристрасть та ідеї, а на прикриття корупційної діяльності та декларативний ритуальний патріотизм.

— Повертаючись до Зеленського. Вас здивував його успіх та успіх його політичної сили?

 — Скоріше ні. До того моменту мені вже було зрозуміло, що знести Порошенка могла Юлія Тимошенко, а за її відсутності - Анатолій Гриценко, тобто будь-хто. Не хотілося, звичайно, бачити когось із когорти регіоналів, наприклад, Бойка з Медведчуком. Але, думаю, саме на їхнього кандидата сподівався Порошенко в другому турі. Тільки в цьому випадку він би переміг.

Що стосується Зеленського, то ще в 2015 році до цієї кімнати приходили юристи, яких я бачу тепер в його оточенні. Вони здійснювали розвідку та питали, з чого потрібно починати, якщо їхній клієнт піде у велику політику. Юристів ми знали, але ось на кого вони тоді працювали, не вирахували, а це виявився Зеленський. Тобто вже тоді у нього був інтерес йти в політику.

— І все ж що спрацювало в успіху Слуги народу та Зеленського більше — антирейтинг Петра Порошенка чи технології штабу Зеленського?

 — Знаєте, епоха Порошенка окрім брехливості породжувала ще й відчуття безнадійності: здавалося, ми так і будемо людьми, які вірять в атрибутивний патріотизм, в архаїчність.

Я не думаю, що технології штабу Зеленського були вже так продумані на роки. Просто під час зйомок серіалу, я впевнений, Зеленський задумався і сказав собі: чорт забирай, а чому б не спробувати? Я думаю, початково це не технологія. Це збіг обставин. Доля так вибудувала події. Вельми вдало для Зеленського, а може бути, і невдало. Бо чим розплатиться Зеленський за президентство, ми не знаємо.

Наприклад, Віталій Кличко був великим боксером, а великим мером не став. А треба було б. Не можна бути після великого боксера невеликим мером. Ось і Зеленському після хорошого продюсера бути поганим президентом — не найкраща історія.   ПОВНИЙ ТЕКСТ

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #1 Varnak 23.09.2019 16:50
"... той період, та епоха, яка почалася з правлінням Петра Порошенка, мені колосально не подобалася. Це була повна девальвація теми справедливості. Прагнення українців створити незалежну державу, прагнення українців відновити європейське суспільство — все це було просякнуте бажанням відновити історичну справедливість. І тут вперше у нас з’явився шанс. А попередній президент на цю тему насадив нескінченну брехливість. Він знецінив і вишиванку, і патріотичні гасла. Все це перетворилося не на пристрасть та ідеї, а на прикриття корупційної діяльності та декларативний ритуальний патріотизм."

І таку брехню мовить один "із найкращих українських політтехнологів ", а "Воля народу" тиражує.
-------------------------------

Звісило з трибуни блазенський ковпак
забрехуще слово.
Було так, було так, було так, було так…
А може, було інакше?

«Чуєш, батьку?
Чую, синку!..»
(Ліна Костенко)

Насправді

" Ми перемогли Кремль

Путін хоче отримати реванш

Попри нашу улюблену гру "Путін завжди перемагає", мені все більше здається, що в період 2013-2019 ми перемогли Кремль.

Ця перемога трагічна, як багато інших. Бо є Небесна сотня, тисячі загиблих, десятки тисяч поранених, мільйони переселенців, окуповані Крим і Донбас. І складно говорити про якусь перемогу, якщо так багато горя.

Але якщо тільки уявити, що могло би статися, то стає моторошно. Могли втратити країну, могли мати ще більше жертв, могли мати ще одну УРСР, могли мати ОНР, ХНР, ДнНР чи навіть КНР, і ще одну країну-концтабір.

Ці 6 років були дуже болючою, але перемогою для нас, і поразкою для Путіна, тому він дуже хоче отримати реванш. Чи зможе, і чи дозволимо - ось у чому питання."

Володимир Єрмоленко
Філософ, письменник
15.09.2019
https://gazeta.ua/blog/52243/mi-peremogli-kreml
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити