Відомий політтехнолог Сергій Гайдай в інтерв'ю журналу НВ спрогнозував майбутнє кожної з політичних сил, що пройшли до парламенту, і оцінив політичний злет Володимира Зеленського.
Сергій Гайдай, якого називають одним із найкращих українських політтехнологів, причому фахівців з виборчих кампаній, зустрічає НВ в офісі свого Агентства інжинірингових технологій на Костьольній, у самому центрі Києва.
Його кабінет з високими стелями на останньому поверсі царського будинку прикрашають портрети знаменитих українських спортсменів, акторів і музикантів у повний зріст. Вони тут не випадково: брат політтехнолога Ігор Гайдай — талановитий український фотохудожник.

Господар кабінету має дещо стомлений вигляд: напередодні він брав участь у веломарафоні "Київська сотка" і крутив педалі на дистанції 100 км, а тепер відверто іронізує над власним відображенням у дзеркалі. Втім, уже під час розмови до нього повертається енергія і він емоційно описує нову українську політичну реальність.

— У нещодавньому фільмі про сто днів президентства Володимир Зеленський заявив, що він більше не актор. А політика ви в ньому бачите?

 — Питання в тому, кого вважати політиком. Я і в наших колишніх політиків не надто помічаю політиків. Політик — це перш за все візіонер. Він вирішує взятися за управління суспільством не тому, що йому потрібно збільшити активи, і не тому, що йому слави мало, а тому, що він має свою ідею, свою пристрасть і для того, щоб її реалізувати, йому потрібна влада. Таких політиків я тут не бачив, не бачу поки і у Володимирі Зеленському. Я не знаю, чого він хоче.

Однак я йому дуже вдячний, бо той період, та епоха, яка почалася з правлінням Петра Порошенка, мені колосально не подобалася. Це була повна девальвація теми справедливості. Прагнення українців створити незалежну державу, прагнення українців відновити європейське суспільство — все це було просякнуте бажанням відновити історичну справедливість. І тут вперше у нас з’явився шанс. А попередній президент на цю тему насадив нескінченну брехливість. Він знецінив і вишиванку, і патріотичні гасла. Все це перетворилося не на пристрасть та ідеї, а на прикриття корупційної діяльності та декларативний ритуальний патріотизм.

— Повертаючись до Зеленського. Вас здивував його успіх та успіх його політичної сили?

 — Скоріше ні. До того моменту мені вже було зрозуміло, що знести Порошенка могла Юлія Тимошенко, а за її відсутності - Анатолій Гриценко, тобто будь-хто. Не хотілося, звичайно, бачити когось із когорти регіоналів, наприклад, Бойка з Медведчуком. Але, думаю, саме на їхнього кандидата сподівався Порошенко в другому турі. Тільки в цьому випадку він би переміг.

Що стосується Зеленського, то ще в 2015 році до цієї кімнати приходили юристи, яких я бачу тепер в його оточенні. Вони здійснювали розвідку та питали, з чого потрібно починати, якщо їхній клієнт піде у велику політику. Юристів ми знали, але ось на кого вони тоді працювали, не вирахували, а це виявився Зеленський. Тобто вже тоді у нього був інтерес йти в політику.

— І все ж що спрацювало в успіху Слуги народу та Зеленського більше — антирейтинг Петра Порошенка чи технології штабу Зеленського?

 — Знаєте, епоха Порошенка окрім брехливості породжувала ще й відчуття безнадійності: здавалося, ми так і будемо людьми, які вірять в атрибутивний патріотизм, в архаїчність.

Я не думаю, що технології штабу Зеленського були вже так продумані на роки. Просто під час зйомок серіалу, я впевнений, Зеленський задумався і сказав собі: чорт забирай, а чому б не спробувати? Я думаю, початково це не технологія. Це збіг обставин. Доля так вибудувала події. Вельми вдало для Зеленського, а може бути, і невдало. Бо чим розплатиться Зеленський за президентство, ми не знаємо.

Наприклад, Віталій Кличко був великим боксером, а великим мером не став. А треба було б. Не можна бути після великого боксера невеликим мером. Ось і Зеленському після хорошого продюсера бути поганим президентом — не найкраща історія.   ПОВНИЙ ТЕКСТ

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити