Зеленський підписав указ, що передбачає введення в дію санкцій проти контрабандистів
Президент України Володимир Зеленський указом ввів у дію рішення РНБО, що передбачає введення санкцій проти осіб, визнаних контрабандистами за результатами проведеного спецслужбами дослідження.
Відповідний указ № 140/2021 про рішення РНБО від 2 квітня Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) був оприлюднений на сайті президента в неділю, 4 квітня.

Як повідомляє пресслужба президента, цим рішенням РНБО підтримала внесення Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій терміном на три роки щодо десяти фізичних осіб.

«Глава держави, розповідаючи про рішення РНБО у своєму відеозверненні, відзначав, що вперше в історії України вводяться персональні санкції, зокрема заблоковані активи й майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ, апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди», — йдеться в повідомленні.

За словами президента, це перша десятка, але «точно не остання».

Глава держави додав, що, за розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 млрд грн, які недоотримав державний бюджет.

Також, згідно з рішенням РНБО, санкції були застосовані до 79 компаній.

Кабміну, СБУ та НБУ доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкції. МЗС має поінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав про застосування санкцій і поставити перед ними питання про введення аналогічних обмежувальних заходів, наголошують в Офісі президента.

У п’ятницю, 2 квітня, відбулося чергове засідання РНБО, на якому погодили запровадження санкцій проти «топ-10» контрабандистів, а також відсторонили низку співробітників митної служби України, причетних до завдання збитків державному бюджету.

Під санкції потрапили:

Бокало Іван Васильович (місто Львів)
Пересоляк Валерій Іванович (Закарпатська область)
Кушнір Юрій Радулович (Чернівецька область)
Єрімічук Олександр Володимирович (місто Чернівці)
Фірманюк Орест Ігорьович (Закарпатська область)
Альперін Вадим Олександрович (місто Одеса)
Чудаков Олександр Леонідович (місто Одеса)
Шерман Віктор Бенедиктович (місто Одеса)
Кравченко Олександр Миколайович (місто Одеса)
Дідух Володимир Степанович (місто Львів)

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити