Розмова з Гео Леросом: ручне управління ДБР і СБУ, нові "плівки" і консенсус олігархів
2020 рік для української політики запам’ятався "плівковими" скандалами, а новим героєм року на цьому терені став нардеп Гео Лерос, завдяки якому Україна дізналася про корупційні схеми отримання важливих посад в державі.
Нещодавно Гео Лерос опублікував нове відео, в якому розповів, що новий міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко нібито отримав керівну посаду в Держгеокадастрі завдяки брату керівника Офісу президента Денису Єрмаку.

Журналісти Радіо НВ Павло Новіков і Юлія Петрова поговорили з Леросом.

— Чи була у вас впевненість в тому, що поширювані вами «плівки» подіють і призведуть до істотних змін в суспільстві і нашій країні?

— Якщо чесно, коли я вперше опублікував матеріали — 29 березня, — то був упевнений, що Зеленський порядна людина, як і був до виборів, і стане на сторону закону, справедливості, позбудеться корумпованих людей, таких як Єрмак та інші, і займатиметься розвитком нашої держави. Але, на жаль, ми побачили, що корумпована система його з'їла і він просто-таки злився з нею.

— Це означає, що ми всі маємо опустити руки і нічого не робити? Тоді що мотивує вас розголошувати свіжі дані?

— Це наша країна, ми громадяни цієї країни. Якби на цьому закінчилася мотивація, я б у березні склав із себе повноваження народного депутата і перестав би публікувати факти топ-корупції в нашій державі. І останні матеріали, які я публікував, показують той факт, що президент збрехав на брифінгу, точно так само, як і Єрмак. Адже ключове, про що вони завжди говорили, — що не було передачі грошей і не було кадрових призначень. В останньому випуску, який я опублікував минулого тижня, я навів факти передачі грошей (першу частину, $50 тисяч) команді Єрмака, показав кадрові призначення і те, як вони обговорюються. І ось новообраний міністр [аграрної політики і продовольства Роман Лещенко] був фігурантом цих «плівок». Тому мені цікаво, як на інших брифінгах Єрмак і Зеленський виправдовуватимуться, що не було ніяких кадрових призначень і грошей.

— Чи відчуваєте ви підтримку суспільства або конкретних людей в політиці, політичних еліт, які стоять за вами і виступають за те, щоб оприлюднити такі матеріали; давати їм розголос, щоб про це знали всі?

— Користуючись нагодою, я хотів би дуже сильно подякувати громадянам України, які мені у величезній кількості пишуть слова підтримки, і я розумію, що те, що я роблю, не залишається без уваги. Я справді надзвичайно вдячний.

— Але не всім це подобається, особливо фігурантам ваших «плівок» — хто посилає загрози на вашу адресу і чи спрацюють вони?

— Минуло майже три місяці відтоді, як мені спалили автомобіль під будинком о 10 годині вечора. Не те що замовників, а навіть виконавців не зловили! Чомусь, коли владі потрібно в інших ситуаціях знайти тих чи інших виконавців, це робиться за одну-дві-три години або за кілька днів. Але з моїм автомобілем чомусь досі нікого не знайшли. Придумані кримінальні справи для того, щоб спробувати мене залякати — вони теж ніяк на мене не вплинули, я продовжую публікувати [відомості про корупцію], і безумовно, Зеленському, Єрмаку і людям, що їх оточують, у [президентській] команді це дуже не подобається. Це одна з причин, чому Зеленський тримає у себе в команді Татарова, — тому що ця людина безпосередньо займається виконанням цих протиправних дій, вказівок, які йому дають Єрмак і Зеленський. Тому вони тримаються за цю людину і намагаються його всіляко відмазати.

— Але хіба Татаров керує Арсеном Аваковим, міністром внутрішніх справ? Наскільки я розумію, це компетенція МВС — знайти хоча б виконавців (а може, й замовників)?

— На сьогодні я з упевненістю можу сказати, що Татаров повністю комунікує з усіма правоохоронними органами. Він за наказом Єрмака і Зеленського в ручному режимі керує ДБР, Офісом генерального прокурора і Службою безпеки України. А що стосується підпалу мого автомобіля як народного депутата України, мені здається, насамперед цим повинна займатися Служба безпеки України, — адже раптом передбачалося, що я буду в цей час перебувати в автомобілі? Це було не вночі, коли я відпочивав, а о 10 годині вечора, коли я виїхав [із роботи], розумієте? Тому мені цікаво, чому Служба безпеки досі не зробила жодної заяви, не спробувала розібратися в ситуації, знайти винних, виконавців. Це вкотре показує, що це одна ОЗГ, яка працює спільно в інтересах окремих корумпованих людей.

— Денис Єрмак і народний депутат від фракції Слуга народу Микола Тищенко подали на вас в суд позови про захист честі і гідності. Що зараз відбувається з цією історією?

— Адвокати займаються. Слухайте, у нас повністю прогнила судова система. Повністю прогнила. Тому тут ситуація така, що можновладцям все, а іншим — закон. І то ми бачимо, як знову ж в ручному режимі судами керують; як за рішенням Печерського суду справа забирається у НАБУ, відправляється в СБУ («95 Квартал») [керівник Служби безпеки Іван Баканов — колишній керівник Студії Квартал-95, — НВ], щоб Татарова відмазати. Тому очікувати якогось об'єктивного розгляду справи в судах — я абсолютно сумніваюся, що це може бути.

— Рейтинг минулого президента підкосила ситуація з Олегом Гладковським (він же Свинарчук), — чи вплине ситуація з «плівками», які ви публікуєте, зокрема про брата керівника ОП, таким же чином [на президента Зеленського]?

— Я на пальцях однієї руки можу порахувати кількість інформаційних ресурсів, які взялися висвітлювати ці «плівки», зокрема НВ. Але якщо взяти всі великі телеканали, — там іде повний олігархічний консенсус із Зеленським, Єрмаком, Офісом президента, і ці теми не піднімаються на цих каналах.
    На них не піднімаються теми топ-корупції, чому «дорожній картель» працює, чому Велике будівництво стало Великим крадівництвом <...>. Тому очікувати, що станеться щось різке, — на сьогодні, на жаль, змушений визнати, що ні. Але, як то кажуть, крапля камінь точить.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити