Рішення здати Крим було прийняте 23 березня, – свідок у справі Януковича
Екс-міністр оборони заявив, що РНБО заблокувала його пропозицію про розгортання військ.  
В. о. міністра оборони України, який займав цю посаду з 27 лютого по 25 березня 2014 року, адмірал Ігор Тенюх у своїх свідченнях у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича зазначив, що остаточне рішення про виведення українських військ із Криму без опору було прийнято на засіданні РНБО 23 березня 2014 року.

"Після захоплення штабу ВМС на засіданні РНБО 23.03.2014 року я доповів обстановку в Криму і про результати розгортання ЗСУ в районі Широкого Лану і жорстко виступив із пропозицією йти на прорив у Крим. У відповідь Сергій Пашинський (на той час глава адміністрації президента) сказав: "З міністром все ясно, він хоче війни, заслухаємо інших членів". Відразу ж після мене виступив Степан Полторак, який був командувачем НГУ. Дослівно сказав: "Я пропоную з гордо піднятими прапорами виводити наші частини з Криму", - наводить витримки їх протоколу допиту Тенюха адвокат В. Януковича Віталій Сердюк на сторінці в Facebook.

Крім того, в допиті містяться свідчення про засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, з яких випливає, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко і призначений на той момент прем'єром Арсеній Яценюк були причетні до блокування рішень із захисту Криму українськими військовими.

"Після того, як я озвучив питання про розгортання військ - це викликало великий спротив із боку насамперед Тимошенко Ю. В., яка виступила з запереченням про те, що я не розумію всієї ситуації, це спровокує Росію і що потрібно дивитися не тільки на Крим, але і на всю Україну... Яценюк А. П. підтримував Тимошенко", - розповів Тенюх.

За його словами, він запропонував розглянути розроблений план, але відповіді не було.

"Я вказував на те, що необхідно створити урядову комісію, представники якої повинні вилетіти в Крим і звідти керувати процесами, які відбуваються на півострові. У відповідь Яценюк А. П. сказав, що цього недоцільно робити, оскільки таких представників заарештують в Криму", - додав свідок.

Крім того, Тенюх стверджує, що він наполягав на розгортання військ на південь, північ і схід, але "мене ніхто не підтримав".

Адвокат Януковича Сердюк виклав фотокопію частини протоколу допиту Тенюха, але дати допиту не видно.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити