Українці визначили учасників другого туру президентських виборів. Ними стали Володимир Зеленський і Петро Порошенко. За них віддали голоси приблизно 46% виборців.
Незалежно від результатів фінального голосування, перед кожним з кандидатів постане найважливіше питання — яким чином повернути Україні Крим і Донбас. Яку відповідь на нього дадуть кандидати і чого чекати за підсумками виборів — з'ясовував OBOZREVATEL.

Головне:

- Зеленський повертатиме Крим і Донбас шляхом переговорів і дипломатії. Також за його президентства Україна вимагатиме від Росії відшкодування збитків за війну і анексію територій;

- При цьому важко сказати, як саме це робитиме кандидат Зе, адже до сьогодні жодної конкретної покрокової програми він не оприлюднив;

- Порошенко планує переконати країни НАТО ввести на територію Донбасу миротворців, а потім повернути контроль над кордоном. Санкції за Крим проти Росії обіцяє лише посилювати;

- Чи можливий такий варіант розвитку подій за повторного переобрання Порошенка — питання відкрите;

Зеленський пропонує компроміс

На даному етапі аналізувати програму повернення Україні Криму та Донбасу досить складно. Виходячи з офіційної програми кандидата, військового сценарію від Зеленського чекати точно не варто. Він обіцяє українцям вирішити конфлікт на Донбасі саме мирним шляхом, скориставшись силою дипломатії і здорового глузду.

"Ми повинні завоювати мир для України. Перед гарантами Будапештського меморандуму і партнерами по ЄС ми будемо ставити питання підтримки України у прагненні завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати заподіяні збитки. Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних переговорів", — пише у своїй програмі кандидат.

Оцінюючи ті відверто нечисленні повідомлення з даної тематики, можна виділити кілька основних червоних ліній команди Зе!:

- Війна буде мінімізована. Виключати нічого не варто, але судячи з заяви кандидата військова кампанія з повернення тимчасово окупованих територій не планується;

- Україна і надалі спиратиметься на допомогу ЄС, а також Великобританії та США. Перш за все ставка буде зроблена на дипломатію і компромісний варіант;

- При цьому вже влітку можливий варіант прямих переговорів із Кремлем. В якому форматі — невідомо.

- Україна так чи інакше вимагатиме відшкодування збитків з боку Росії. Це записано у програмі кандидата, до того ж про це він заявив і відразу ж після закінчення першого туру голосування.

"Якщо зустрінуся (з Володимиром Путіним. — Ред.), скажу: "Ну, нарешті ви повернули наші території. Скільки ще готові компенсувати грошей за те, що відібрали наші території і допомагали людям, які брали участь в ескалації у Криму і на Донбасі і допомагали на всьому їхньому страшному і огидному шляху?", — відповів Зеленський на запитання журналістів про першу зустріч із президентом Росії після можливої перемоги в президентських перегонів.

Загалом кандидат Зеленський намагається акуратно коментувати питання війни і миру. З одного боку ця тема складна, можна легко отримати кліше "п'ятої колони", "агента Кремля", а з іншого — просто помилитися, неправильно оцінивши можливості України. Адже варто визнати, ключ до миру на Донбасі лежить у Кремлі. У будь-якому варіанті уявити детальне бачення з питання "Криму і Донбасу" Володимиру Зеленському доведеться зовсім скоро.

Порошенко за введення миротворців

На боці чинного гаранта Конституції досвід і відмінні міжнародні контакти. Петро Порошенко розуміє, що можна і що не можна зробити за наявної ситуації. Тому особливо популістською виглядає його заява про вирішення всіх проблем одразу ж після виборів.

"Політико-дипломатичним шляхом відразу ж після 21 квітня ми починаємо дуже важливий етап повернення українського суверенітету на окупованій території Донбасу, через програму відновлення суверенітету Донбасу, через міжнародну платформу, щодо забезпечення повернення ми повернемо наших хлопців і дівчат, які абсолютно незаконно перебувають в російських в'язницях, ми повернемо українських військових моряків, ми повернемо наших бійців, які перебувають у підвалах окупованого Донбасу", — заявив Порошенко після результатів першого туру.

Оцінивши передвиборчу риторику чинного гаранта, можна виділити відразу декілька варіантів розвитку ситуації в разі перемоги:

- У своїй політиці Порошенко спиратиметься перш за все на США, а також на ЄС. Частково і на Радбез ООН;

- На думку президента, на Донбас треба вводити миротворчий контингент ООН. Там мають бути солдати з різних держав, але не росіяни;

- Незаконні формування (маються на увазі терористів "Л\ДНР" і російські військові) повинні бути роззброєні. Кремль зобов'язаний вивести залишок техніки і регулярні частини на свою територію;

- Київ повинен отримати доступ до українсько-російського кордону і повністю відгородити тимчасово окуповані території від РФ;

- Стосовно Криму ситуація, очевидно, складніша. Порошенко пропонує вводити міжнародні санкції проти Росії, тим самим здавлюючи країну дипломатично і економічно.

Програма президента більш деталізована, ніж у лідера першого туру Зеленського. У ній прописаний хоча б наочний механізм вирішення конфлікту. Щоправда, оцінюючи дану стратегію Порошенка, виникає справедливе запитання — що заважало гаранту почати реалізацію плану у 2016 або у 2017 роках? І чи можливий цей формат у разі повторного обрання Порошенка?

Віталій Тисячний
Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Коментарі  

 
-2 #4 Ігор 03.04.2019 20:16
ПОП ніяк не буде повертати , в другому турі він програє Зе 80х20.
Цитувати
 
 
+3 #3 Varnak 03.04.2019 17:56
Если вы очень хотите мира и прекращения военных действий, вы реально опоздали на 5 лет.

Конечно, Президенту, отличному от Порошенко, ничего не стоит съездить к Путину, и договориться, что все будет ОК. Встретиться с лидерами так называемых “ДНР/ЛНР”.
Рада возмутится, но потом. Когда вернется с каникул. Если ее на радостях не распустят. При таких успехах “новых лиц” – зачем старая Рада?
Санкции снимутся едва не автоматом – зачем санкции, когда мир и взаимопонимание ?
Так что братская дружба вернется.

Но что делать с тем, кто мешал братской дружбе? Истреблял, понимаешь ли, детей Донбасса? Награжден медалями за войну на стороне хунты?
Они должны понести справедливое наказание. Будут уголовные дела. (Кстати, по крымским татарам они уже есть, просто надо довести до финала, и никакая Украина уже не помешает.) На УБД. На волонтеров. На тех, кто платил волонтерам (базу любезно даст Игорь Валерьевич из архивов Приват24).
Не все сядут, но заткнут всех. А в освободившиеся квартиры с удовольствием переедут из Сызрани. Тут теплее. Сало вкусное. Песни красивые.

С экономикой тоже будет классно. Мы только развернулись в сторону ЕС, нас благополучно повернут обратно. Какая часть экономики теряется при каждом таком повороте – гуглите сами.

Совсем забыл, добавляю. Газ резко подешевеет на период, достаточный, чтобы электорат успел обрадоваться. Может, на год, может, и на два. Но кто-то же должен будет компенсировать убытки, нанесенные Газпрому безответственно й украинской властью и таким же менеджментом Нафтогаза? Нет, с населения брать грешно. Но несколько предприятий Укроборонпрома сгладят обиду. Что-то из них распилят на дом, чтобы не мешали российским оборонным заводам. Что-то переведут в подчинение. Менеджмент, назначенный из Москвы быстро разберётся с кадрами. Ничего, персонал заводов, вам же не впервой переходить из цеха на барахолку?

Теперь социальное обеспечение, здравоохранение . Я немножко наслышан про российское здравоохранение в провинции. Так мы будем не просто провинцией. Мы будем провинцией, которая позволила себе выпендриться. Поэтому чморить в ответ будут так, чтоб выпендриваться больше не хотелось. У нас будет задроченнее, чем в Сызрани.

Хороших сценариев нет для такого мира. Он придет с местью и репрессиями.

Вы устали от войны? Поверьте, вы от того мира устанете еще больше, но ваш скулеж забьют вам в глотку. Так что вы поздно спохватились. Надо было еще в 2013-м мочить Майдан, сограждане. Кстати, сюрприз! За то, что вы этого не сделали, вас тоже будут чморить. Еще и пожестче.

https://tverezo.info/post/92773
Цитувати
 
 
+2 #2 Varnak 03.04.2019 17:51
Антиросійська коаліція
Татьяна Худякова
26.03.2019

Ну что, котятки, усаживайтесь удобно, сейчас вы услышите доклад на тему «Всем насрать или Нас сливают».

Трудолюбивая я копала лопатой интернет, выискивая инфу о том, как отреагировал мир на агрессию РФ против Грузии. Когда отжали Абхазию и Южную Осетию, и погибло более 400 человек, более двух тысяч были ранены.

Ну для сравнить результаты работы трудолюбивого дипломата Михо и «шоколадного барыги», который “ничего ж не делает”. И не гладит электорат по волохатому берету.

По итогу батла Грузии и РФ иск в международном трибунале отклонён, ЕС отказался вводить санкции против оккупанта, а США ввели санкции против ФГУП “Рособоронэкспо рт” сроком на 2 года.

Одна компания. На два года.
Это всё, чего сумело добиться руководство Грузии на международной арене.

Ну а в целом да, «симпатии западного мира на стороне Грузии». Толку с гулькин хрен, но озабоченность высказали, акакже.

Теперь смотрите сюда.

Я вам набросаю реальный выхлоп на международном поприще Порошенко.

29 стран отозвали своих дипломатов из РФ.
на конец 2018 года против российской продукции действует около 159 ограничений на территории 62 стран.
убытки, которые нанесли экономике РФ санкции, оценивают в 6 миллиардов долларов в год.
до 23 июня 2019 года продлен “крымский пакет” санкций, которым запрещен экспорт, импорт, а также инвестиции в Крым и Севастополь.
как следствие- в конце 2018-го в России ликвидирован резервный фонд, он весь ушел на покрытие бюджетного дефицита.
на конец 17-го года внутренний долг РФ составлял 7,47 трлн рублей.
делегация РФ лишена права голоса в ассамблее ПАСЕ и исключена из всех руководящих органов.
Россию выперли из «Большой восьмёрки».
начата операция ” Выпрем Россию из Совбеза ООН”.
Северный поток 2 не запустят, даже если закончат строить.
из страны говна и палок уходят иностранные инвестиции, капиталы и технологии.

И это я уже не говорю про международный имидж уебанов, от которых следует держаться подальше.
Вы не заметили, что 5 лет назад его не было?

А давайте ещё вспомним сотни и сотни миллионов, потраченные западными союзниками на реанимацию ВСУ. И я даже не про Хамви и Джевелины. Вернее, не только про них.

Все пять лет войны эта помощь идёт потоком, но наши СМИ молчат как рыба об лёд. Догадайтесь почему?
Только в 14-15-м году и только Британия передала Украине 1000 броников, 2к шлемов, приборы ночного видения, защищённые ноутбуки, навигаторы, аптечки, топливо и т.д.

И даже фейсбучному высоколобому иксперту должно быть понятно, что эта антипутинская коалиция собралась не сама по себе. Что она не вполне удобна и даже очень напряжна для стран-участниц.
Ведь в каждой стране есть свой зубожилый электорат, которому кормушка сегодня важнее печальных перспектив на завтра.

И каждому политику, который подписывается на участие в коллективном пинании хуйла по почкам, выносят мозг собственные олигархи, несущие убытки.

Таки да, котятки.
Я прагматик и прекрасно понимаю, что доброта душевная тут не при чем. Мы- единственное, что разделяет офигевших лаптеногих и уютную, приличную Европу.

Но понимаете в чем дело, у них ведь было три варианта.

Драться вместо нас, драться вместе с нами или откупиться от лаптеногих, просто отморозившись от проблем Украины. Точно также, как все дружно отморозились от Грузии.

Но они дерутся с нами.
И таки да, котятки.
Вот это всё – прямая заслуга Порошенко.
Это его хорошо сделанная работа президента.
Весь цивилизованный мир дерётся вместе с нами.

Может не так активно и завзято, как нам бы хотелось, но мы ж, сцуко, специфические. Аутентичные.
Нам ведь и тризуб на Кремле криво стоятиме.

Не правда ли?

https://tverezo.info/post/91896
Цитувати
 
 
+2 #1 Varnak 03.04.2019 17:47
"Щоправда, оцінюючи дану стратегію Порошенка, виникає справедливе запитання — що заважало гаранту почати реалізацію плану у 2016 або у 2017 роках?"

Маніпуляця. Дивно, автор не бачить, що Порошенко це завдання й виконував, але ж і Москву не один день будували: РФ має найпотужнішу армію в Європі, метою керівництва РФ є знищення "недодержави" (failed State) Україна, а на Європу напала ведмежа хвороба.

"Мене читають багато людей, в тому числі опонентів, але чомусь ніхто не захотів чи не зміг назвати 3 досягнення їхнього кандидата.

Я покажу, як треба, на прикладі свого кандидата. Заради справедливості, відмічу, що багато з них були б неможливими без НФ.

1) Порох звільнив 2/3 Донбасу, багато міст і сіл тепер є вільними. Звільнив би все, якби не пряме вторгнення свинособачої армії.
2) Порох відновив армію з нуля. Починаючи від зброї і харчування, закінчуючи новими ракетами і джавелінами та постачанням зброї в Україну (до цього був мораторій).
3) Порох витратив на армію сотні мільйонів своїх власних коштів/коштів Рошену, відновив систему ППО Києва своїм коштом. Ну він же мільярдер, скажете ви, може собі дозволити. Так. Але хотілося б почути скільки коштів на армію (не на білборди і ролики) витратив ваш зубожілий кандидат?
4) Порох створив міжнародну антипутінську коаліцію і санкції, завдяки яким ворог скочується на дно та істерить – це його заслуга. До речі, за будь-кого іншого про них можна забути. Власне, цього і добивається москва.
...
25)..."

Mason Lemberg. Про «усвідомлений вибір»
26.03.2019
https://tverezo.info/post/91953
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити