За цим законом владі для проведення референдуму не потрібні громадяни, достатньо "Вадіків Румунів"
Народні депутати від опозиції, правники і громадські активісти сьогодні мали грунтовну розмову про те, що робити із Законом "Про всеукраїнський референдум".
Учасники цього зібрання, організованого Коаліцією громадських організацій "За чесний референдум" добре обізнані із цим законом і їм не треба було переконувати одне одного, що цей закон – найбльше зло у нашому законодавчому полі. Ось деякі висловлювання з сьогоднішнього "круглого столу" про цей акт:

"Закон "Про всеукраїнский референдум" побив всі рекорди, за яким закон взагалі можна назвати неконституційним", – Юлія Кириченко

"Закон "Про всеукраїнський референдум – це найефективніша зброя проти Незалежної України, – Сергій Головатий

Проте найвлучніше, як на мене, про цей закон сказав віце-президент асоціації Народних депутатів минулих скликань Олександр Барабаш: "Вадік Румин проведе референдум".

В цій фразі – весь сценарій влади щодо проведення референдуму, якщо опозиція, громадські активісти і правники не доб'ються скасування Закону "Про всеукраїнський референдум", що його було ухвалено 6 листопада 2012 року.

Тобто, за цим законом владі для проведення референдуму не потрібні громадяни, активісти, політики, достатньо "Вадіків Румунів".

Адже за цим законом влада:

- сама сформує комісії,

- не допустить спостерігачів (тільки від ініціативної групи можна, себто, тільки від влади),

- копії протоколів з дільниць видаватимуть тільки представникам ініціативної групи (також від влади),

- свободи слова на час референдуму не буде,

- оскаржити в суді результати підрахунку неможна в принципі! Адже результат голосування набирає чинності у момент усного (!!!) оголошення результатів у Центрвиборчкомомі.

Ті хто будуть проти поставленого на референдумі питання (наприклад, приєднання України до Митного Союзу чи обрання президента у парламенті, а громадянами як зараз), не матимуть жодного законного способу інформувати або агітувати проти таких ідей, взагалі, ніхто не зможе якось легально боротися проти махінацій із формулюванням запитання чи підрахунком голосів.

У разі організованого – неюридичного – спротиву на противників референдуму спустять..."Вадіків Румунів". Апокаліптична картинка вималювалася на сьогоднішньому обговореннні. Але апокаліпсіс ще можна відвернути.

Висновки і рекомендації сьогоднішнього "круглого столу":

Найперше, опозиція має зробити тему скасування цього закону про референдум найгарячішою у політичному дискурсі – говорити про ненприпустимість існування такогоо закону скрізь: в парламенті, на ток-шоу, із виборцями, з дипламатами.

По-друге, внести инший законопроект чи нову редакцію закону про референдум, положення якого відповідають Конституції України на рекомендаціям Венеціянської комісії (аналіз Венеціянки має бути вже в середині червня)

І по-третє, вже зараз розробляти "план Б", якщо влада спробує застосувати чинний закон про референдум.


P.S. Ніхто з учасників Коаліції "За чесний референдум" і сьогоднішньої дискусії не думає посягати на святе право громадянина обирати. Але треба спершу забезпечити можливість вибору. Чинний Закон "Про всеукраїнський референдум" права вибору громадянину не дає.

Наталя Соколенко
журналістка, учасниця руху "Стоп Цензурі"

Інф.: blogs.pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити