Мінські домовленості не відповідають Конституції України і взагалі суперечать життєвим інтересам української нації
Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" не зупинить російську агресію, так як не вирішує ключових питань для РФ. Це не вплине на ситуацію на Донбасі.

Таку думку 24 каналу висловив дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.

Фахівець нагадує: закон пов'язаний із мінськими угодами, які були підписані внаслідок двох катастроф України на фронті – в Іловайську і Дебальцевому. Домовленості не відповідають Конституції України і взагалі суперечать життєвим інтересам української нації.

Свого часу закон про особливий статус Донбасу був ухвалений, щоб відтермінувати наступ російського агресора, тому що існувала така ймовірність. Україна – унітарна держава. Стаття 5 Конституції говорить про те, що виключно право народу змінювати конституційний лад. І рішення про так звані автономії, які хоче бачити Росія в Україні, може бути прийнято тільки на всеукраїнському референдумі. І ніяк не окремим законом,
– підкреслив Хара.

Експерт також наголошує: якщо Україна демократична держава, то ми не можемо паплюжити свою Конституцію, незважаючи на зовнішній тиск і загрозу широкомасштабної війни. Крім того, зазначає. Хара, не може бути амністії всім без винятку колабораціоністам, що фактично передбачено цим законом. Це породжує безкарність. Навіть правозахисники вважають це неправильним.

Путіну, який не рахує своїх солдатів – на Донбасі чи в Сирії, байдужа доля російськомовних громадян України. А автономія Донбасу – фіговий лист для того, щоб прикрити бажання Кремля обмежити наш суверенітет. Поки Путін не досягне цієї мети або не зрозуміє, що це нереально, війна продовжуватиметься. Тому жоден закон чи поступки України не є вирішальними,
– наголосив Хара.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада продовжила термін дії Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" до кінця 2019 року. За поправку до закону, який продовжив дію цього закону до 31 грудня 2019 року, проголосували 245 народних депутатів, проти – 62, 10 – утримались, ще 48 не голосували.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Україна повинна продовжити дію Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", інакше ризикує опинитися у невигідній ситуації.

Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО?Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Також, згідно з законом, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.


Інф.: 24tv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити