Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив деталі спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків російської ПВК Вагнера, проведення якої офіційна влада спростовує.
За інформацією журналіста, спецоперацією займалися Головне управління розвідки Міноборони України, Служба безпеки України, а також спецслужби Туреччини. Загальна координація, управління і фінансування операції здійснювалася спільно зі спецслужбами США, повідомив він у Facebook.
Бутусов посилається на документ кримінальної справи з організації захоплення» 28 російських найманців на борту турецького літака, підготовлений 5-м управлінням Департаменту контррозвідки СБУ.

Документ, справжність якого не вдається перевірити, містить карту розсадження вагнерівців на рейс Мінськ — Стамбул 30 липня 2020 року.

За інформацією Бутусова, розвідслужба Туреччини за запитом українських спецслужб направила до Мінська літак з підвищеною місткістю і додатковим захистом кабіни пілотів. В обмін українська сторона допомогла затримати в Одесі курда Ісу Озера, який був оголошений в розшук у Туреччині.

«Один з пілотів і старший стюард були на борту не випадково, а пройшли підготовку для подібних надзвичайних ситуацій. У салоні перебувало четверо добре підготовлених до рукопашного бою співробітників спецслужб України, які контролювали салон з обох входів. І були в салоні добровільні помічники, не позначені на схемі СБУ», — розповів він.

Бутусов пише, що згідно з деталями спецоперації, після вильоту з Мінська літак з бойовиками ПВК Вагнера повинен був запросити екстрену посадку через пасажира, якому різко стане зле.

При цьому він підкреслює, що найманці ПВК Вагнера не змогли б захопити літак, оскільки були без зброї, а кабіна пілота була надійно захищена від злому.

«Учасників бійки на борту як і всіх інших підозрілих осіб затримали б при приземленні українські спецслужби», — написав він.

Наприкінці липня 2020 року білоруські силовики заявили про затримання 33-[ бойовиків підконтрольної Кремлю неофіційної приватної військової компанії Вагнера.

За версією офіційного Мінська, вагнерівці прибули до Білорусі для дестабілізації ситуації в країні перед президентськими виборами. Частина затриманих воювала на Донбасі на боці «днр» і «лнр». Всупереч клопотанням України про їх екстрадицію, Мінськ 14 серпня передав найманців Росії.

На тлі цього народний депутат від Євросолідарності Володимир Ар'єв оприлюднив матеріали, які, за його словами, стосуються спецоперації СБУ проти затриманих під Мінськом російських найманців.

Низка українських ЗМІ повідомили, що СБУ і Головне управління розвідки Міноборони готували операцію із затримання членів ПВК Вагнера. Про операції нібито було відомо президенту Володимиру Зеленському та голові Офісу президента Андрію Єрмаку, а внаслідок витоку інформації про неї дізналися білоруські спецслужби.

В Головному управлінні розвідки Міноборони цю версію спростували, заявивши, що поїздка бойовиків ПВК Вагнера, під час якої їх затримали в Білорусі, є спецоперацією російських спецслужб.

Єрмак назвав інформацію про нібито причетність українських спецслужб до появи і затримання російських бойовиків в Білорусі спланованою дезінформацією.

Редактор: Оксана Соломка

Інф.: nv.ua


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити