Голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ дав для порталу Воля народу коментар щодо Указу Президента про формування та організацію діяльності Конституційної асамблеї.
– Президент України як гарант Конституції має право ініціювати зміни до Основного Закону. Проте ці зміни не повинні стати замахом на конституційні засади, а повинні стосуватися лише забезпечення виконання Конституції. Вдосконалення Конституції повинно спиратися лише на волю народу, а не стати актом волюнтаризму.
   Можна здогадатися, задля чого затіваються зміни Основного Закону. Владі не подобаються і заважають деякі статті Конституції, наприклад:
ст.5 про суверенітет народу, ст. 10 про єдину державну українську мову, ст. 8 про принцип верховенства права, ст.13 про загальнонародну власність та інші. Не важко передбачити, що фундаментальні статті Конституції будуть вилучені, а деякі будуть знівельовані.
   Щоб приховати свої плани, Президент видає Указ про створення Конституційної асамблеї, що не передбачено Конституцією і є її порушенням.

    Призначивши керівником цієї структури колишнього Президента Леоніда Кравчука (нібито як морального авторитета української нації), Янукович намагається замортизувати негативні наслідки цього процесу. 
   Нагадаю, як створювалася Конституція України. У жовтні 1990 р. Верховна Рада, спираючись на Декларацію про державний суверенітет, створила Конституційну комісію для розробки проекту Конституції України. Комісію очолив Л. Кравчук. У червні 1991 р. Верховна Рада ухвалила концепцію нової Конституції. Так розпочався конституційний процес — розробка й обговорення різних варіантів нової Конституції.
  Таким чином, конституційний процес тоді йшов цивілізовано і прозоро, а прийнята після тривалого багаторічного всенародного обговорення та дискусій у 1996-му році Конституція України визнана однією з найкращих у Європі.
Один із Президентів про це, очевидно, забувся, а другий, напевно, не знає.

   Щодо Резолюції ПАРЄ з цього питання, нагадаю: завдання ПАРЄ – не втручатися в Конституційні процеси, а лише відслідковувати виконання Конституції та вказувати на її порушення.
   Потрібно віддати належне опозиційним силам, які відмовилися бути втягнутими в процес "конституційного перевороту".
   Найголовніший обов’язок Президента України – забезпечити неухильне виконання чинної Конституції України. Необхідно внести в Кримінальний кодекс кримінальну відповідальність за порушення будь-якої статті Конституції.

 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити