Політики, журналісти та бізнесмени все частіше заявляють, що їх таємно прослуховують
Обіцянка Президента Віктора Януковича "почути кожного" збувається - українські політики, журналісти та бізнесмени все частіше заявляють про те, що їх таємно прослуховують, пише журнал Корреспондент у свіжому номері.
Видання наводить приклад одного з лідерів опозиції Арсенія Яценюка, який 21 січня повинен був зустрітися з послами іноземних держав. Політик збирався критикувати Президента Віктора Януковича і його команду, але не встиг: 20 січня генпрокурор Віктор Пшонка несподівано провів бесіду з представниками іноземних держав.

Нагадаємо, що на ній він спробував обгрунтувати причетність колишнього прем'єра Юлії Тимошенко до вбивства екс-нардепа Євгена Щербаня.

Опозиціонер вважає, що Генпрокуратура невипадково провела свою зустріч, організувавши її в авральному режимі у вихідний день - неділю. Влада намагалася випередити Яценюка, і допомогло їм у цьому те, що телефони його близького оточення прослуховувалися. Так, переконаний політик, ГПУ дізналася про його плани.

Корреспондент з'ясував, що тема “прослушки” та інших методів прихованого знімання інформації в останні місяці в Україні стала неймовірно актуальною. В інтернеті з'явилася ціла низка "зливів" - випадків оприлюднення електронного листування, записів телефонних бесід або таємно знятого відео, - об'єктами яких стали опозиційні діячі.

Зокрема, політики, бізнесмени і навіть журналісти перестали відкрито спілкуватися по телефону та електронною поштою, стверджуючи, що їхні дзвінки прослуховують, а пошту читають. Багато хто взявся за пошуки найбільш безпечних каналів передачі інформації.

На думку тих, хто опинився в центрі подій, владна команда повернулася в часи "пізнього" Леоніда Кучми, коли різні "прослуховочні скандали", угодні господареві Банкової, були звичайною справою.

"За останні два роки влада створила потужну машину. Її завдання - слухати опонентів режиму, збирати інформацію, щоб потім використовувати її проти ворогів. І це завдання успішно виконується", - упевнений Яценюк.

Втім, журнал нагадує, що 2013 рік почався відразу кількома гучними скандалами, пов'язаними незаконним збором інформації.

Так, після Різдва в інтернеті була викладена розмова екс-прем'єра Юлії Тимошенко з її чоловіком Олександром, який живе у Чехії. У короткій розмові він розповів, як відзначив свята, а Леді Ю відповіла, що чекає рішення Євросуду, і лаяла свого українського суддю.

Незадовго до цього в Мережі з'явився сайт zhuzhaleaks.com, названий на честь домашнього прізвиська дочки Тимошенко Євгенії - Жужа. На цьому ресурсі невідомі виклали сотню особистих листів із зламаної скриньки електронної пошти молодшої Тимошенко.

Зокрема, там є переписка Євгенії з її новим бойфрендом, Артуром Чечоткіним, а також рахунки з дорогої німецької клініки Шаріте (на 680 тис. євро за місяць лікування), фахівці якої консультували екс-прем'єра в харківській лікарні.

Сергій Власенко, нардеп і один із захисників Леді Ю, називає появу сайту провокацією з боку влади. Він не сумнівається в тому, що поштову скриньку доньки його підзахисної зламали, а виклавши оригінальну переписку в Мережу, доповнили її сфабрикованими матеріалами, такими, що ганьблять екс-прем'єра та її сім'ю.

"Одна з таких підробок - це рахунок з Шаріте. Таким чином, йде персональна дискредитація людей з оточення Тимошенко", - додає адвокат.

Нардеп упевнений, що і сам він цікавий спецслужбам. Під час телефонних бесід він постійно чує шуми, а зв'язок періодично обривається. "Я консультувався з фахівцями, вони мені сказали, що це ознаки того, що мене слухають", - говорить адвокат.

Примітно, що в ході розмови з Корреспондентом зв'язок теж обірвався. "Майор, напевно, втомився слухати", - пожартував Власенко, коли зв'язок відновилася.

Як повідомлялося, 25 січня про втручання в особисте життя заявив нардеп-бютівець Роман Забзалюк, відомий тим, що розкрив методи підкупу депутатів провладними силами у ВР попереднього скликання.

Колишній офіцер, що служив в Афганістані, він виявив у Мережі відео свого тренування з рукопашного бою у дворі будинку. Після цього депутат знайшов і відеожучок - спецзасіб відеозапису виробництва міноборони Росії.

Інф.: korrespondent.net
Фото: news.liga.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити