Тільки офіційні активи Олександра Януковича за минулий рік зросли у два рази. Також істотно розбагатів Сергій Курченко, якого пов'язують із сином президента. За даними останнього рейтингу журналу "Фокус", найбагатшим українцем знову став Рінат Ахметов зі статком у 16,8 млрд дол. Вадим Новинський з другої сходинки опустився на п'яту, а Дмитро Фірташ піднявся на одну позицію - зайняв четверте місце.
Подвоїти свій капітал до 196,5 млн дол. вдалося Олександру Януковичу. Сумарні активи МАКО, яку очолює старший син президента, перевищили 1,7 млрд грн.

Сергій Тарута єдиний вибув з першої десятки рейтингу. Зниження вартості активів співвласника "Індустріального союзу Донбасу" пояснюється, перш за все, що просів ринком металургії.

У нинішньому списку найбагатших "Фокусу" - 25 новачків. Найяскравіший з них - Сергій Курченко (№30). 27-річний харків'янин, донедавна не відомий громадськості, виявився одним з найбагатших людей країни. Його активи оцінюються у не менш, ніж 650 млн дол. Без підтримки молодому бізнесмену навряд чи вдалося б увірватися у великий бізнес. Експерти "Фокусу" припускають, що таку підтримку може надавати президентська родина.

За межами списку виявилися ті мультимільйонери, у кого виникли проблеми з законом. У рейтингу немає Валентина Ісака, який оголошений у міжнародний розшук, і Владислава Дрегера, що перебуває в СІЗО за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах. У списку відсутні і ті, хто пішов з життя в минулому році, - Ольга Нечитайло-Риджок і Олександр Савчук.

При складанні рейтингу оцінювалися тільки видимі активи компаній на підставі офіційних даних, публічної інформації, консультацій з експертами і даних, наданих самими власниками. Не враховувалося особисте майно учасників і активи, що перебувають у пасивному управлінні, право власності учасника на які чітко не простежується.

Перша десятка 200 найбагатших людей України:

1. Рінат Ахметов (SCM Group), статок 16,830 млрд дол.

2. Ігор Коломойський (група "Приват"), статок 3,645 млрд дол.

3. Геннадій Боголюбов (група "Приват"), статок 3,645 млрд дол.

4. Дмитро Фірташ (DF Group), статок 3,327 млрд дол.

5. Вадим Новинський (Смарт Холдинг), статок 3,273 млрд дол.

6. Віктор Пінчук (EastOne LLC), статок 2,150 млрд дол.

7. Костянтин Жеваго (Ferrexpo), статок 1,920 млрд дол.

8. Костянтин Григоришин (Енергетичний стандарт), статок 1,814 млрд дол.

9. Юрій Косюк (Миронівський хлібопродукт), статок 1,514 млрд дол.

10. Віктор Нусенкіс (Донецьксталь), статок 1,507 млрд дол.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити