Навіщо Януковичу шкодити Порошенку?
- Власник "Рошен" залишився чи не єдиним бізнесменом, який підтримує опозицію. Веде неприємну для влади гру: начебто й не з опозицією, але і не з владою. Заявляє про бажання боротися за пост мера Києва, не заперечує своїх президентських амбіцій на 2015 рік. Це плутає гру владної команди. Вони не можуть прорахувати варіанти побудови тактики. Тож Януковичу вигідно, щоб Путін присік фінансові потоки для опозиції. Його задача - щоб Порошенко остаточно ліг під владу, - такої думки політичний експерт Володимир Ларцев, коментар якого подає Gazeta.ua.

Янукович попросив Путіна притиснути Порошенка

Росія заборонила ввозити до себе цукерки фірми "Рошен". Виробництво належить бізнесмену Петрові Порошенку. Нібито у продукції виявили бензопірен — токсичний канцероген. У компанії повідомляють, що норм на вміст цієї речовини не існує ні в Україні, ні в Росії, ні в Євросоюзі.
— Є дві версії нападок Росії, — говорить директор Центру антиолігархічної політики 54-річний Володимир Ларцев. — За першою, під час останнього візиту до Києва президент Володимир Путін не домовився з Віктором Януковичем про вступ України до Митного союзу. Тому Кремль вирішив показово гнобити український бізнес. Але мені видається вірогіднішою друга версія — Янукович попросив Путіна притиснути Порошенка.

Навіщо Януковичу шкодити Порошенку?
— Власник "Рошен" залишився чи не єдиним бізнесменом, який підтримує опозицію. Веде неприємну для влади гру: начебто й не з опозицією, але і не з владою. Заявляє про бажання боротися за пост мера Києва, не заперечує своїх президентських амбіцій на 2015 рік. Це плутає гру владної команди. Вони не можуть прорахувати варіанти побудови тактики. Тож Януковичу вигідно, щоб Путін присік фінансові потоки для опозиції. Його задача — щоб Порошенко остаточно ліг під владу.

Як впливають такі торговельні війни на українців?
— Навіть через незначні провали у великому бізнесі скорочуються надходження до державного бюджету. Це прямо чи опосередковано позначається на добробуті людей. Утім, є і позитивний момент — споживачі будуть уважніші до вмісту продуктів, виробники пильніше стежитимуть за якістю. Від цього споживач виграє.

Якби Україна була у Митному союзі, чи застосовували б до неї санкції?
— Ні. Там Росія має "контрольний пакет акцій" перерозподілу продукції на кордонах. Навіть якби були проблеми з якістю, про це мовчали б.

Як контролюючі органи мали б впливати?
— За наявності цивілізованих відносин повинна бути процедура. Спочатку — непублічне попередження. Якщо виробник не відреагував, слід застосовувати заходи, що примусять його ліквідувати порушення при виробництві. А росіяни спочатку заявили про отруйну речовину мас-медіа, а виробник уже має розбиратися, дурень він чи ні. Сподіваюся, у Європи процедури існують.

Ірина РИБАКОВА
Інф.: Gazeta.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити