УКРАЇНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ – 2019. ЯК СТВОРИТИ ПАРЛАМЕНТСЬКО-ПРЕЗИДЕНТСЬКУ РЕСПУБЛІКУ ЗА 100 ДНІВ
Як повідомлялося, 26 червня в прес-центрі Укрінформ відбулась прес-конференція за участі лідера політичної партії Громадський рух “Рідна країна” Миколи Томенка. На заході було презентовано концепцію, створену спільно з командою партії та науковцями «Український Президент – 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за – 100 днів».

УКРАЇНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ – 2019

Тільки влада, яка поділяє і втілює українські світоглядні цінності, спроможна реалізувати  проект  розвитку України як сильної, незалежної, успішної держави.                                               

Саме тому Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» ініціював  суспільну дискусію щодо проекту стратегії  «Український Президент -2019».

Ми вважаємо визначення особи кандидата похідним від місії, стратегії, програми та команди майбутнього Президента.

Місія «Український Президент-2019» повинна базуватися на українських світоглядних засадах, котрі  сповідує  кандидат.  Це має бути Президент, який шанує, зберігає, втілює і пропагує українські національні цінності, історичні та ментальні традиції на роду. Той, чию кандидатуру не лобіюватимуть жодні іноземні політичні чи фінансові кола та бізнес-угруповання.  Президент України повинен обиратися в Україні, а не у Вашингтоні, Брюсселі, Москві чи деінде.

Стратегією мають бути україноцентризм і єврореалізм.

Програма повинна ґрунтуватися на ідеї  творення конкурентної національної економіки, що спирається на малий і середній бізнес. Олігархічний і сировинний типи економіки мають залишитися в минулому.

Команда повинна не лише бути презентована під час виборчої кампанії, а й  публічно вести кампанію пліч-о-пліч з кандидатом у Президенти.

Майбутнім кандидатам у президенти України наша команда пропонує тест на відповідність місії Українського Президента.

Конституція України передбачає два терміни перебування Президента на його посаді. Але стимулом плідної діяльності може бути готовність кандидата взяти на себе зобов’язання перебувати на посаді не більше одного терміну. Не витрачати перший термін на те, щоб залишитись при владі на другий, не готуватися до того, щоб за будь-яку ціну залишитись при посаді, а з першого дня працювати для України.

Якщо програма кандидата міститиме також і п’ятирічний термін перебування на посаді, це принципово змінить підхід до розробки стратегії та формування команди.

Наша альтернатива: обрання Стратегії розвитку країни, формування програми “План дій для України”, визначення професійної, порядної та патріотичної команди під ці стратегію і програму. І лише тоді – добір кадидата на посаду Президента.

Бо важливіше, як Президент працюватиме для України та як обмежити Президента, а не хто буде Президентом!

Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів?

Нагадаємо, що згідно з Законом України «Про внесення змін у Конституцію України» 8 грудня 2004р. , Україна стала парламентсько-президентською республікою. 30 вересня 2010р., на основі  рішення Конституційного Суду, Україна повернулася до президентсько-парламентської форми державного правління. У лютому 2014р. Верховна Рада ухвалила рішення про повернення до  Конституції 2004р., за якою форма державного правління стала знову парламенсько-президентською.

Однак проблема остаточно не вирішена. Президент  усіма засобами намагається перетягнути «владну ковдру» на себе. Україна, парламентсько-президенська де-юре, фактично стала президентською республікою.

Натомість дедалі частіше обговорюється ідея суто парламентської  республіки.

Ми пропонуємо 10 пунктів нашої концепції, які дозволять узаконити парламентсько-президентську форму державного правління, змусять Президента дотримуватися Конституцї та законодавства України й виконувати власну програму, а Уряд – повноцінно виконувати повноваження вищого органу виконавчої влади.

Це можливо зробити без внесення змін до Конституції та в короткі терміни. Норми чинного Регламенту Верховної  Ради України дозволяють створити дієву парламентсько-президентську республіку впродовж  100 днів.    Повний текст

Інф.: ridna.in.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити