Айдер Муджабаєв: Очевидно, що в Гельсінкі був спектакль, але спектакль гарний і досить красномовний
І це складно коментувати інакше, як абсолютну перемогу Росії.
На цій зустрічі все показово – і реакції, і відповіді, і запитання. Дуже довгим було вступне слово Путіна, який виконав головну скрипку на прес-конференції. Та й узагалі все виглядало, як захід за участю директора та його заступника. І останнім, звичайно ж, був Трамп, а лідером – Путін. Це такий собі нерівний шлюб, де наречена сильно тремтить перед могутнім нареченим, а той додає, поправляє, відповідає, коментує і особливо не дає їй щось сказати.

Як не дивно, але цей нерівний шлюб між дійсно великою і могутньоюї державою як США і в 10 разів слабшою економічно (і як завгодно ще) Російською Федерацією. Проте, в ролі патріархального чоловіка виступив Володимир Путін, а в ролі боязкої провінційної дівчини, що потрапила в будинок до сильного господаря, – Трамп. Це дуже невластиво для президентів США, і взагалі ця прес-конференція поклала початок великій і довгій ганьбі для американців за свою країну. Ця історія – просто катастрофа стилю, репутації і дискредитація самої посади президента США. Але розставимо по пунктах.

Голосніше за всіх кричить той, на кому горить шапка. Тому у своєму вступному слові Путін говорив, що Росія разом зі США повинна займатися антитерором. Це все одно, якби Каддафі запропонував США або Великобританії спільно слідувати боротьбі з тероризмом.

Це розмова про зраду принципів

Путін також говорив про спільні дії у сфері кібербезпеки. Це з країною, яка зґвалтувала весь західний світ своїми кібератаками і впливом на президентські вибори через ботів і тролів? Проте, все це прощається, ніби й не було всього: ні війни в Україні, ні збитого літака. Шукають тільки точки дотику, а неприємне – ну поїла людина людей трошки – намагаються не помічати. Адже вона у краватці, посміхається і дарує футбольні м'ячики.

Ще одна важлива тема, на якій Путін спекулює, а Трамп підіграє, як і личить достойному заступнику головного ідеолога, полягає в тому, що в Сирії Росія нібито бореться за безпеку Ізраїлю. Яким чином це робить країна, яка озброїла Іран ядерними технологіями і всіляко розпалює війну в регіоні, – незрозуміло. І це одна лінія дотику. Трамп сказав, що Росія допомагає безпеці Ізраїлю, і Путін – точно те саме. Мабуть розпалювання війни сприяє також безпеці Європи і потокам біженців, за допомогою яких Путін намагається розхитати політичні системи в різних країнах. Суто геббельсівська брехня: чорне – біле, сухе – мокре.

Попереднє слово Трампа здалося значно меншим. Не знаю, як за часом, але за відчуттями точно – тихіше, боязкіше, дружніше. Шість-сім разів він сказав спасибі Володимиру Путіну за ці переговори, ніби президент США й Америка довго домагалися зустрічі. Путін так часто не дякував.

Головна тема, яка хвилює американських журналістів ще з 2016 року – втручання Росії в американські вибори і результати розслідування спецпрокурора Мюллера. Останній розповідає про створення компаній ботів і тролів, які цільовим чином впливали на дискредитацію Демократичної партії, її кандидата і працювали на обрання Трампа президентом. Нещодавно було названо прізвища 12 співробітників ГРУ, що займалися питанням зі зламом електронних скриньок тощо.

Раніше спецпрокурор також показував і розповідав про те, як за бюджет у приблизно $1 млн на місяць кілька російських тролінгових компаній не просто шукали англомовних блогерів і фейковий коментаторів, а навіть возили своїх директорів і підрядників у відрядження до США, щоб ті знали місцеву обстановку і занурилися у проблеми конкретних штатів, де йшла найбільш напружена боротьба за голоси на користь Трампа. Якщо приблизно помножити цей бюджет на час проведення кампанії, то виходить сума від $50 до 100 млн.   Повний текст

Айдер Муджабаєв, журналіст, медіаменеджер, заступник гендиректора телеканалу ATR
Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити