Джо Байден і Камала Харріс виступили зі зверненням до нації вперше, відколи були оголошені переможцями виборів у США
Трансляцію з синхронним перекладом на російську мову вів телеканал Голос Америки.
Першою до американців звернулася сенатор від штату Каліфорнія Камала Харріс, яка близька до того, щоб стати першою в історії США жінкою, що зайняла пост віцепрезидента країни.
Звертаючись до країни, вона підкреслила, що в історії Америки сьогодні була відкрита нова сторінка і подякувала всім, хто брав участь у виборчій кампанії, за допомогу в перемозі.

«Хочу подякувати американському народу — спасибі за те, що ви з’явилися на вибори в рекордній кількості… Ви обрали надію, єдність, добропорядність, науку і правду. Ви обрали Джо Байдена в якості нового президента США. Джо стане цілителем, об'єднувачем, він — перевірена людина, яка пережила багато втрат і болю у своєму житті, він допоможе знову об'єднати нашу країну», — сказала Харріс.

Потім на сцену вийшов обраний президент США Джо Байден.

«Я зроблю все, щоб Америку знову поважали в усьому світі. Для мене величезна честь, що така величезна кількість американців — мільйони і мільйони людей — проголосували за мене», — сказав він.

Байден закликав націю об'єднатися, забути про колишню ворожнечу і почати заліковувати рани, отримані Сполученими Штатами.

«Америка звернулася до нас і дала нам мандат керуватися силами науки і надії і вести битву нашого часу — битву з вірусом, із системним расизмом, битву за порятунок нашої планети і захист демократії. Ми повинні дати всім у цій країні шанс на справедливість», — заявив демократ.

Байден подякував усій своїй родині, своїй дружині Джилл, яка, за його словами, буде прекрасною першої леді, а також Камалі Харріс і всій команді його виборчого штабу, а також співробітникам виборчих комісій за допомогу в проведенні виборів.

7 листопада американські ЗМІ написали, що 77-річний кандидат від демократичної партії Джо Байден обраний 46-м президентом Сполучених Штатів. Він здобув перемогу в Пенсильванії, завдяки чому набрав необхідні для перемоги 270 голосів виборщиків. Підрахунок голосів триває ще в 5 штатах, але вони вже не вплинуть на результат виборів.

У той же час Дональд Трамп заявив, що виграв президентські вибори в США, набравши 71 млн законних голосів, що є «рекордом для чинного президента». Він також заявив, що буде оскаржувати перемогу Байдена в суді.

Офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віцепрезидентом офіційно займуть посади.

Американський президент обирається на чотири роки і не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити